Gülşah Öğretmenin Arkadaşları Onu Unutmadı
Haberler » Güncel » Gülşah Öğretmenin Arkadaşları Onu Unutmadı - Haber

Gülşah Öğretmenin Arkadaşları Onu Unutmadı

Van'da, bir grup öğretmen, geçen hafta perşembe günü ayrıldığı erkek arkadaşı tarafından Konya'da öldürülen öğretmen Gülşah Aktürk'ün görev yaptığı Namık Kemal İlköğretim Okulu önünde olayı protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Gülşah Öğretmenin Arkadaşları Onu Unutmadı

'da, bir grup öğretmen, geçen hafta perşembe günü ayrıldığı erkek arkadaşı tarafından 'da öldürülen öğretmen 'ün görev yaptığı İlköğretim Okulu önünde olayı protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı. Grup, öğretmen Aktürk'ün bir değil, birden çok katilini olduğunu ileri sürdü.

Öldürülen Gülşah Aktürk'ün görev yaptığı Namık Kemal İlköğretim Okulu önünde bir araya gelen Anadolu Eğitim Sendikası Van Şube üyesi 10 öğretmen, basın açıklaması yaptı. Ellerinde öldürülen öğretmen Gülşah Aktürk'ün fotoğraflarını taşıyan öğretmenler adına basın açıklamasını Anadolu Eğitim Sendikası Van Şube sözcüsü İlknur Karael okudu.

Devletin Gülşah öğretmene sahip çıkmadığını savunan Karael, öğretmen Aktürk'ün bir değil, birden çok katilini olduğunu ileri sürdü. Karael, "Gülşah öğretmen yalnız kalmıştı. Ona mülki amirler, milli eğitim, kolluk kuvvetleri ve adalet mensupları sahip çıkmalıydı. Gülşah öğretmenin başvurduğu her yerden red cevabı alması, verdiği dilekçelerden 'kovuşturmaya yer olmadığına' dair sonuçlar alması onu bezdirmişti. Bir öğretmeni koruyamayacak kadar aciz mi bu devlet? Mazereti olan öğretmenin tayinini çıkarmak bu kadar zor mu? Ayrıca Gülşah öğretmenin katledilmesinin medyada aşk cinayeti olarak anılmasını da kınıyoruz." dedi

Açıklamanın ardından Gülşah öğretmenin fotoğraflarının üzerine karanfil bırakan öğretmenler sessizce dağıldı.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler