Gümüşhane Yakamoz Gençlik Merkezi Hizmete Girdi

Gümüşhane Yakamoz Gençlik Merkezi Hizmete Girdi

13.12.2013 11:57 | Son Güncelleme: 13.12.2013 11:57
Gümüşhane Yakamoz Gençlik Merkezi Hizmete Girdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gümüşhane Yakamoz Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yakamoz Gençlik Merkezi törenle açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gümüşhane Yakamoz Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yakamoz Gençlik Merkezi törenle açıldı.

Gençlik merkezinin açılışına Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda’nın eşi Müberra Mayda, Vali Yardımcısı Meral Uçar, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlüğü Şube Müdürü Meltem Irkın, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Projede hakkında bilgi veren ve projenin Gümüşhane’de lise ve üniversitede okuyan kız öğrencilerine yönelik olacağını belirten Yakamoz Derneği Başkanı Kumru Taş, gençlerin sosyal etkinliklere katılma fırsatlarının ve ihtiyaç duyacakları sosyal hizmetlerin sağlanacağı bir merkezin kurulduğunu söyledi. Gençlerin erişemedikleri sosyal ortamlardan faydalanabilmelerine fırsat doğuracağını vurgulayan Başkan Taş, yürütülecek olan projenin bir yıl süreceğini ve 14-29 yaş arasında bayan gençlerin yararlanacağını belirterek, "Yapılacak faaliyetler arasında gençlerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, ders çalışabilecekleri bilgisayar ve internet imkanı bulabilecekleri arkadaşlarıyla beraber grup halinde çeşitli faaliyetler gezi, tiyatro, seminer, eğitim kursları vb. etkinlikler yapıp sosyalleşebilecekleri günün stres ve yorgunluğundan kurtarabilecekleri bir ortam hazırlamayı ve topluma faydalı bireylerin yetişmesini hedefliyoruz. Finansman desteğini sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na teşekkür eder, projenin gençlerimize ve ülkemize faydalı olmasını diliyorum." dedi.

Vali Yardımcısı Meral Uçar, üniversite gençliğinin yoğun olarak bulunduğu ilimizde gençlerimizin zamanlarını faydalı ve verimli geçirebilecekleri bir merkezin açılışını yaptıklarını belirterek, "Bizim en önemsediğimiz nokta gençlik merkezinin bütün ihtiyaçları bir yıl süresince proje kapsamında bakanlığımız tarafından finanse edilecek karşılanacak bir yılın sonunda da bu merkezin kendi kendini idare edilebilecek pozisyona gelmesidir. Kurumlar olarak hepimizin destekleriyle bu sağlanacaktır. Böylesine faydalı merkezin açılmasından dolayı öncelikle Yakamoz Derneği’ne ve emeği geçen herkesi can-ı gönülden kutluyorum. Ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Yakamoz Gençlik Merkezi’nin öğrencilerin daha pozitif daha katılımcı daha topluma yararlı birey olma noktasında yetişmelerine katkı sağlayacağını belirtti. Başkan Canlı, başlanan nokta ile gelinen nokta arasında fark ne kadar çok olursa derneğin ve projenin amacının da o oranda iyi olacağını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokol üyelerin kurdelasını kestiği açılışta davetliler gençlik Merkezini gezdi. Eğitim sınıfında ebru sanatının yapıldığı gören Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda’nın eşi Müberra Mayda, ebru sanatı yaptı.

Program Gümüşhane Müftüsü Dr. Süleyman Aktaş'ın duası ve ardından kokteyl ile sona erdi.

Gümüşhane Yakamoz Gençlik Merkezi Hizmete Girdi

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gümüşhane Yakamoz Gençlik Merkezi Hizmete Girdi - Gümüşhane
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 15:59:50. #1.14#
title