Gümüşhane'de Sergi ve Kermes Açıldı

Gümüşhane'de Sergi ve Kermes Açıldı

Gümüşhane Üniversitesi'nde, Gümüşhane Özel Bireyler Derneği'nce sergi ve kermes açıldı.

Gümüşhane'de Sergi ve Kermes Açıldı
12.05.2016 15:39 | Son Güncelleme: 12.05.2016 15:39

Gümüşhane Üniversitesi'nde, Gümüşhane Özel Bireyler Derneği'nce sergi ve kermes açıldı.

Sergi ve kermesin açılışına katılan Gümüşhane Vali Yücel Yavuz, yaptığı konuşmada, Özel Bireyler Derneğinin, özel birey olarak adlandırılan çocuklarla ilgili toplumda farkındalık oluşturmayı amaçladığını söyledi.

İnsana yönelik hizmetlerde devletin bütün kurumlarının seferber olduğunu ifade eden Yavuz, şöyle konuştu:

"Azim ve sabır gerektiren bu konularda niyet de halis olduktan sonra başarı geliyor. Bu anlamda her türlü desteği veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, tebrik ve takdirlerimi sunuyorum. İnşallah özel ilgiye ihtiyacı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin hayata daha çok katılmalarını sağlayacak bu tür iyi niyetli faaliyetler başarılı bir şekilde devam eder."

Gümüşhane Özel Bireyler Derneği Başkanı Cebe ise, 2012 yılından bugüne kadar toplumda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Dernek Başkanı Cebe, "Logomuzda bulunan 5 kişi, bir elin beş parmağını temsil etmekte. Bir elin beş parmağı birbirine benzemese de, dört tanesinin genel özellikleri neredeyse aynıdır. Ama geriye kalan bir parmak, rengiyle, duruşuyla, manasıyla diğerlerinden farklıdır. İşte biz dernek olarak çocuklarımızın mavi olduğuna inanıyoruz. Özel olduklarına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından ahşap işleme sergisi ile kermesin açılışı yapıldı.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, kurum temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA

title