Gül: Mısır ile İşbirliği Güçlendi

Gül: Mısır ile İşbirliği Güçlendi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır'a Gerçekleştirdiği Ziyareti Değerlendirirken 'Doğu Akdeniz'in En Önemli İki Ülkesi Olan Türkiye ve Mısır Arasındaki İşbirliği Özellikle Son Dönemde Tüm Boyutlarıyla Daha da Güçlenmiştir' Dedi.

Gül: Mısır ile İşbirliği Güçlendi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır'a gerçekleştirdiği ziyareti değerlendirirken ''Doğu Akdeniz'in en önemli iki ülkesi olan Türkiye ve Mısır arasındaki işbirliği özellikle son dönemde tüm boyutlarıyla daha da güçlenmiştir'' dedi.

Mısır'a gerçekleştirdiği resmi ziyaretin ardından Türkiye'ye dönen Gül, Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, ''Bu ziyaretin sonunda ilişkilerimizin yeni bir ivme kazandığı inancındayım'' diye konuştu.

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile verimli ve yararlı bir görüşme yaptığını ifade eden Gül, görüşmede ikili, siyasi ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra, Doğu Akdeniz'de işbirliği imkanları, İsrail-Filistin sorunu ve Orta Doğu'daki bölgesel meseleleri ele aldıklarını kaydetti.

Gül, bir gazetecinin ''Sayın Başbakan İspanya'da türban siyasi simge bile olsa çözülecek' dedi sizin yorumunuz nedir?'' sorusu üzerine ''Bunlar tartışılan konular. Herkes soğukkanlılıkla takip ediyor'' dedi.