Gülbin'in Arkadaşlarından Şiirli Veda

Gülbin'in Arkadaşlarından Şiirli Veda

17.04.2007 16:47 | Son Güncelleme: 17.04.2007 16:47
Gülbin'in Arkadaşlarından Şiirli Veda

İzmir'den Kapadokya Gezisi İçin Yola Çıkan Öğrencileri Taşıyan Otobüsün Aksaray Yakınlarında Kaza Yapması Sonucu Hayatını Kaybeden 16 Yaşındaki Gülbin Koca'nın Mezarını Ziyaret Eden Okul Arkadaşları, Mezara Karanfiller ve Yazdıkları Şiiri Bıraktı.

İzmir'den Kapadokya gezisi için yola çıkan öğrencileri taşıyan otobüsün Aksaray yakınlarında kaza yapması sonucu hayatını kaybeden 16 yaşındaki Gülbin Koca'nın mezarını ziyaret eden okul arkadaşları, mezara karanfiller ve yazdıkları şiiri bıraktı.

Konak Zafer İlköğretim Okulu öğrencilerini ve velilerini taşıyan otobüsün Aksaray yakınlarında yaptığı kaza sonucu hayatını kaybedenlerin yakınları, mezarların başına giderek dua ediyor. Arkadaşlarını ve annesini aynı kazada kaybeden Zafer İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencileri Kaynaklar Mezarlığı'na giderek, Gülbin Koca (16) ve annesi Özlem Koca'nın (47) mezarına karanfil bıraktı. Aynı okulda okudukları arkadaşlarını unutamayacaklarını söyleyen öğrenciler, son görevlerini yapmak için mezarı başına geldiklerini söyledi. Mezarı başında dua edip su döken öğrenciler, yazdıkları şiire karanfil sararak mezara bıraktı. Bazı öğrenciler dua ederken, bazıları da ağlayarak birbirlerine sarıldı.

Öğrencilerin mezar üzerine bıraktığı şiir ise şöyle:

"Meğer ölümün rengi/ Benim sevdiğim/ Senin sevdiğin/ Sıcak yanaklarımızdan yayılan kırmızı yaş/ Be gülüm/ Keşke sana binlerce, çizim yapıp eline verebilsem/ Beğenmesen bile eline verebilsem/ Memiş kızın sana veda etmiş oldu/ Ama sen ona görüşürüz, demiştin be güzelim."

(Mİ-YK-CC-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title