Güler: Avantajlı Devam Ediyoruz

Turkcell Süper Lig'deki Derbi Maçta Ezeli Rakibi Fenerbahçe'yi 1 -0 Yenen ve Liderliği Devralan Galatasaray'da, Teknik Sorumlu Cevat Güler, 'Kazandığımız İçin Sevinçliyiz. Ligde Son 2 Haftaya Girilirken Şimdi Avantajlı Bir Şekilde Devam Ediyoruz' Dedi.

Güler: Avantajlı Devam Ediyoruz

Turkcell Süper Lig'deki derbi maçta ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 1-0 yenen ve liderliği devralan Galatasaray'da, teknik sorumlu Cevat Güler, ''Kazandığımız için sevinçliyiz. Ligde son 2 haftaya girilirken şimdi avantajlı bir şekilde devam ediyoruz'' dedi.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Cevat Güler, her iki takım için de büyük önem taşıyan, mücadele gücü yüksek bir maç oynadıklarını belirtti.

Ligi bir maraton olarak olarak görmeleri gerektiğini anlatan Güler, verdiği örnekte bir maratoncunun stratejisini anlatarak, ''Son 600 metreye iyi bir şekilde girmek yeterli olmaz. Eğer yavaşlarsa yakalanır. Biz de bu bilinçle son 2 haftaya gireceğiz ve mücadele edeceğiz'' diye konuştu.

Güler, hakemin yönetimiyle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine, ''Verilen kararlar, geçerli kararlardır ve doğrusunu ve yanlışını tartışmamak gerekir. Tartışmak bize düşmez'' derken, ''Peki hakem hatasıyla kaybetseydiniz de aynısını söyler miydiniz?'' biçimindeki ikinci soruya ise ''Evet'' yanıtını verdi.

Cevat Güler, sakatlığı nedeniyle Fenerbahçe karşısında forma giyemeyen takımın yıldız ismi Lincoln'ün, oynamayı çok istediğini belirterek, ''Sivasspor maçına yetişir mi, onu da bilmiyorum. Ama çok kolay değil diye düşünüyorum'' dedi.

Kaynak: AA