Gümüşhane'de koronavirüse karşı "Psikososyal Destek Merkezi" kuruldu - Haberler
Haberi Paylaş

Gümüşhane'de koronavirüse karşı "Psikososyal Destek Merkezi" kuruldu

AA - Haberler | Güncel
Gümüşhane'de koronavirüse karşı

Gümüşhane'de, yeni tip koronavirüsden (Kovid-19) etkilenenler için "Psikososyal Destek Merkezi" kuruldu.

Gümüşhane'de, yeni tip koronavirüsden (Kovid-19) etkilenenler için "Psikososyal Destek Merkezi" kuruldu.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bu süreçte vatandaşların evlerde kalmasının hem kendileri hem de sevdiklerinin sağlığı için hayati derecede öneme sahip olduğu vurgulandı.

Vatandaşlardan zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları istenilen açıklamada, salgın nedeniyle stres, kaygı gibi duygular ile süreç içerisinde verilen tepkilerin normal olduğu, bu duyguların vatandaşların çoğu tarafından hissedildiği aktarıldı.

Bu duygularla baş edemeyen vatandaşlar için de çalışma yürütüldüğü bildirilen açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

"Tüm bu duygularla baş edemeyen vatandaşlar için İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Psikososyal Destek Merkezi kuruldu. Psikososyal Destek Merkezi aracılığı ile hafta içi her gün 09.00-17.00 saatlerinde, kent merkezi, Torul ve Kürtün ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız 0535 685 91 46 numaralı telefondan, Kelkit ilçesinde yaşayan vatandaşlarımız 0535 898 91 46 numaralı telefondan, Şiran ve Köse ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız ise 0534 512 91 46 numaralı telefondan konun uzmanı psikolog ve sosyal çalışmacılardan destek alabilirler."

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title