Gümrük Birliği Haberleri

Gümrük Birliği haber, Gümrük Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gümrük Birliği - 26.03.2021
Merkel: "Türkiye ile her düzeyde temaslara ihtiyacımız var"
Bu mutabakatın Gümrük Birliği konusunu ve modernizasyonunu da içerdiğini aktaran Merkel, "Şimdi fiilen karar verdiğimiz 2 aşamalı bir yaklaşıma ihtiyacımız var.
Gümrük Birliği - 25.03.2021
AB liderleri, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi için Konsey'in yetki konusunda çalışmasını ve uygulanmasındaki zorluklarla ilgili Türkiye ile...
AB liderleri, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi için Konsey'in yetki konusunda çalışmasını ve uygulanmasındaki zorluklarla ilgili Türkiye ile görüşmelerin yoğunlaştırılmasını istedi.
Gümrük Birliği - 25.03.2021
Son dakika haber | AB Liderler Zirvesi başladı
Ayrıca Gümrük Birliği'nin güncellenmesi için AB Komisyonu'na müzakere yetkisinin verilmesi konusunun da gündeme gelmesi öngörülüyor.
Gümrük Birliği - 24.03.2021
AB Zirvesi'nde gündem aşı, Türkiye ve ABD
TÜRKİYE GÜNDEMİ Zirvede, AB'nin Türkiye ile ilişkisi, Birleşmiş Milletler himayesinde Kıbrıs sorunu, Türkiye ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve Doğu Akdeniz'in konuşulması bekleniyor.
Gümrük Birliği - 24.03.2021
AB liderleri Kovid-19 aşıları, Türkiye ve Rusya ağırlıklı gündemle bir araya gelecek
Zirvede, AB Konseyi ve AB Komisyonunun Türkiye ile göç konulu 18 Mart mutabakatının güncel şartlara uyarlanması konusunda müzakerelere başlamak için üye ülkelerden yetki istemesi öngörülüyor. Ayrıca Gümrük Birliğinin güncellenmesine müzakere yetkisinin verilmesi de zirvenin gündeminde yer alacak.
Gümrük Birliği - 24.03.2021
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Gerek Türkiye'den gerek Avrupa Birliği'nden (AB) olumlu adımlar atıldı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Gerek Türkiye'den gerek Avrupa Birliği'nden (AB) olumlu adımlar atıldı. AB'nin artık oyalama yerine şartlı cümleler yerine belli alanlarda somut adımlar atması gerekiyor. Vize serbestisi ve gümrük birliği anlaşmasının güncellenmesi konusu gerçekleşmeli.
Gümrük Birliği - 24.03.2021
İtalya Başbakanı Draghi'den Türkiye-AB ilişkilerinde "olumlu gündeme" odaklanma çağrısı Açıklaması
İtalya Başbakanı Mario Draghi, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında göç, terörle mücadele ve Gümrük Birliği konularının önemli iş birliği alanları olduğunu söyledi.
Gümrük Birliği - 24.03.2021
Yeşil Mutabakat küresel ekonomide dengeleri nasıl değiştirecek?
Yeşil Mutabakata uyum konusundaki değerlendirmenin bağımsız kuruluşlar tarafından yapılacağı öngörülüyor. Bu da ayrıca yeni bir sertifikalandırma masrafı anlamına geliyor. Ancak sertifikalandırma masrafı belki de genel adaptasyon maliyetine baktığımızda çok küçük kalabilir. Çünkü Yeşil Mutabakat standartlarında üretim yapmak için bazı firmaların A'dan Z'ye uyum sağlaması ve karbon emisyonu yüksek teknolojilerden daha düşük karbon üreten teknolojilere geçiş yapması gerekecektir. Ayrıca Türkiye'nin şimdiye dek AB ile Gümrük Birliği'ni güncelleyememe sürecinde insan hakları ve demokrasi konusunda önüne konulan engellere şimdi de Yeşil Mutabakat kriterleri eklenecektir.
