Iğdır Şehitleri Fehmi Şahin ve Ali Koç'u Devletin Zirvesi Uğurladı

Iğdır Şehitleri Fehmi Şahin ve Ali Koç'u Devletin Zirvesi Uğurladı

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Iğdır'da şehit düşen Abdullah Gül'ün eski koruması Fehmi Şahin'in ve şehit polis Ali Koç için Kocatepe Camii'nde tören düzenlendi. Şehitleri son yolculuğuna devletin zirvesi uğurladı.

Türkiye bugün Iğdır'daki PKK saldırısında şehit olan kahraman polislerini uğurluyor. Iğdır'da şehit olan polis memurları Fehmi Şahin ve Ali Koç için Ankara'daki Kocatepe Camii'nde tören düzenlendi.

GÜL'ÜN KORUMALIĞINI YAPTI

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de korumalığını yapan şehit polis Fehmi Şahin'in cenazesini birlikte görev yaptığı arkadaşları karşıladı. Ankara'daki törene katılan polis memurları silah arkadaşlarının tabutu başında gözyaşlarını tutamadı.


DEVLETİN ZİRVESİ UĞURLADI

Kocatepe'deki törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP lideri Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Hukisi Akar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Selami Altınok da hazır bulundu.

ESKİ MESAİ ARKADAŞLARI GETİRDİ

Iğdır'da teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonrası şehit olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski yakın koruması polis memuru Fehmi Şahin'in canezesini Ankara Kocatepe Camii'ne eski mesai arkadaşları getirdi. Cenazeyi Mamak'taki evinden itibaren yalnız bırakmayan arakadaşları, Kocetepe'ye gelişte araç içinde ve yanında yürüyerek şehide eşlik etti.


GÖZYAŞI SEL OLDU

Cenaze aracı yanında yürüyen arkadaşları birbirlerine sarılarak gözyaşı dökerken Eski Koruma Müdürü Osman Cangal da taziyeleri kabul etti. Ailesi ise yine mesai arkadaşları tarafından teselli edilmeye çalışıldı.

HAC'DAN DÖNEN BABA: OCAĞIMIZI YAKTILAR

Iğdır'dan görevli polis memurlarını Dilucu Sınır Kapısı'na götüren servis aracına yapılan hain saldıra şehit olan polis memurlarından Ali Koç'un anne ve babası hacdan döndü. Acılı baba taziyeleri hac kıyafetleriyle kabul etti.


Acı haberi hac görevini yerine getirirken alan anne Emine ve baba Mithat Koç hacdan bu sabah döndü. Mahallede kurulan taziye çadırında taziyeleri kabul eden baba Mithat Koç, gözyaşlarına hakim olamadı. Oğlunun şehit olduğu haberini televizyondan öğrendiğini belirten baba Koç, "Hacdan bu sabah döndüm. Haberlerden öğrendim. Servis aracı deyince direk oğlum aklıma geldi. Ocağımızı yaktılar" diye konuştu.

ŞEHİT POLİS EVİNE SON KEZ GELDİ

Iğdır'dan Delicu Sınır Kapısı'nda görevli polis memurlarını taşıyan servis minibüsüne PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit düşen polis memuru Fehmi Şahin'in naaşı, cenaze aracıyla Mamak ilçesi Aşık Veysel Mahallesi'ndeki evine son kez getirildi. Şehidin evi bayraklarla donatıldı ve Kur'an-ı Kerim okundu. Şehidin ailesi ve yakınları, tekbirler eşliğinde tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

BABA EVİNDEN HELALLİK ALINDI

Iğdır'da dün sabah 13 polisin şehit düştüğü terör saldırısında şehit olan 29 yaşındaki polis memuru Burak Zor'un cenazesi bu sabah Samsun Çarşamba Havaalanı'na getirildi. Şehit polisin cenazesi havaalanından Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne ait cenaze aracıyla Asri Mezarlığın Morgu'na götürüldü. Şehidin cenazesi bugün saat 11.00 sıralarında İlkadım ilçesi Baruthane Mahallesi'ndeki baba evinin önüne getirilerek burada helallık alınıp dua edildi.


ŞEHİDİN EŞİ: NEREYE GİDİYORSUN

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, emniyet mensupları, şehit aileleri ve vatandaşların katıldığı evin önünde yapılan duada gözyaşları sel olup aktı. Şehidin eşi Cansu Zor, kucağında 1.5 yaşındaki oğlu Eymen ile eşinin tabutuna dokunarak, "Burak ben sana doyamadım ki, nereye gidiyorsun? Ne olursun kalk" diye gözyaşı döktü. Şehit babası Ali Zor ve annesi Arzu Zor ile yakınlarının feryatları yürekleri dağladı.

ADANA ŞEHİTLERİNİ DUALARLA UĞURLADI

Iğdır'da PKK'lı teröristlerin yola döşediği bombanın patlatılması sonucu servis aracında şehit olan 13 polisten İbrahim Derindere ve Yalçın Palıt için Adana Valiliği'nde tören düzenlendi.

Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Garnizon Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, Adana Milletvekilleri Mevlüt Karakaya, Seyfettin Yılmaz, İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer, Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Sadullah Kısacık, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve askeri ve mülkü erkan ile vatandaşların katıldığı cenaze töreninde, şehit ailelerin feryadı yürekleri dağladı.


