Gümüşhane'de Mezuniyet Coşkusu

Gümüşhane'de Mezuniyet Coşkusu

Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne (Ktü) Bağlı İken Geçtiğimiz Günlerde Yayınlanan Kanun ile Gümüşhane Üniversitesi'ne Devredilen Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu'nda Mezuniyet Töreni Düzenlendi.

Gümüşhane'de Mezuniyet Coşkusu

Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne (KTÜ) bağlı iken geçtiğimiz günlerde yayınlanan kanun ile Gümüşhane Üniversitesi'ne devredilen Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu'nda mezuniyet töreni düzenlendi.

Fakülte bahçesinde gerçekleştirilen törene öğrenci aileleri yoğun ilgi gösterdi. Fakülte birincisi Arzu Yılmazoğlu'nun, eski mezunlar adına ise İbrahim Uysal'ın konuşması ile devam eden programda Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Basri Ertaş ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Bektaş da birer konuşma yaptı. Bektaş, konuşmasında Gümüşhane Üniversitesi'nin kurulmasına katkı koyanlara teşekkür etti.

Belediye Başkanı Mustafa Canlı ise yıllardır özlemi çekilen Gümüşhane Üniversitesi'nin şehrin sosyal, kültürel, ekonomik yönden gelişmesine katkı koyacağını ve potansiyel bir güç olmasını sağlayacağını belirterek, mezun olan öğrencilerin artık Gümüşhane'nin bir hemşehrisi olduğunu söyledi.

Vali Enver Salihoğlu de,"Mezun olduktan sonra mühendis, meslek sahibi olacaksınız. Kamuya, özel sektöre girip çalışacaksınız veya kendi işlerinizi kuracaksınız. Halkımızla, büyüklerimizle, zenginle, fakirle, çocuklarla, büyüklerle, herkeslerle çeşitli diyaloglarınız olacak. Bu ilişkilerinizi yumuşak, insancıl ve çağdaş tutmaya özen göstermelisiniz. Sosyal hayat, öğrencilikte farklıdır. O nedenle bu ilişkileri başlangıçta iyi tutarak, çağdaş teknolojik gelişmeleri izleyerek hayata kendinizi hazırlamalısınız. Halkımız çok muhteremdir, değerlidir" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından kampüs çalışmalarına katkıda bulunan iş adamlarına plaket verildi. Mühendislik fakültesi ve yüksekokuldan dereceyle mezun olan öğrencilere plaket ve hediyelerinin verilmesinin ardından Onuncu Yıl Marşı eşliğinde kep atma töreni gerçekleştirildi.

(RE-İRT-OK-Y)