Gümrük Birliği - 23.03.2021
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mart Mutabakatı'nın güncellenmesi çalışmalarının vize serbestisi, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve müzakere faslı açılması gibi unsurları da ele alarak bütüncül şekilde yapılması gerektiğine işaret etti.
Gümrük Birliği - 23.03.2021
AB liderleri, Türkiye'ye ticari müzakereleri ilerletme mesajı verecek
Reuters haber ajansının, bu hafta yapılacak AB Liderler Zirvesi sonuç bildirgesi taslağına dayandırarak verdiği habere göre, liderler, AB Komisyonu'na Türkiye ile "Gümrük Birliği güncellenmesi müzakere yetkisinin" verilmesi için çalışacak.
Gümrük Birliği - 23.03.2021
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan İtalya Başbakanı Draghi ile görüştü
İtalya ve Türkiye'nin göç krizinde maalesef yalnız bırakıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacılar konusunda adil sorumluluk ve yük paylaşımına ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, beşinci yılını dolduran 18 Mart Mutabakatı'nın da bu kapsamda güncellenmesi gerektiğini, bunun Türkiye-AB ilişkilerinde oluşturulmaya çalışılan olumlu gündemin temelini teşkil ettiğini belirterek, bu çalışmanın vize serbestisi, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve müzakere faslı açılması dahil bütüncül bir yaklaşımla yapılmasının zaruri olduğuna işaret etti.
Gümrük Birliği - 23.03.2021
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Meyer-Landrut Parlamento Muhabirleri Derneğini ziyaret etti Açıklaması
"Henüz karşılanmamış olan beklentilere ilişkin alınması gereken tedbirler var" Büyükelçi Meyer-Landrut, başka bir gazetecinin, AB liderlerine sunulacak Türkiye raporu konusundaki sorusunu yanıtlarken de raporun sonuç kısmında, Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesine yönelik tedbirlerin sıralandığını, mülteciler ve göçmenlere ilişkin iş birliğinin devam etmesi, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve üst düzey diyalog görüşmelerinin yeniden başlatılmasına ilişkin görüşlerin yer aldığını aktardı.
Gümrük Birliği - 23.03.2021
Türkiye-AB ilişkilerinde "normalleşme"den söz edebilmek için yeni müzakere başlıkları açılmalı
Vakıa, Türkiye ile AB arasında günümüzde bir düzineye yakın konuda ihtilaf söz konusu. Bunları başlıklar halinde sıralamak gerekirse, en başta Doğu Akdeniz ve Ege denizinde deniz yetki alanlarının sınırlandırılması konusundaki görüş ayrılıkları geliyor. Kıbrıs meselesi de bir boyutuyla deniz yetki alanları ile ilgili. 1996 yılında Türkiye ile AB arasında tesis edilen Gümrük Birliği'nin günün koşullarına uyarlanması için güncellenmesi, geri kabul anlaşmasının yürürlüğe sokulması, vize muafiyeti ve mülteci sorunları, ikili ilişkileri etkileyen diğer anlaşmazlık konuları.
Gümrük Birliği - 20.03.2021
19 Mart 2021 Haberleri
19 Mart 2021 Manşet Haberleri.
Gümrük Birliği - 19.03.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın "Güncellenmiş göç anlaşması Türkiye-AB ilişkilerini yeniden canlandırabilir" başlıklı makale yazdı Açıklaması
Suriye'de istikrarın sağlanması için Türkiye'ye destek verilmesi Avrupa'nın çıkarına Göç anlaşmasının etkin olabilmesi için en önemli konunun "gerekli güncellemelerin yapılması halinde mutabakatın Türkiye-AB ilişkilerini canlandırma potansiyeline sahip olması" olduğuna işaret eden Kalın, mutabakatta Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinin güçlendirilmesi, Gümrük Birliği'nin güncellenme sürecinin başlatılması, Türkiye ile AB arasında yüksek düzeyli diyaloglar ve zirvelerin yeniden canlandırılması, Türk vatandaşlarına vize serbestisinin getirilmesi, düzensiz göç ve sığınmacıların korunması konularında daha iyi iş birliği kurulması ve terörle mücadele gibi belirli hedeflerin yer aldığı bir yol haritasının da halihazırda yer aldığına dikkati çekti.
