Gülsüm Annenin Yıllardır Baktığı Rus Genç, Yoğun Bakıma Alındı

Gülsüm Annenin Yıllardır Baktığı Rus Genç, Yoğun Bakıma Alındı

Antalya'da 10 yıldır Gülsüm anne tarafından bakılan felçli Rus genç, gece saatlerinde rahatsızlanarak yoğun bakıma kaldırıldı.

Antalya'da yaklaşık 10 yıl önce trafik kazası sonucu tüm vücudu felç olan ve yatağa bağımlı hale gelen Rus asıllı Umut adı verilen genç, özel bir hastanede yoğun bakıma alındı.

"TAMAMEN BİTKİSEL HAYATTA"

Umut'un Korkuteli ilçesinden ambulansla Konyaaltı ilçesindeki özel bir hastaneye getirildiğini belirten Kabadayı, "Benim oğlum oturuyordu, gülüyordu. Tedavimiz çok iyi sürüyordu. Gece sütünü içirdim. Sonra dilinin geriye çekildiğini gördüm. Hemen ambulansla hastaneye geldik. Hiç kıpırtı yok, tamamen bitkisel hayatta. Karaciğerinde sorun olduğunu söylediler, trombosit veriyor. Sağ olsun herkes yanımızda, herkesten dua bekliyorum, çok üzgünüm." dedi.
UMUT'UN HAYAT HİKAYESİ

Ağustos 2008'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören bir yakınına refakat eden Gülsüm Kabadayı, geçirdiği trafik kazası sonucu aynı hastanenin yoğun bakım servisinde kalan ve adı bile bilinmeyen gençle ilgilenmeye başlamıştı.

Gence yaklaşık 2 ay gönüllü olarak bakan Kabadayı, vücudunun hiçbir yeri tutmayan ve konuşamayan gence "Umut" adını koymuştu. Kabadayı, daha sonra "Umut"u evine götürerek ona sahip çıkmıştı.

YILIN ANNESİ SEÇİLMİŞTİ

Yatağa bağımlı yaşayan gencin bütün ihtiyaçlarını karşılayan, hastaneye götürüp getirerek fizik tedavi hareketlerini, yemeğini ve bakımını üstlenen Gülsüm Kabadayı, Antalya'da 'yılın annesi' seçilmişti.

Kaynak: AA