Gümüşhane'de Dp ve CHP'li Milletvekili Adaylarının Mitingi

Gümüşhane'de Dp ve CHP'li Milletvekili Adaylarının Mitingi

Demokrat Parti (Dp) Gümüşhane Milletvekili Adayları Avukat İsmail Taştan ve Halis Parlak ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane Milletvekili Adayları Dr. Cevad Uyanık ve Dr. Tülin Yücel, Zafer Meydanı'nda Açık Hava Mitingi Düzenledi.

Gümüşhane'de Dp ve CHP'li Milletvekili Adaylarının Mitingi

Demokrat Parti (DP) Gümüşhane milletvekili adayları avukat İsmail Taştan ve Halis Parlak ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane milletvekili adayları Dr. Cevad Uyanık ve Dr. Tülin Yücel, Zafer Meydanı'nda açık hava mitingi düzenledi.

İlk olarak miting düzenleyen DP'nin Gümüşhane 2. sıra milletvekili adayı Halis Parlak, iktidara geldiklerinde ortaya koyacakları projelerle 500-700 bin kişiye iş imkanı sağlayacaklarını söyledi. Türkiye'yi bölgesinde güçlü ve lider bir ülke haline getirmek için çalışacaklarını kaydeden Parlak, bütün bunların ancak Demokrat Parti iktidarıyla mümkün olabileceğini savundu. DP Gümüşhane 1. sıra milletvekili adayı İsmail Taştan ise, yaptığı konuşmada hükümeti eleştirdi.

DP adaylarının ardından Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan CHP Gümüşhane 2. sıra milletvekili adayı Dr. Tülin Yücel, Gümüşhane'nin en az kitap okuyan ve en çok göç veren il konumunda olduğunu belirterek, "İnsanlarımız yoksulluk içerisindeler. Gümüşhane çiftçilik için çok elverişli bir il. Gümüşhane halkının ürettiği ürünlere Türkiye'nin ihtiyacı var" dedi.

Yücel'in ardından halka hitap eden CHP 1. sıra milletvekili adayı Dr. Cevad Uyanık, CHP iktidarı ile Türkiye'nin yeniden kalkınacağını söyleyerek, "Sizleri böylesine coşkulu gördükçe benim enerjim daha da artıyor. Sizlerle Türkiye yeniden kalkınacak. Türkiye üzerinden oyun oynayanları 22 Temmuz'da bu halk sandığa gömecektir. CHP iktidarında dokunulmazlıklar ortadan kalkacak" diye konuştu.

Öte yandan parti binasında CHP Gümüşhane 2. sıra milletvekili adayı Dr. Tülin Yücel, CHP İl Başkanı Erkan Pelit ve ilçe başkanlarıyla basın toplantısı düzenleyen CHP 1. sıra milletvekili adayı Dr. Cevad Uyanık, Gümüşhane kamuoyunda CHP'nin MHP'yi desteklediği yönündeki iddialara açıklık getirdi. CHP'nin kesinlikle MHP'yi desteklemediğini söyleyen Uyanık, "CHP'li olmak bir onurdur, şereftir, namustur, haysiyettir. Bu iddiayı ortaya atanlar, bilsinler ki, biz bu soğuk savaş yöntemlerini de yeneceğiz. Onları

yendiğimiz gibi onların yöntemlerini de yeneceğiz. Böyle bir şey kesinlikle yoktur. Örgütümüz bir bütündür. Dinamik, enerjik, yorulmadan çalışan bir örgüttür. Kamuoyuna saygılarımla şunu söylüyorum, biz CHP olarak kesinlikle MHP'yi desteklemiyoruz. Biz herkesle her yerde yüzleşmeye hazırız. Bu iddiayı ortaya atanlar çıkıp bizimle yüzleşsinler. Bu bize karşı yapılan çok çirkin bir saldırıdır. Bu kazanan CHP'yi nasıl engelleriz paniğinden doğan bir saldırıdır. Bana göre bu iddiaları ortaya atanlar,

MHP'lilerdedir. Ama yanlış bir yoldalar. Böyle bir davranış MHP'nin işine yaramaz. Bunu yapanlar biraz daha akıllı davransınlar" dedi.

(OY-İRT-CC-Y)

Kaynak: İHA