Gümrük Birliği - 19.03.2021
Son dakika haberleri... Erdoğan'ın, Leyen ve Michel ile videokonferans görüşmesine ilişkin açıklama
Vize serbestisi, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve müzakere faslı açılması gibi unsurların yeniden düzenlenmesinin zaruri olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin üzerindeki sığınmacı yükü ve düzensiz göç baskısının giderek arttığına dikkati çekti.
Gümrük Birliği - 19.03.2021
İbrahim Kalın: Göç anlaşmasını güncellemek Türkiye-AB ilişkilerine yeni bir ruh katar
'HİÇBİRİ ULAŞILAMAYACAK HEDEFLER DEĞİLDİR' Üçüncü ve en önemli konunun ise gerekli güncellemelerin yapılmasıyla 18 Mart Mutabakatı'nın Türkiye-AB ilişkilerini canlandırma potansiyeline sahip olduğunu belirten Kalın şu ifadeleri kullandı: "Mutabakatta Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinin güçlendirilmesi, Gümrük Birliği'nin güncellenme sürecinin başlatılması, Türkiye ile AB arasında yüksek düzeyli diyaloglar ve zirvelerin yeniden canlandırılması, Türk vatandaşlarına vize serbestisinin getirilmesi, düzensiz göç ve sığınmacıların korunması konularında daha iyi iş birliği kurulması ve terörle mücadele gibi belirli hedeflerin yer aldığı bir yol haritası halihazırda yer almaktadır.
Gümrük Birliği - 19.03.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, "Türkiye-AB İlişkilerinin Geleceği" konulu etkinliğe katıldı
Kaymakcı şunları kaydetti: "Bizim büyüklüğümüzün bir değer olarak görülmesi lazım. Nasıl ki Almanya'nın, Fransa'nın ve İtalya'nın büyüklüğünü kimse şikayet konusu yapmıyorsa bizim büyüklüğümüzün de bir artı değer olarak görülmesi halinde bu unsur teşvik edici, kolaylaştırıcı bir unsura dönüşebilir. AB ile önümüzdeki süreçte olumlu bir gündeme girmek istiyoruz. Göç iş birliği, vize serbestisi ve gümrük birliği gibi iş birliği imkanları olan alanlarda ilerlemek istiyoruz.
Gümrük Birliği - 19.03.2021
İKV Başkanı Zeytinoğlu: "AB ile mülteci konusundaki yakınlaşma ilişkilerin diğer yönlerine yansımadı"
Zeytinoğlu, şunları kaydetti: "9 maddeden oluşan ve kısaca Türkiye-Avrupa Birliği (AB) mutabakatı olarak adlandırılan bildiride mülteci iş birliğinin yanında, üyelik müzakerelerinin canlandırılması, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, Türk vatandaşları için vize serbestliği, mültecilerin AB ülkelerince gönüllü kabulü ve Suriye'de insani durumun iyileştirilmesine yönelik maddeler bulunuyordu.
Gümrük Birliği - 18.03.2021
Son dakika! MÜSİAD, Güney Afrikalı iş insanlarına Türkiye'deki yatırım fırsatlarını anlattı
Duran ayrıca, Türkiye'nin Gümrük Birliği ve serbest ticaret anlaşmaları sayesinde 987 milyon tüketiciye doğrudan ulaşma imkanına sahip olduğunu vurguladı.
Gümrük Birliği - 18.03.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, 18 Mart Mutabakatı'nın değerlendirildiği etkinlikte konuştu Açıklaması
Kaymakcı, AB'nin stratejik davranmadığını ve Türkiye'nin üyelik sürecine ilişkin adımlar atmaktan ve fasılları açmaktan geri durduğunu hatırlatarak, Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin aslında teknik bir konu olduğunu, bu meseledeki gecikmenin ise siyasi olduğunu ifade etti.
