Gül: "Terörle Yanımızda Kimse Olmasa da Mücadele Edeceğiz"

Gül: "Terörle Yanımızda Kimse Olmasa da Mücadele Edeceğiz"

27.09.2006 ? Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'nin Terörle Mücadelede Yanında Kimse Olmasa da Bu Mücadelesini Sonuna Dek Sürdüreceğini Söyledi.

Gül:

27.09.2006 ? Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'nin terörle mücadelede yanında kimse olmasa da bu mücadelesini sonuna dek sürdüreceğini söyledi.

Abdullah Gül, New York'taki temasları çerçevesinde düzenlediği basın toplantısında, ABD'li General Joseph Ralston'ın PKK ile mücadelede özel temsilci mi yoksa koordinator olarak mı atandığını soran bir gazeteciye, Türkiye'nin herhangi bir başlığa takılmadığını bildirdi.

Türkiye'nin beklentisinin ve istediğinin sonuç verecek etkili, samimi ve kararlı bir biçimde terör örgütüyle mücadele olduğunu belirten Gül, Türkiye'nin bu mücadelede ABD'nin çok açık, net ve görünür katkısını görmek istediklerini bildirdi. Gül, ''Terörle mücadelede yanımızda hiç kimse olmasa da biz kendi işimizi kendimiz biliriz ve sonuna kadar da terörle mücadele ederiz ve edeceğiz'' diye konuştu.

ABD'nin bu noktada ne kadar destek verdiğinin ya da Irak'ın bu konuda neler yaptığının onlar açısından önemli olduğunu vurgulayan Gül, ancak bu desteğin, dostlukların ve müttefikliklerin test edilmesi açısından ve ''senin teröristin- benim teröristim'' ayrımının yapılmaması açısından çok önemli olduğunu kaydetti.

Gül, Türkiye'nin, terörle mücadeleyi kimseye havale etmediğini vurgulayarak, ''ABD yardım etmezse ve Irak işbirliği yapmazsa biz bu işi başaramayız gibi birşey doğru değil. Sonuna kadar (terörle) mücadele edeceğiz ve neticede, eninde sonunda bu iş bitecek'' dedi.