Gümrük Birliği Haberleri

Gümrük Birliği haber, Gümrük Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gümrük Birliği - 19.10.2020
Son dakika... İKV Başkanı Zeytinoğlu'dan KKTC'ye yatırım çağrısı Açıklaması
BM çerçevesinde bir çözümü aslında GKRY'nin istemediğinin iyice ortaya çıktığını belirten Zeytinoğlu, şunları kaydetti: "Kıbrıs Türk halkına eşit ve adil bir statü kazandıracak olan her türlü çözüme karşılar. Böyle bir durumda adada Kıbrıs Türk halkının çıkarlarını koruyacak bir çözüme ulaşılması da zor gözüküyor. Türkiye'nin de desteğiyle yeni cumhurbaşkanı Tatar'ın gerek BM nezdindeki girişimlerde, gerekse uluslararası platformda KKTC'nin çıkarlarını en iyi şekilde savunacağını düşünüyoruz. AB ise konuya taraflı ve adil olmayan bir şekilde yaklaşıyor ve GKRY'nin 80 milyonluk bir ülke ile ilişkileri bu şekilde bloke etmesine izin veriyor. 1964'ten beri ortak, 1996'dan beri gümrük birliği partneri, 1999'dan beri aday ve 2005'ten beri AB'ye katılımı müzakere eden ülke olan Türkiye'nin yaklaşım ve görüşlerini dikkate almadan tamamen Kıbrıs Rum ve Yunan tezlerinin desteklenmesi ve Türkiye'nin "uluslararası hukuka uymayan ve yasadışı" hareket eden ülke olarak ilan edilmesi son derece hatalı bir yaklaşım.
Gümrük Birliği - 13.10.2020
Türkiye Mavi Vatanı savunmaya devam ediyor
Avrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet başkanlarının 1-2 Ekim 2020 tarihlerinde toplanan zirvesinin sonuç bildirgesinde bir yandan Türkiye'ye pozitif gündem ve diyalog kapısı aralanıp Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, vize muafiyetinin yürürlüğe sokulması ve mülteciler anlaşması...
Gümrük Birliği - 12.10.2020
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Michel'le telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerinin canlandırılması, AB'nin 18 Mart Mutabakatı kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmesi, Gümrük Birliği ve vize serbestisi konusunda ilerleme sağlanması gerektiğini ifade etti.
Gümrük Birliği - 12.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerinin canlandırılması, AB'nin 18 Mart...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerinin canlandırılması, AB'nin 18 Mart Mutabakatı kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmesi, Gümrük Birliği ve vize serbestisi konusunda ilerleme sağlanması gerektiğini ifade etti.
Gümrük Birliği - 10.10.2020
AK Parti'li Yılmaz'dan Avrupa Komisyonu 2020 Türkiye Raporu açıklaması Açıklaması
Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tüm tehditlere rağmen, özgürlük-güvenlik dengesini sağlamak için yoğun çaba sarf ettiğinin altını çizen Yılmaz, AB'nin Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı tehditlerin mevcudiyetini teslim ettiğini ancak bu tehditlerin boyutlarını ve alınan tedbirlerin ne denli elzem olduğunu anlamaktan uzak olduğunu belirtti. Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye'nin demokratik düzenini, hukuk devletini, vatandaşlarının temel hak ve hürriyetleri ile toplumsal barışını korumak için verdiği mücadeleyi eleştirmek yerine, Avrupalı dostlarımızın Türkiye'yi desteklemelerini bekliyoruz. Bu alanlarda Türkiye, AB üyelik sürecinden de bağımsız olarak ilerleme konusunda kararlıdır. Bütün bu saydığım hususlar, ülkemizin OHAL kaldırıldıktan hemen sonra, ne kadar güçlü bir şekilde reform gündemine döndüğünün göstergesidir. Ancak ülkemizin bu güçlü iradesinin rapora yansımaması Avrupa Komisyonunun popülist dalgadan ne kadar etkilendiğini göstermektedir." "Hak ve çıkarlarımızı koruyacağız" Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin