Gümüşhane İl Koordinasyon Toplantısı

Gümüşhane İl Koordinasyon Toplantısı

Gümüşhane İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Enver Salihoğlu Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda Yapıldı.

Gümüşhane İl Koordinasyon Toplantısı

Gümüşhane İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Enver Salihoğlu başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, ilçe kaymakamları, İlçe ve belde belediye başkanları ve yatırımcı kurum amirleri katıldı.

Toplantı açılışını yapan Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, 2007 yılı 2. Dönem sonu itibariyle kamu kuruluşlarının 1,7 milyar ytl proje tutarlı işi bulunduğunu belirterek “Öngörülen revize ödenek miktarı yaklaşık 78 milyon ytl, dönem sonu harcaması ise 43 milyon ytldir. Nakdi gerçekleşme yüzde 55, ortalama fiziki gerçekleşme oranı ise yüzde 88'dir”dedi.

Kuruluşlar bazında en fazla yatırım harcamasının, 15.6 milyon ytl ile Karayolları 10.Bölge Müdürlüğü olduğunu ifade eden Vali Salihoğlu “Sektörler bazında yatırım harcamasında ise, yaklaşık 18 milyon ytl ile ulaştırma sektörü ilk sırada yer alırken, 11.7 milyon ytl ile enerji sektörü 2. sırada, 4.4 milyon ytl ile sağlık sektörü 3. sırada yer almaktadır. Toplam 222 projeden 50 adet proje bitirilmiş, 114 adet proje devam etmekte, 31 adet proje ihale aşamasında, 27 projeye ise henüz başlanamamıştır.” açıklamasında bulundu.

Toplantı, yatırımcı kuruluşların yetkililerinin, yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında sunum yapmalarının ardından sona erdi.

(RE-İRT-Y)

15.08.2007 20:57 TSİ