Gümüşhane: Gümüşhane-bayburt Karayolu'nda Trafik Kazası: 7 Ölü

Gümüşhane: Gümüşhane-bayburt Karayolu'nda Trafik Kazası: 7 Ölü

Gümüşhane-bayburt Karayolu'nun 27. Kilometresinde, Bir Kamyon ile Otomobilin Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında 7 Kişi Hayatını Kaybetti.

Gümüşhane: Gümüşhane-bayburt Karayolu'nda Trafik Kazası: 7 Ölü

Gümüşhane-Bayburt Karayolu'nun 27. kilometresinde, bir kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 7 kişi hayatını kaybetti.

Edinilen ilk bilgilere göre, Bayburt'tan Gümüşhane istikametine seyreden M.E.T.'nin (36) kullandığı 04 AH 401 plakalı kamyon ile karşı yönden gelen ve henüz sürücüsü belirlenemeyen 61 AR 105 plakalı otomobil, akşam saat 18.00 sıralarında Gümüşhane-Bayburt Karayolu'nun 27. kilometresinde Vauk Dağı mevkiinde çarpıştı. Kamyonun aşırı hız ve hatalı sollama yapması sonucu meydana geldiği belirtilen kazada, otomobil içerisinde bulunan ve aynı aileden olduğu tahmin edilen 7 kişi hayatını kaybetti. Otomobilin hurda yığınına döndüğü kazada, araç içerisinde hayatını kaybeden 3 kişinin kimliği tespit edildi. Otomobilde ölenlerin Sene Yeşilbaş (7), Zeynep Şule Yeşilbaş ve Esma Yeşilbaş (27) olduğu belirlendi. Diğer 4 kişinin kimliklerinin tespit edilmesi çalışmaları ise sürüyor.

Kaza sonrasında olay yerine gelen Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, yetkililerden kaza hakkında bilgi aldı. Yolda tek şeritten ulaşım sağlanırken, kamyon sürücü M.E.T. gözaltına alındı.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.