KUCAĞINDAKİ 3 YAŞINDAKİ KIZI İLE DUYGUSAL VEDA

Polis memuru İbrahim Derindere'nin eşi Şeyma Derindere, kucağında 3 yaşındaki kızı Hafsa ile şehidin Türk bayrağına sarılı tabut üzerine giderek vedalaşması duygusal anlara neden oldu. Programda saygı duruşundan sonra şehit polislerin özgeçmişleri okundu.

##7673659##

Törende konuşan Vali Mustafa Büyük, "Şehitlerin manevi huzurunda bir kez daha vurgulamak istiyorum ki; vatanımızın, birlik ve beraberliğimizin korunmasında canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kahramanlıkları ülkemiz üzerinde oynanan oyunları yakıp, eritecek; milli birlik ve beraberliğimize vurulmak istenen fesat tohumlarını paramparça edecektir. Aziz şehitlerimiz bugün tüm dünyaya bir kez daha kararlılıkla ve yüksek sesle haykırıyoruz ki göğsünüzdeki imanla dalgalandırdığınız, rengini döktüğünüz kanlardan alan Ay Yıldızlı bayrağımızı sizlerin emaneti olarak büyük bir inanç, coşku ve gururla dalgalandıracağız. Son günlerde yaşanan bu hain saldırıların ülkemizin en büyük milli güç kaynağı olan toplumsal barışımıza, demokrasimize, kardeşliğimize ve istikrarımıza zarar vermesine asla izin vermeyeceğiz." dedi.


"DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN VE YARIN DA HAİNLİKLER BİZİ YILDIRAMAYACAK"

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ise polisin gerektiğinde vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canını feda edeceğine yemin ederek göreve başladığını söyledi. Müdür Zeybek, "Dün olduğu gibi bugün ve yarın da bu tür hainlikler bizleri yıldırmayacaktır. Son günlerde birlik ve beraberliğimizi, huzur ve güven ortamını bozmaya çalışan şer odakları ile çok iyi hainler bilsinler ki buna hiçbir zaman ulaşamamışlardır, ulaşamayacaklardır. Vatan uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizin fedakar aileleri, sizler şehitlerimizin emaneti olarak gönlümüzün en müstesna yerinde bulunuyorsunuz." diye konuştu.

İl Müftüsü Arif Gökce'nin yaptığı duanın ardından tören mangası tarafından omuzlarda taşınan şehitlerin cenazeleri defin edilmek üzere Buruk Mezarlığı'na götürüldü.

KAHRAMANMARAŞ DA ŞEHİDİNE VEDA ETTİ

Iğdır'da, terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan polislerden Başkomiser Mehmet Parlak (33), memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Dilucu Sınır Kapısı'nda görevli polis memurlarını taşıyan servis minibüsü ile koruma görevi yapan otomobilin Aralık ilçesine bağlı Hasanhan köyü yakınlarından geçişi sırasında, PKK'lı teröristlerin yola önceden döşedikleri bombayı uzaktan kumanda ile patlatması sonucu Kahramanmaraşlı Başkomiser Mehmet Parlak da şehit olmuştu.

Şehit Başkomiser Parlak'ın cenazesi hava yolu ile memleketine getirildi. Şehidin naaşı buradan alınarak baba ocağı olan Göksun ilçesi Harbiye Mahallesi'ne son kez getirildi. Şehit Başkomiser Parlak'ın cenazesi daha sonra kaymakamlığa resmi tören için getirildi. Cenaze namazının kılınacağı Cumhuriyet Meydanı'na getirilen şehidin Türk Bayrağı'na sarılı tabutuna yakınları sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Parlak'ın babası Ömer Parlak, güçlükle ayakta durdu.

"EŞİMİN KANI BU TOPRAĞA HELAL OLMASIN! IĞDIR ONLARIN BAŞLARINA GÖÇSÜN"

Şehidin eşi Emel Parlak ise, "Iğdır'da eşimin kanı bu toprağa helal olmasın. Iğdır onların başlarına göçsün. Gelin bana da ceza verin, gelin beni de alın. Benim eşim savaşta ölmedi cinayette öldürüldü. Bomba döşediler eşimi katlettiler. Iğdır'ın hepsi onların olsun" diyerek tepki gösterdi.

"YAVRUM SEN ÖLMESEYDİN BEN ÖLSEYDİM"

Şehidin annesi Özgül Parlak ise, "Yavrum sen ölmeseydin ben ölseydim" diyerek gözyaşı döktü.

Şehidin yakın arkadaşı ise fotoğrafını eline alarak, "Sen yaşıyorsun, ölmedin sen bu ülkenin gururusun şehitler ölmez vatan bölünmez" diyerek teröre tepki gösterdi.Şehit Parlak için kaymakamlık bahçesinde düzenlenen törenin ardından cenaze omuzlarda Ulu Cami'ye getirildi. Şehit Mehmet Parlak öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kayabaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Şehidin cenaze törenine Kahramanmaraş Valisi Hakan Güvençer, AK Parti ve MHP milletvekilleri, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

##7673552##
##7673477##

Iğdır Şehitleri Fehmi Şahin ve Ali Koç'u Devletin Zirvesi Uğurladı
Iğdır Şehitleri Fehmi Şahin ve Ali Koç'u Devletin Zirvesi Uğurladı

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title