Gülnar'daki Orman Yangını Sürüyor

Gülnar'daki Orman Yangını Sürüyor

Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğünden Yapılan Açıklamada, Mersin Gülnardaki Yangında 2 Kişinin Hayatını Kaybettiğini, Yaralanan ve Dumandan Etkilenerek Hastanelere Kaldırılan Toplam 40 Kişiden 35'inin Ayakta Tedavi Edildiğini, 5 Kişinin de Tedavilerine Devam Edildiğini Belirtildi.

Gülnar'daki Orman Yangını Sürüyor

Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Mersin Gülnardaki yangında 2 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralanan ve dumandan etkilenerek hastanelere kaldırılan toplam 40 kişiden 35'inin ayakta tedavi edildiğini, 5 kişinin de tedavilerine devam edildiğini belirtildi.

400-500 hektar alanda etkili olan yangında halen 100 arazöz, 20 dozer, 4 helikopter ve 500 yangın işçisi ile söndürme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, Kızılay'ın Kavakoğlu köyünde konutları kullanılamaz hale gelen 10 aile için çadır, 100 battaniye, 50 yatak, 10 mutfak seti ve muhtelif kuru gıda ile Gülnar Kaymakamlığınca belirlenen kapalı spor salonunda barındırılması planlanan aileler için de (yaklaşık 100 kişi) 100 yatak, 200 battaniye ve 830 kilo kuru gıda ve 2 personel gönderdiği duyuruldu.