yaptıklarını adeta görmezden gelerek raporda Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerini eleştiren ifadelere yer verildiğini aktaran Yılmaz, şu değerlendirmelerde bulundu: "Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon kaynaklarına ilişkin faaliyetleri uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru haklarına dayanmaktadır. Türkiye kendi haklarını ve KKTC'nin haklarını savunmakta, başkalarının haklarına saygı duymakta, tüm bölge ülkelerini ortak çıkarları için müzakereye davet etmektedir. Defaatle vurguladığımız üzere, bölgede gerek en uzun kıyıya sahip ülke olarak kendi kıta sahanlığımızdaki hak ve çıkarlarımızı, gerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Kıbrıs Adası etrafındaki asli haklarını koruyacağız. Ülkemiz, bu bağlamda gereken her türlü adımı atmaktan bugüne kadar çekinmemiştir, bundan sonra da çekinmeyecektir." AB'ye katılım sürecinin, Türkiye'nin reform sürecinin arkasındaki temel itici güçlerden biri olduğunu aktaran Yılmaz, şu görüşlerini paylaştı: "Avrupa Parlamentosunun Türkiye'ye karşı bir duruş benimsemekten ziyade, halkımızı yakınlaştıracak vize serbestleşmesi, ekonomik entegrasyonumuzu artırmaya hizmet edecek Gümrük Birliği'nin güncellenmesi gibi hedeflerin desteklenmesinde yapıcı ve teşvik edici bir rol üstlenmesi beklenmektedir.
Gümrük Birliği - 08.10.2020
Brexit sonrası İngiltere ile ticarette yeni dönem
Yeni bir Tercihli Ticaret Sistemi çalışmaları kapsamında iki ülke hükümetinin de güçlü bir irade ortaya koyduğunu ve görüşmelerin olumlu bir atmosferde ilerlediğini belirten Okyay, şöyle devam etti: "Bildiğimiz kadarıyla, tarafların önceliği mevcut koşulları korumak sonrasında ise Gümrük Birliği'nin sağladığı avantajların ötesine geçecek bir anlaşma ile ilerlemek.
Gümrük Birliği - 07.10.2020
Doğu Akdeniz'de AB ve NATO'nun arabuluculuğu çözüme giden yolu açabilir mi?
Üçüncü olumlu gelişme, Merkel'in vize serbestisi meselesini gündeme getirmesi, ayrıca AB Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen'in ise Gümrük Birliği'nin güncellenmesi konusunu dile getirmesidir.
Gümrük Birliği - 05.10.2020
Zirve sonrası AB fotoğrafı: Akdeniz'in hasta adamı
Bilindiği gibi, Türkiye'nin Brüksel'den dört önemli talebi vardı: 1. Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmesi; 2.
Gümrük Birliği - 02.10.2020
Merkel: "AB ile Türkiye, vize serbestisi konusunu görüşecek"
"Öncelikli gereken bir ateşkes" Merkel, Türkiye ile AB arasındaki göç mutabakatının yeni bir aşamaya getirilmesi, Gümrük Birliği anlaşmasının geliştirilmesi ile ekonomik iş birliği konularını da Türkiye ile görüşmek istediklerini aktardı.
Gümrük Birliği - 02.10.2020
İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: "AB sürecini canlandırma fırsatı kaçırılmamalı"
Türkiye'ye yönelik olarak 2018 ve 2019'da alınan ilişkileri durdurma ve yaptırım kararlarının arkasından bu yaklaşım ümit vadediyor. Türkiye, AB için vazgeçilmesi mümkün olmayan bir ülke. Bu sebeple de Türkiye ile pozitif bir gündem oluşturulması için adım atıyorlar. Ancak Konseyin sonuç belgesinde, Türkiye'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Yunanistan'ın egemenlik haklarını ihlal ettiği düşünülen eylemlerini durdurma çağrısı da bulunuyor." Zeytinoğlu şunlara vurgu yaptı: "Türkiye-AB ilişkilerinde pozitif bir siyasi gündem oluşturulması öngörülüyor. Bu pozitif gündemin içinde ise Gümrük Birliği'nin modernizasyonu, ticaretin kolaylaştırılması, insan insana temasların artırılması, yüksek düzeyli diyalog mekanizmaları ve göç konusunda işbirliği yer alıyor.
Gümrük Birliği - 02.10.2020
Ham çelik üretimi ağustosta arttı
Avrupa Birliği Komisyonunun uygulamalarının çelik ihracatını kısıtlamaya devam ettiği belirtilerek şunlar kaydedildi: "Kota kısıtlaması, damping soruşturması, tarife dışı işlem vergisi derken şimdi de EUROFER'in geçmiş yıllara yönelik vergi uygulanması talebinde bulunduğu görülmektedir. AB Komisyonu Gümrük Birliği ve AKÇT Serbest Ticaret Anlaşmalarının keyfi olarak tek taraflı uygulanmasına devam etmektedir.
Gümrük Birliği - 01.10.2020
DEİK Başkanı Olpak, ekonomi basınıyla bir araya geldi
Görüşmelerde klasik gündem maddelerinin yanı sıra Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesinin de olacağını belirten Olpak, şunları söyledi: "Ancak bizim açımızdan, özellikle Türk iş dünyası adına Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesini konuşacağız.
Gümrük Birliği - 01.10.2020
AB, Brexit tasarısı nedeniyle İngiltere'ye karşı yasal süreç başlattı
Geçen sene varılan Brexit anlaşmasına göre, Birleşik Krallık AB'den ayrılsa da Kuzey İrlanda AB'yle gümrük birliği içinde kalmayı sürdürecekti.
Gümrük Birliği - 01.10.2020
AB Türkiye Delegasyon Başkanı Büyükelçi Meyer-Landrut, TÜSİAD'ı ziyaret etti
"Bu görüşme bizim açımızdan fevkalade önemli" TÜSİAD Başkanı Kaslowski de AB Büyükelçisi'ni TÜSİAD'da misafir etmekten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "AB Büyükelçisi yeni tayin oldu, tanışma mahiyetinde bir toplantı olacak. Bunun dışında da bugün AB Liderler Zirvesi'nin ilk günü. Bu açıdan da çok önemli bir gün. O çerçevede de bugün, Türkiye ile AB arasındaki ilişkileri, Doğu Akdeniz'deki gerilimden tutun Gümrük Birliği'nin modernizasyonu ve onunla ilgili TÜSİAD'ın görüşlerini paylaşma fırsatı kazanmış oluyoruz.
Gümrük Birliği - 01.10.2020
Son dakika haberi... Almanya ile Türkiye arasındaki ticaret hacminde hedef 50 milyar dolar
Gümrük Birliği'nin güncellenmesi konusunda Almanya'dan destek bekliyoruz Batur, Türk ekonomisinin Kovid-19 salgınından beklenenden daha az olumsuz etkileneceğini belirterek, bu görüşün Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ve Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından son yayınlanan raporlarda desteklendiğini kaydetti.
Gümrük Birliği - 30.09.2020
AB Liderler Zirvesi'nde Doğu Akdeniz konulu konferans da gündemde olacak
Zirve öncesinde AB yetkilileri, Türkiye ile olumlu bir gündem geliştirmenin önemini vurguluyor ancak bunun için "bazı şartların yerine getirilmesi" gerektiğini savunuyor. AB'nin Türkiye ile ilişkileri geliştirmek için neler sunabileceği konusunda ise ekonomik iş birliği ve Gümrük Birliği'ne işaret ediliyor.
Gümrük Birliği - 30.09.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)
Türkiye ile AB arasında imzalanan 18 Mart mutabakatına değinen Çavuşoğlu, "Bu mutabakat geçerliliğini yitirmedi ama güncellenmeli çünkü sorun devam ediyor. AB yükümlülüklerini yerine getirmedi ama biz getirdik. Diğer taraftan Gümrük Birliği anlaşmalarının müzakereleri konusunda somut adımlar bekliyoruz.
Gümrük Birliği - 30.09.2020
İngiltere'de Avam Kamarası, AB'nin karşı çıktığı tasarıyı kabul etti
Geçen sene varılan Brexit Anlaşması'na göre, Birleşik Krallık AB'den ayrılsa da Kuzey İrlanda AB'yle gümrük birliği içinde kalmayı sürdürecek.
Gümrük Birliği - 24.09.2020
TÜSİAD'dan "Salgın Döneminde Dünya Ekonomisi ve Türkiye'nin Makroekonomik Dengeleri" toplantısı
Kaslowski, dünyada pek çok ülke ile esnek yapılı ve kapsayıcı ticaret anlaşmaları imzaladıklarını ifade ederek, "Kanada, Japonya ve Vietnam bunların sadece bazıları... Türkiye'nin acil olarak bölgesinde ilişkilerini güçlendirmesi, AB ile Gümrük Birliği anlaşmasını dijital ekonomi ve Yeşil Mutabakat'ı dahil edecek şekilde güncellemesi gerekiyor.
Gümrük Birliği - 24.09.2020
Son dakika haberi | Koç Holding CEO'su Çakıroğlu, "CEO Eylem Grubu"nda Türkiye'yi temsil ediyor
Kovid-19 sonrası toparlanmayı hızlandırmayı amaçlayan CEO Eylem Grubu; hükümetlerin, şirketlerin ve sivil toplumun güçlü ortaklıklar kurmasının önemine dikkati çekti. Avrupa'yı 2050 yılına kadar sıfır karbon hedefine ulaştırmak için Yeşil Mutabakat'a destek olacak adımlar atacaklarına, ayrıca önemli ticaret ortaklarının ve Gümrük Birliği çerçevesinde birbirine bağlı değer zincirlerinin Yeşil Mutabakat kapsamındaki programlarda göz önünde bulundurulmasını destekleyeceklerine yönelik taahhütte bulundu.
Gümrük Birliği - 23.09.2020
SETA'dan "Türk Yunan Anlaşmazlıkları Neden ve Nasıl Çözülmeli" paneli
Gümrük Birliği'nin Türkiye - AB ilişkilerini yeniden canlandırmak için önemli bir faktör olabileceğini ve AB mevcut dönem başkanlığını yürüten Almanya ve ocak ayında başkanlığı devralacak Portekiz'in pozisyonunun anlaşmayı yenileme müzakerelerine hazır olduğunu kaydeden Erhan, şu ifadeleri kullandı: "Yeni dönemde gerçekleştirilecek görüşmelerin negatif kamu görüşünden uzakta uzmanlar tarafından ele alınmasının olumlu olacağına inanıyorum.
Gümrük Birliği - 23.09.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-AB arasında 18 Mart Mutabakatı'nın yenilenmesi, Gümrük Birliği'nin...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-AB arasında 18 Mart Mutabakatı'nın yenilenmesi, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve vize serbestisinin sağlanması yönünde atılacak adımların, ilişkilerin ilerletilmesine sağlam bir zemin sunacağını ifade etti.
Gümrük Birliği - 22.09.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (4)
Türkiye bir akıllı güçtür, yumuşak gücünü ve sert gücünü nerede, nasıl kullanması gerektiğini bilen binlerce yıllık bir tecrübeye sahiptir. Türkiye sadece kendisinden sorumlu hissetmiyor, Akdeniz'de ve bölgesindeki barış ve istikrardan sorumlu hissediyor kendisini ve bu konuda da tarihte büyük katkıları olmuş bir deneyime sahiptir." "Onu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar" AB Zirvesi ile ilk göç anlaşması yapıldığında ilk çerçevenin ortaya konulduğunu hatırlatan Ömer Çelik, "Göç meselesinde Türkiye'nin paylaştığı yükü almak için birtakım maddi yardımlar söz konusuydu ama maddi yardımlar asıl işin bir kısmıydı. Fasılların açılması, üst düzey müzakerelerin başlaması, göçmen anlaşmasının yenilenmesi, vize serbestisinin verilmesi, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi.
Gümrük Birliği - 22.09.2020
Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ve AB Konseyi Başkanı Michel ile görüştü
Perşembe günü başlayacak AB Liderler Zirvesinin Türkiye-AB ilişkilerine yeni bir soluk getirmesini umduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, iyi niyetle Gümrük Birliği anlaşması, vize serbestisi ve göç mutabakatı konularında somut adımlar atılması halinde Türkiye-AB ilişkilerinin yeniden olumlu bir mecraya taşınabileceğinden şüphe duymadığını ifade etti.
Gümrük Birliği - 18.09.2020
İngiltere'nin basın özgürlüğünden sorumlu özel temsilcisi istifa etti
Geçen sene varılan Brexit ayrılık anlaşmasına göre, İngiltere AB'den ayrılsa da Kuzey İrlanda AB'yle gümrük birliği içinde kalmayı sürdürecek.
Gümrük Birliği - 16.09.2020
Son dakika haberleri... İngiltere Başbakanı Johnson AB'yi "iyi niyetli olmamakla" suçladı
Geçen sene varılan Brexit anlaşmasına göre, İngiltere AB'den ayrılsa da Kuzey İrlanda AB ile Gümrük Birliği içinde kalmayı sürdürecek.
Gümrük Birliği - 15.09.2020
İngiltere'de AB'nin tepki gösterdiği İç Piyasalar Yasa Tasarısı ilk oylamayı geçti
Geçen sene varılan Brexit Anlaşması'na göre, İngiltere AB'den ayrılsa da Kuzey İrlanda AB'yle gümrük birliği içinde kalmayı sürdürecek.
Gümrük Birliği - 14.09.2020
Son dakika! DEİK Türkiye-Tacikistan Webinarı
Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Türkiye ve Tacikistan arasındaki ikili ticarete ivme kazandıracak adımları hem özel sektör hem de kamu sektörü olarak hayata geçirme motivasyonun son derece yüksek olduğunu belirterek, "Bu kapsam da ülkelerimiz arasındaki ikili ticari ve ekonomik ilişkileri derinleştirecek bir tercihli ticaret rejiminin kurulmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Interconnected Busıness Series Türkiye-Tacikistan Webinarı, Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Gonca Yılmaz Batur, Tacikistan Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakan Yardımcısı Abdurahman Abdurahmanzade, DEİK Başkanı Nail Olpak ve DEİK Türkiye-Tacikistan İş Konseyi Başkanı Cihangir Fikri Saatçioğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda konuşan Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Tacikistan'ın küresel ve bölgesel ekonomiyle entegrasyon amacıyla attığı adımları takip ettiklerini ve Türkiye ve Tacikistan'ın ilişkilerini geliştirilmesi yönünde güçlü bir iradenin mevcut olduğunu kaydetti. Batur, Türkiye ve Tacikistan'ın toplam ticaret hacminin 2015 yılında 655 milyon dolara ulaştığını anımsatarak, potansiyelin son derece altında olunduğunu ve hedeflerin bunun çok üstünde olması gerektiğini dile getirdi. İkili ticarete ivme kazandıracak adımları hem özel sektör hem de kamu sektörü olarak hayata geçirme motivasyonun son derece yüksek olduğunu aktaran Batur, "Bu kapsamda ülkelerimiz arasındaki ikili ticari ve ekonomik ilişkileri derinleştirecek bir tercihli ticaret rejiminin kurulmasına yönelik çalışmalarımızı da sürdürüyoruz." şeklinde konuştu. Batur, Türkiye ve Tacikistan'ın karşılıklı sunduğu potansiyeli daha gerçekçi bir şekilde ortaya çıkarmak ve ticaretlerini dengeli bir şekilde artırabilmek için de karşılıklı olarak potansiyel arz eden sektörleri belirleyecek kapsamlı bir çalışma yapılabileceğini belirterek, şunları kaydetti: "Yaptığımız çalışmada demir çelik, motorlu taşıtlar, ay çiçek tohumu ve dondurulmuş tavuk eti gibi 40'tan fazla üründe Tacikistan'ın önemli miktarda ithalat yaptığını tespit ettik. Türkiye, bu ürünlerde dünyada önemli bir ihracatçı konumunda. Benzer bir çalışmanın Tacikistan tarafından hazırlanıp paylaşılması durumunda, iş insanlarımıza önemli bir rehber oluşturmuş olacağız. İki ticarette öncelikli olarak karşılaştırmalı üstünlüğe sahip olduğumuz ürünlere yoğunlaşmış olabiliriz." "Türkiye, dünya ticaretinde önemli yer