Gümrük Birliği - 18.03.2021
Dışişleri Bakanlığı: Türkiye, geçmişte olduğu gibi Avrupa'nın geleceğinde de anahtar ülke
İnfografikte, 18 Mart Mutabakatı'nın temel unsurları, "Türkiye'nin AB'ye katılım sürecinin güçlendirilmesi, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi müzakerelerine başlanması, Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması, Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantıları, Türkiye-AB Zirveleri düzenlenmesi, terörizmle mücadelede iş birliği ve göç konusunda iş birliği" olarak sıralandı.
Gümrük Birliği - 18.03.2021
"Türkiye- AB İlişkilerinde Yeni Dönem" konulu çalıştay yapıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 Mart'ta açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı'nın Türkiye-AB pozitif gündemine de olumlu katkı sağlayacağı beklentisinin dile getirildiği çalıştayda, Göç Anlaşmasının revize edilmesi, Gümrük Birliği'nin modernizasyonu, Türkiye'nin AB üyelik sürecinin canlandırılması, yeni fasılların açılması, Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Diyalog Mekanizması'nın devam ettirilmesi ve vize serbestisinin sağlanması konularında ilerleme kat edilmesi gerektiği vurgulandı.
Gümrük Birliği - 16.03.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, AB'nin göçmen krizine çözüm için kararlılık göstermesini umduğunu söyledi Açıklaması
Türkiye-AB ilişkileri boyutu Kalın, Türkiye-AB arasında 5 yıl önce yapılan söz konusu anlaşmanın yalnızca göçmen krizi konusunu değil, Türkiye'nin tam üyelik perspektifi çerçevesinde yeni fasıllar açılması, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, vize serbestisi gibi konuları da içerdiğini vurguladı ve halen hiçbirinin uygulanmadığını söyledi.
Gümrük Birliği - 15.03.2021
Beyaz Saray, Kuzey Kore yönetimi ile iletişime geçmeye çalıştıklarını doğruladı
AB ile İngiltere arasında yapılan Brexit anlaşmasına göre, İngiltere AB'den ayrılsa da Kuzey İrlanda AB'yle Gümrük Birliği içinde kalmayı sürdürecekti.
Gümrük Birliği - 15.03.2021
AB, Brexit anlaşmasını ihlal gerekçesiyle İngiltere'ye karşı yasal süreç başlattı
-Anlaşmazlık hakkında Taraflar arasında yapılan Brexit anlaşmasına göre, İngiltere AB'den ayrılsa da Kuzey İrlanda AB'yle Gümrük Birliği içinde kalmayı sürdürecekti.
Gümrük Birliği - 12.03.2021
Türkiye Kimya Sektör Şurası
Tedarik zinciri ve sürdürülebilirliğin önemine vurgu yapan Erk, "Tedarik güvenliği olmazsa olmazımız.Bizim vazgeçemediğimiz ekonomik bir bölge var o da Avrupa Birliği, mutlaka ilişkilerimiz daha iyileştirilmeli teşvik edilmeli. Gümrük Birliği hizmetler ve tarım ürünleri açısından mutlaka zenginleştirilmeli" ifadesini kullandı.
Gümrük Birliği - 12.03.2021
Türkiye ile AB arasında düzenlenmemiş alanda ürünlerin karşılıklı tanınmasına ilişkin esaslar belirlendi
Gümrük Birliği kapsamında Avrupa Birliği'nde (AB) ortak düzenlemeye tabi olmayan veya bazı özellikleri ortak düzenlemelerin kapsamı dışında kalan ürün gruplarının, Türkiye ve AB piyasasında serbest dolaşımı için karşılıklı tanıma prensibinin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gümrük Birliği Haberleri | Gümrük Birliği Haber - Haberler - Sayfa 4 - Gümrük Birliği haberleri, son dakika gümrük birliği haber ve gelişmeleri burada. Bakan Pekcan, TMB'nin 33. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuştu Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.7.2021 06:21:25. #1.14#

title