Gülben Ergen'e, 'Sosyal Girişimcilik' Ödülü

Gülben Ergen'e, 'Sosyal Girişimcilik' Ödülü

14.05.2010 19:57 | Son Güncelleme: 14.05.2010 19:57
Gülben Ergen'e, 'Sosyal Girişimcilik' Ödülü

Erdem SüREK- Burak GEZEN/çANAKKALE, (DHA)çANAKKALE Ticaret ve Sanayi Odası (çTSO) İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen 'Önder Kadın' konulu konferansta Gülben Ergen'e, 'Yılın Sosyal Girişimcilik Projesi Ödülü' verildi.

Erdem SüREK- Burak GEZEN/çANAKKALE, (DHA)

çANAKKALE Ticaret ve Sanayi Odası (çTSO) İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen 'Önder Kadın' konulu konferansta Gülben Ergen'e, 'Yılın Sosyal Girişimcilik Projesi Ödülü' verildi.

çTSO koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulu'nca düzenlenen 'Önder Kadın' konulu konferans çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi (çOMü) Anafartalar Kampusu Süleyman Demirel Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Girişimci kadınların büyük ilgi gösterdiği konferansa çanakkale Vali Yardımcısı Tahir Demir, çOMü Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ve Defterdar Sacide Şakar da katıldı. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, TBMM üstün Hizmet Ödülü sahibi çanakkaleli girişimci Fernur Sözen ile Gülben Ergen yaptıkları konuşmalarda, kadınların girişimcilikteki önemine değindi.

çTSO İl Kadın Girişimciler Kurulu'nca 'çocuklar Gülsün Diye' kampanyasındaki rolü nedeniyle 'Yılın Sosyal Girişimcilik Projesi Ödülü' verilen Gülben Ergen, "Benim için ülkemin başkenti çanakkale'dir. Eşim Mustafa Erdoğan, 'Ben Troyalıyım' diye ayakta duran birisi ve geçtiğimiz yıl çanakkale'de onur ödülü almıştı. O bir çanakkaleli" dedi.

Kadınlara verilen haklara değinen Ergen, şöyle devam etti:

"Bazı haklar verilmiyor, almak lazım. Kimse de getirip önümüze sunmuyor. Bu yüzden biz hanımlara çok büyük görevler düşüyor. Bana soruyorlar, '3 çocuğunuz var. Bu kadar işi nasıl bir arada yapıyorsunuz' diye. Bana iş gelmiyor ki yaptıklarım bir kere her şeyden önce. Ruhumu ve bedenimi çok seviyorum ve sayıyorum. O kadar inançlıyım ki, inançlarım kendime olan saygımı daha da çoğaltıyor. Bugüne kadar çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde görev aldım. Bugün ise 'çocuklar Gülsün Diye' kampanyası beni şereflendirdi ve taçlandırdı. Bu kampanyanın bu kadar kısa sürede aldığı ikinci ödül bu. Bu kampanyanın sözcüsüyüm sadece ben. çünkü benim sahip olduğum ışık, şöhret çocuklar Gülsün Diye kampanyasına önemli katkı sağlıyor. Bu yüzden çok mutluyum. Bu sosyal sorumluluk projesinde, kendimi gerçekten vazifeli hissediyorum. çünkü ülkemizde fırsat eşitsizliği çok zor bir durum. çocuk söz konusu olduğu zaman. çocuklarımızın o kadar çok sevilmeye ve güven duygusunu hissetmeye ihtiyacı var ki, hepimizin hayattaki bütün başarılarımız, başarısızlıklarımız, komplekslerimiz, acılarımız, her şeyimiz 0-6 yaş arasında depolanmış. Bu yüzden okul öncesi eğitimin çok önemli."

Konuşmaların ardından TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı işkadını Aynur Bektaş ile İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Meltem çetin tarafından Gülben Ergen'e, Sosyal Girişimcilik Projesi Ödülü olarak at başlı seramik testi hediye edildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Aynur Bektaş'a da çTSO Başkanı İlhami Tezcan ve çOMü Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir tarafından katılımları nedeniyle at başlı testi sunuldu.

çTSO tarafından başarılı çalışmaları nedeniyle teşekkür plaketi verilen çanakkaleli girişimci Fernur Sözen ise ödülünü Vali Yardımcısı Tahir Demir'in elinden aldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title