Gümrük Muhafaza ekipleri, kaçak Çin mallarına geçit vermedi

Gümrük Muhafaza ekipleri, kaçak Çin mallarına geçit vermedi

Ambarlı Gümrüğü'nde Çin'den kaçak olarak getirilen 40 ton oyuncak eşya ve 80 ton porselen mutfak eşyası ele geçirildi. Gümrük Muhafaza Müdrülüğü ekiplerinin 10 kontener içinde yaptığı arama sonucu ele geçirilen malların hediyelik eşya olarak beyan edildiği belirtildi.

Gümrük Muhafaza ekipleri, kaçak Çin mallarına geçit  vermedi

Ambarlı Gümrüğü'nde Çin'den kaçak olarak getirilen 40 ton oyuncak eşya ve 80 ton porselen mutfak eşyası ele geçirildi. Gümrük Muhafaza Müdrülüğü ekiplerinin 10 kontener içinde yaptığı arama sonucu ele geçirilen malların hediyelik eşya olarak beyan edildiği belirtildi. Malları Türkiye'ye getirenlerin, zehirli maddeler içeren porselen ile plastik oyuncakları Sağılk Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığı'nın denetimlerinden kaçırmak için böyle bir yula başvurdukları belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Çin'den getirilen 10 konteynerden şüphelenen Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, konteynerler içindeki malları incelemeye aldı. Yapılan arama ve soruşturma sonunda hediyelik eşya olarak beyan edilen malların 80 tonu porselen tabak ve bardak, 40 tonuda çeşitli oyuncak eşyası çıktı. Mallara el koyan Gümrük Muhafaza Müdürlüğü, malları getirenlerin yakalanması için savcılığa başvurdu.

Kaynak: CHA