Gümüşhane Mühendislik Fakültesi Lisan Laboratuarı Açıldı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (Ktü) Gümüşhane Mühendislik Fakültesi'nde Kısa Bir Süre Önce Kurulan Lisan Laboratuarı Düzenlenen Törenle Açıldı.

Gümüşhane Mühendislik Fakültesi Lisan Laboratuarı Açıldı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Gümüşhane Mühendislik Fakültesi'nde kısa bir süre önce kurulan lisan laboratuarı düzenlenen törenle açıldı.

KTÜ Gümüşhane Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Bektaş, lisan laboratuarının Jeoloji, Jeodezi ve İnşaat Bölümü'ne hizmet vereceğini belirterek, laboratuarın kurulmasında büyük katkısı olan İSTAÇ Genel Müdürü Osman Akgül'e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Lisan laboratuarının açılış törenine Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, KTÜ Gümüşhane Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Bektaş, İSTAÇ Genel Müdürü Osman Akgül ve Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay katıldı.

Açılış töreninde konuşan Dekan Bektaş, lisan laboratuarı 50 öğrencinin kullanabileceğini belirterek, Fakültelerde lisan eğitimi son derece önemlidir. 21. Yüzyılda eğitimin vazgeçilmez unsurlarından birisi lisan eğitimidir. Biz fakültemizdeki lisan eğimini yeniden yapılandırma yolana başvurduk. Bu amaçla programımızda var lisan derlerinin hem sayısını artırmak, hem de kültür bakımından öğrencilerimizi geliştirmek istedik. Örneğin; Jeoloji, Jeodezi ve İnşaat bölümlerine bu yıl ilk defa Mesleki İngilizce derleri verilmeye başladı. Bunun yanı sıra bu yıl ilk defa öğrencilerimizi İngilizce seviye sınıfına tabi tutarak, bilgilerine göre sınıfları gruplandırdık. Öğretim elemanı sayımız azdı. Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurarak, iki öğretim elemanı temin ettik. Lisan laboratuarı kurma girişimlerimiz başarıyla sonuçlandı. İSTAÇ Genel Müdürü Osman Akgül'ün katkılarıyla lisan laboratuarımızı kurduk.

Fakültemizde 50 kişilik bir lisan laboratuarı kurulmuştur. Bu lisan laboratuarı, Jeoloji, Jeodezi ve İnşaat Bölümüne hizmet verecek. Gümüşhane Mühendislik Fakültesi lisan eğitimde önemli bir aşama kaydetmiştir. İSTAÇ Genel Müdürü Osman Akgül, fakültemize lisan laboratuarına verdiği desteğin haricinde 50 adet daha bilgisayar bağışında bulundu. Osman Akgül'e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum." dedi.

(OY-İRT-Y)

24.06.2007 21:05 TSİ