Gümrük Birliği Haberleri

Gümrük Birliği haber, Gümrük Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gümrük Birliği - 08.09.2020
Ambalajlı zeytin ve zeytinyağı ihracatını arttırmak için tarımsal destek gerekli
AB ve Türkiye arasındaki Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmesi görüşmeleri çerçevesinde AB'nin ülkemize uygulamakta olduğu zeytinyağı gümrük vergisinin sıfırlanması ya da Avrupa Birliği'nden ülkemiz menşeli zeytinyağı için en az 30.
Gümrük Birliği - 03.09.2020
Türkiye'nin Doğu Akdeniz diplomasisi
Burada Avrupa'ya diplomasi alanında olan güven ya da ihtiyacı yine Avrupa belirleyecek. Geleneksel biçimde izlediği tutarsız ve etkisiz politika biçimini bu örnekte de sürdürürse -ki bunu sürdürmemesi için ciddi yapısal ve paradigmal dönüşümlere ihtiyacı var- üyelik sürecinden bu yana çeşitli bölgesel krizlerin hemen tamamında Ankara'ya olan angajmanını kaybetmiş olan Avrupa'nın bölgesel liderlik iddiasının da artık gerçek bir hayale dönmesinin kaçınılmazlığı ortada. Oysa Orta Doğu barış süreci ya da Somali yarımadasında -etkisiz ve cılız da olsa- gösterilen diplomatik ön alma çabasının bir benzeri, burada Avrupa için yeni bir başlangıç noktası fırsatı sunabilir. Ankara-Brüksel-Atina-Lefkoşa hattında açık denizlerdeki kaynakların paylaşım ve kullanımına ilişkin adil ve hukuk merkezli bir diplomasi ve bunu tamamlayıcı bazı güven tesis edici hamleler -Türkiye ile olan Gümrük Birliği'nin modernize edilmesi gibi- hem bu anlaşmazlığın "ikili" sarmaldan çıkıp çok taraflı bir zemine çekilmesine yarayacak stratejik bir adım olabilir hem de daha inşa edici bir geleceğin yapılandırılmasında Avrupa'ya öncü bir rol biçebilir.
Gümrük Birliği - 02.09.2020
Alman-Türk ticari ilişkiler son 15 yılın zirvesine ulaştı
"Türk- Alman Ticari İlişkiler" başlığı altında açıklanan raporda Türkiye'nin Almanya'ya ihracatının 2019 yılında 15.4 milyar doları bulduğu ve Türkiye'nin en çok ihraç ettiği ülkeler sıralamasında Almanya'nın ilk sırada yer aldığı belirlendi. Ortaya çıkan sayının Türkiye'nin yaptığı ihracatının yüzde 9'una denk geldiği açıklandı. Türkiye'nin AB'nin Gümrük Birliği'ne üye olmasının ardından, Türkiye ile Almanya arasındaki ticari ilişkilerin en yüksek seviyesine çıktığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gümrük Birliği Haberleri | Gümrük Birliği Haber - Haberler - Sayfa 10 - Gümrük Birliği haberleri, son dakika gümrük birliği haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-AB arasında 18 Mart Mutabakatı'nın yenilenmesi, Gümrük Birliği'nin....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.07.2021 08:45:48. #1.13#

title