Gülbeyi Akti, Türkiye Şampiyonası'na Hazır

Van'da 22-24 Haziran Tarihleri Arasında Yapılacak Olan Türkiye Halter Şampiyonası'nda, Erzurum'u 56 Kiloda Yakutiye Belediyesi Spor Kulübü Sporcusu Gülbeyi Akti Temsil Edecek.

Gülbeyi Akti, Türkiye Şampiyonası'na Hazır

Van'da 22-24 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Halter Şampiyonası'nda, Erzurum'u 56 kiloda Yakutiye Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Gülbeyi Akti temsil edecek.

Van'da yapılacak Türkiye Şampiyonası'na Yakutiye Belediyesi Spor Kulübü adına katılacak olan Gülbeyi Akti, hedefinin 56 kiloda Türkiye Şampiyonluğu olduğunu söyledi. 2007 Nisan ayında yapılan Avrupa Şampiyonası'nda büyük şanssızlık yaşadığını dile getiren Akti, "Van'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'nda 56 kiloda büyüklerde Türkiye şampiyonu olmak istiyorum. Burada alacağım şampiyonluk, 2008'deki Avrupa Şampiyonası için büyük moral olacaktır" diye konuştu.

Yakutiye Belediyesi Spor Kulübü Halter Antrenörü Hüseyin Çelik de, Gülbeyi Akti'nin doğuda halterde Türkiye'nin tek Avrupa şampiyonu olduğunu söyledi. Çelik, "Geçen yıllarda yıldızlar ve gençlerde Avrupa Şampiyonu olan Gülbeyi, büyükler kategorisinde zaman zaman şanssızlıklar yaşasa da Türkiye ve Erzurum''un yüz akıdır" dedi.

Antrenör Hüseyin Çelik, Türkiye Şampiyonası'na 300'e yakın haltercinin katılacağını ve bunların arasında Halil Mutlu, Taner Sağır, Bünyamin Südaş gibi şampiyon sporcuların da bulunacağını belirtti. Çelik, şampiyonaya bir aksilik çıkmazsa Yakutiye Belediye Başkanı Fahretin Atınç'ın da gideceğini ifade ederek, "Bugüne kadar vermiş olduğu maddi ve manevi destekten dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz. Başkanımız Fahrettin Atınç'ın verdiği destekle Gülbeyi, Van'daki bu yarışmada Türkiye Şampiyonu olacaktır"

şeklinde konuştu.

(İRT-EYB-CC-S)