Gül: "Reform Süreci Devam Edecek"

Gül: "Reform Süreci Devam Edecek"

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'deki Reform Sürecinin Güçlü Bir Biçimde Süreceğini Söyledi.

Gül:

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'deki reform sürecinin güçlü bir biçimde süreceğini söyledi.

3. Türk-İtalyan Forumu için gittiği İtalya'nın başkenti Roma'dan dönüşünde Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Abdullah Gül, İlerleme Raporu'nun, AB ile ilişki içinde olan bir ülkenin fotoğrafını çektiğine işaret etti.

Raporda Türkiye'nin başarılarından sözedildiği gibi, doğal olarak eksikliklere de temas edildiğini ifade eden Gül, ''Aslında neler yapacağımızı biz çok daha iyi biliyoruz. Çünkü bir ülke kendi noksanlarını çok daha iyi bilebilir ve biz bunun farkındayız. Onun için reform süreci Türkiye'de güçlü bir şekilde devam edecek. Türkiye, AB müktesebatını üstlenmeyi güçlü şekilde devam ettirecek'' dedi.

Önemli olanın Türkiye'nin değişiminin gerçekleştirilmesi olduğunu belirten Gül, söz konusu değişiminin Türk halkı için olduğunu vurguladı.

Gül, ''Şüphesiz ki bu rapor içinde bizim katılmadığımız bazı noktalar vardır. Bunları komisyonla paylaşacağız. Bunlarla ilgili görüşlerimizi onlara ileteceğiz. Onlarla da tabii bunları ele alacağız'' dedi.