Gümüşhane'de Vali Karne Verdi

Gümüşhane'de Vali Karne Verdi

Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Şiran İlçesine Bağlı Akbulak ve Söğütalan Köyü İlköğretim Okullarında Karne Dağıtım Törenine Katıldı.

Gümüşhane'de Vali Karne Verdi

Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Şiran ilçesine bağlı Akbulak ve Söğütalan köyü ilköğretim okullarında karne dağıtım törenine katıldı.

5 Sınıflı 41 öğrencinin tek sınıfta öğrenim gördüğü Akbulak Köyü İlköğretim Okulu'na Şiran Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçel, İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım, Şiran Belediye Başkanı Hüseyin Koyunoğlu ve kurum müdürleri ile birlikte gelen Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu'na, bir kız öğrenci çiçek sundu. Öğrenciler, kaymakamlıkça hazırlanan hediye paketleri ve karnelerini Vali Salihoğlu'ndan aldı. Beraberindekilerle Söğütalan Köyü İlköğretim Okulu'na geçen Vali Salihoğlu, burada da öğrencilere karnelerini ve hediyelerini verdi.

Gümüşhane merkez ilçe başta olmak üzere Kelkit, Torul, Kürtün, Köse ve Şiran ilçelerinde 178 ilköğretim okulunda öğrenim gören 18 bin 471, 22 ortaöğretim okulunda öğrenim gören 5 bin 536 öğrenci aldıkları yıl sonu karneleri ile yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatiline girdiler.

(RE-İRT-OK-Y)

Kaynak: İHA