tutuyor" Tacikistan Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakan Yardımcısı Abdurahman Abdurahmanzade ise Türkiye'nin Tacikistan'ın dış ticarette en önemli ortaklarından birisi olmaya devam ettiğini ve iki ülkenin ticaret hacminin Kovid-19 nedeniyle düştüğünü söyledi. Abdurahmanzade, Türkiye ve Tacikistan'ın ikili ticari ilişkilerinin Dünya Ticaret Örgütü ve İslam İşbirliği Teşkilatı kapsamında da geliştiğini belirterek, "İki ülke olarak iletişimimiz, gelişimiz oldukça aktif. Ticaret iş birliğimiz, ikili ticaretimizi etkiliyor. Son 10 yılda Türkiye çok önemli sonuçlara ulaşmıştır. Ekonomik reformunu, sanayi reformunu gerçekleştirmiştir. Türkiye, şu anda büyük ihracatçılardan biridir. Türkiye, dünya ticaretinde önemli yer tutuyor." ifadelerini kullandı. Türkiye'nin tecrübesini, Tacikistan ekonomisi ve sanayisinin geliştirmek için kullanmak istediklerini dile getiren Abdurahmanzade, "Yüksel potansiyele sahibiz. İmkanlarımızı tam olarak kullanmıyoruz. Bazı imkanlarımızı kullanırsak, ikili ticaretimizi artırarak halklarımızın refahını daha da artırabiliriz. Tacikistan'da beş adet Serbest Ekonomik Bölge oluşturuldu. Burada gereken ekonomik alt yapı mevcut. Burada Türkiye'den ortak şirketlerin kurulmasını teklif ediyorum. Bu çalışmayı bu beş büyük Serbest Ekonomi Bölge'de yapabilirler." değerlendirmesinde bulundu. "Türkiye'nin geniş Serbest Ticaret Anlaşması ağı bulunuyor" DEİK Başkanı Nail Olpak, atık globalleşmenin değil, çok daha fazla glokalleşmenin konuşulduğunu ifade ederek, ekonomik rekabette öne çıkan ölçek ekonomisi kavramından, tek kaynağa bağlı kalmanın risklerinin tartışıldığını söyledi. Olpak, lojistiğin hayattaki yerinin tekrar sorgulandığını, yakınlık veya uzaklık kavramlarının yerine "ulaşılabilirlik" kavramının daha çok ön planda olduğuna işaret ederek, "Bu süreçte birçok kez belirttiğim gibi bu dönemin kazananının, 'tedarik zincirini' bozmadan sürdürebilenler olacağını ve dönemin anahtar kelimesinin de 'güven' olacağını öngörüyoruz." şeklinde konuştu. Türkiye'nin AB ile Gümrük Birliği, 21 ülke ve ülke grubu ile de kurduğu geniş Serbest Ticaret Anlaşması ağının bulunduğunu belirten Olpak, "Coğrafi olarak üç kıtanın birleştiği noktada, lojistik avantaja sahibiz.
Gümrük Birliği - 12.09.2020
Johnson, AB'yi ülkesinin toprak bütünlüğüne tehdit olarak nitelendirdi
Anlaşmada "ciddi bir yanlış anlaşılma olabileceğine inandıklarını" kaydeden Johnson, AB'nin protokolü, Kuzey İrlanda'yı sürekli olarak Gümrük Birliği içinde tutmak için kullanma niyetinde olabileceği yönündeki endişesini vurguladı.
Gümrük Birliği - 08.09.2020
Ambalajlı zeytin ve zeytinyağı ihracatını arttırmak için tarımsal destek gerekli
AB ve Türkiye arasındaki Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmesi görüşmeleri çerçevesinde AB'nin ülkemize uygulamakta olduğu zeytinyağı gümrük vergisinin sıfırlanması ya da Avrupa Birliği'nden ülkemiz menşeli zeytinyağı için en az 30.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gümrük Birliği Haberleri | Gümrük Birliği Haber - Haberler - Sayfa 9 - Gümrük Birliği haberleri, son dakika gümrük birliği haber ve gelişmeleri burada. Ticaret Bakanı Pekcan, Danimarka ile ikili ticareti dengeli olarak 5 milyar dolarlık bir seviyeye çıkarmak istiyoruz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 4.8.2021 05:01:36. #1.15#

title