Gül: Yeryüzünün En Barışçı Toplumlarından Biriyiz

Gül: Yeryüzünün En Barışçı Toplumlarından Biriyiz

Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye ve Türk Toplumunun Bütün İnsanlığın Barış ve Adalet İçinde Yaşaması İçin Yeryüzünün Her Bölgesine Merhamet ve Şefkat Elini Uzatan Bir Ülke Olduğunu İfade Etti. .

Gül: Yeryüzünün En Barışçı Toplumlarından Biriyiz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk toplumunun, yeryüzünün en barışçı, en merhametli, en diri toplumlarından biri olduğunu belirterek, Türkiye ve Türk toplumunun bugün, sadece kendi mutluluğu ve huzuru için değil, bütün insanlığın barış ve adalet içinde yaşaması için yeryüzünün her bölgesine merhamet ve şefkat elini uzatan bir ülke ve toplum olduğunu ifade etti. .

Gül, bir mesaj yayımlayarak, Kurban Bayramının bütün vatandaşlara, İslam dünyasına ve insanlığa hayırlı olmasını, yeryüzüne barış ve huzur getirmesini diledi.

Türkiye ve Türk toplumunun bugün, sadece kendi mutluluğu ve huzuru için değil, bütün insanlığın barış ve adalet içinde yaşaması için yeryüzünün her bölgesine merhamet ve şefkat elini uzatan bir ülke ve toplum olduğunu ifade eden Gül, devletin güçlenmesinin yanı sıra milletin maddi ve manevi zenginliklerini başka diyarlardaki, başka ülkelerdeki kardeşlerle, yardıma muhtaç başka toplumlarla paylaşmaya gösterdiğinin özen her türlü takdiri hak eden bir erdemlilik olduğunu vurguladı.

Gül, Türkiye'nin, ekonomik ve sosyal sorunlarını büyük ölçüde aşmış, demokratik güven ve istikrarı sağlam temeller üzerinde tesis etmiş, ''muasır medeniyet'' hedeflerini kararlılıkla gerçekleştiren bir büyük ülke olduğunu kaydederek, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün kurum ve kuruluşlarının vatandaşların daha çok mutlu ve mesut yaşaması, istisnasız herkesin hukukunun daha iyi korunması, refahın daha çok yaygınlaşması için çalıştığını bildirdi.

''Ekonomik krizlerle, siyasi ve sosyal sorunlarla dünya kamuoyunda yer aldığımız sancılı, sıkıntılı günler artık geride kalmıştır'' diyen Gül, ''Şimdi, her geçen gün gelişmekte olan demokrasisine paralel olarak ekonomisi büyüyen, adaleti bütün bölgelerine yaygınlaştıran, bütün kentleriyle birlikte kalkınan, dostluk elini uzattığı herkesten istediği karşılığı alan bir Türkiye var'' dedi.

Kaynak: AA