Haberler

2'nci Avrupa Oyunları Hollanda'da Yapılacak

Abone Ol

2'nci Avrupa Oyunları Hollanda'da yapılacak AVRUPA Olimpiyat Komiteleri (EOC) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Hasan Arat, 2019'da düzenlenecek 2'nci Avrupa Oyunları'nın Hollanda'da yapılacağını açıkladı.

2'nci Avrupa Oyunları Hollanda'da yapılacak

AVRUPA Olimpiyat Komiteleri (EOC) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Hasan Arat, 2019'da düzenlenecek 2'nci Avrupa Oyunları'nın Hollanda'da yapılacağını açıkladı.

Antalya'nın turizm merkezi Belek'teki Gloria Golf Resort Otel'de düzenlenen Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) Genel Kurulu ve 36'ncı EOC Semineri başladı. Toplantıya 50 ülkenin milli olimpiyat komitesi temsilcisi katıldı. Bu yıl Kosova milli olimpiyat komitesi ilk defa EOC'de yer aldı. Toplantıya EOC Başkanı Patrick Hickey, EOC Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Yardımcısı Hasan Arat, EOC Genel Sekreteri Raffaelle Pagnozzi, Dünya Olimpiyat Komiteleri Birliği ANOC Genel Sekreteri Gunilla Lindberg, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Olimpik Dayanışma Direktörü Pamela Vipond da katıldı.

Toplantının açılışında konuşan EOC Başkanı Patrick Hickey, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Arat ile Gloria Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi Elif Özdemir'e teşekkür plaketi verdi.

BİRİNCİSİ BAKÜ'DE

Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan EOC Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Yardımcısı Hasan Arat, Avrupa Olimpiyat Komitesi'nin Türkiye'nin üye olduğu çok önemli kurumlardan birisi olduğunu ve Türkiye'yi temsilen bu kurumda bulunduğunu anlattı. 36'ncı Olimpik Dayanışma Forumu ile EOC Olağanüstü Genel Kurulu'nda 2019 Avrupa Oyunları'nın görüşüleceğini dile getiren Arat, 29 gün sonra da düzenlenecek 1'inci Avrupa Oyunları'nın da Bakü'de yapılacağını aktardı.

Bakü'deki Avrupa Oyunları'na Türkiye'den 200'e yakın sporcunun katılacağını belirten Arat, Bakü'deki en büyük kafilelerden biriyiz. Çok iyi neticeler alacığımızı düşünüyoruz dedi. Kongrenin Antalya'da yapılmasının önemine değinen Arat, Antalya artık giderek sporun, kongrelerin başkenti olmaya başladı. 50 ülkenin Antalya'da görmüş oldukları turizm ve spor tesisleri açısından etki o adar büyük ki bunu lehimize çevirmemiz lazım. Bunun süreklilik arz etmesi için de elimizden geleni yapıyoruz diye konuştu.

HÜKÜMET BELİRLER

Arat, toplantıda Dünya Olimpiyat Komiteleri Birliği'nin çalışmalarının gözden geçirileceğini, ülkelerin hazırlıkları, Temmuz'da Tiflis'te yapılacak Avrupa Gençlik Oyunları ile 2016 Rio Olimpiyatları'nın tanıtımının yapılacağını anlattı. Arat, 2'nci Avrupa Oyunları Hollanda'da yapılacak. Türkiye'nin önceliği ise olimpiyat oyunları. Onun için bundan sonraki aşamadaki kararı sanırım seçimlerden sonraki hükümet belirleyecek. O yönde de ülkemiz yol haritası çizecek dedi.

Açılış töreninin ardından gerçekleştirilen 36'ncı EOC Semineri ile Uluslararası Olimpik Dayanışma Forumu'nda 2016 Rio Olimpiyat Oyunları, 2015 Bakü Avrupa Oyunları organizasyonu hakkında ülke komiteleri hazırlıklarını anlatan sunum yaptı.

Toplantı yarın EOC Olağanüstü Genel Kurulu toplantısıyla sona erecek.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hasan Arat Hollanda Türkiye Avrupa Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

TÜİK KASIM AYI ENFLASYON ne zaman açıklanacak, saat kaçta, beklenti ne kadar? 2023 TEFE-TÜFE oranı nedir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Selman Öğüt kimdir? Selman Öğüt kaç yaşında, ne iş yapıyor? 1 Ocak 2024 tatil mi? 1 Ocak resmi tatil mi, okul, iş yerleri, devlet kurumları açık mı? 3600 ek gösterge torba yasada var mı? Yeni torba yasada 2023 3600 ek gösterge var mı? Peros hangi ülkenin? Peros hangi ülkenin ürünü, markası? Peros markası hangi ülkeye ait? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 1 Aralık: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Süper Kupa neden Arabistan'da? 2023 Süper Kupa finali nerede oynanacak? TFF Süper Kupa açıklaması nedir? Süper Kupa ne zaman 2023, saat kaçta, nerede, hangi kanalda? Türkiye Süper Kupası ne zaman Fenerbahçe Galatasaray? Henry Kissinger kimdir? Henry Kissinger neden insanların ölümünden sorumlu tutuldu? Cannibal Holocaust (Yamyam) filmi neden yasaklandı, gerçek mi? Cannibal Holocaust Türkiye'de yasak mı, kaç ülkede yasaklandı? Malatya'da deprem mi oldu? Az önce Malatya'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 1 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? İSTANBUL BUGÜN (1 ARALIK) OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul'da bugün ilkokul, ortaokul, lise okullar var mı, yok mu? 2023 1 Aralık okullar tatil mi? BUGÜN (1 ARALIK CUMA) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 1 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Dün gece deprem oldu mu? 1 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu?
title