Gül Koltuğunu Biri İşitme Engelli 3 Öğrenciye Devretti

Gül Koltuğunu Biri İşitme Engelli 3 Öğrenciye Devretti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara Valisi Kemal Önal ile Bir Grup Çocuğu Kabul Etti ve Koltuğunu Biri İşitme Engelli 3 Öğrenciye Devretti.

Gül Koltuğunu Biri İşitme Engelli 3 Öğrenciye Devretti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara Valisi Kemal Önal ile bir grup çocuğu kabul etti ve koltuğunu biri işitme engelli 3 öğrenciye devretti.

Cumhurbaşkanlığı yerleşkesindeki Pembe Köşk'te gerçekleşen kabulde konuşan Gül, çocuklarla birlikte olunca neşe dolduğunu ifade ederek, ''Bugün iyi ki çocuk bayramı'' dedi.

Kabul öncesinde çok sayıda öğrenciyle bir araya geldiğini ve uzun programın ardından yorulduğunu anlatan Gül, ''Artık yerimi birisine bırakmak istiyorum'' dedi. Gül, koltuğunu ilk olarak Kemal Yurtbilir İşitme Engelliler ilköğretim Okulu öğrencisi Duygu Elif Duman'a devretti.

Duman, Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduktan sonra ilk olarak, engellilere yapılan yardım için yetkililere teşekkür etti. Türkiye ve Dünya'nın barış içinde yaşamasını dileyen Duman, Cumhurbaşkanı Gül'e ''23 Nisan'' adlı bir tablo da hediye etti.

Gül'ün koltuğuna daha sonra Yenimahalle Türkan-Azmi Köksoy İlköğretim Okulu öğrencisi Ezgi Oğuzcan oturdu. Oğuzcan, Türkiye Cumhuriyeti'nin çocukların ellerinde yükseleceğini söyledi.

Oğuzcan'ın ardından Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan aynı okuldan Oğulcan Bozbay da 23 Nisan ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdikten sonra, bir gazetecinin, ''Cumhurbaşkanı olarak Türkiye'de neyi değiştirmek isterdiniz?'' sorusuna, ''Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlet. Bir şeyi değiştirmek istemem'' yanıtını verdi.

Gül bu arada bugün Çankaya Köşkü'nde liderlere verdiği öğle yemeğiyle ilgili olarak, ''Gayet iyiydi. Güzel bir toplantı oldu'' dedi.

Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM'de verdiği resepsiyona katıldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, ''Muhalefetin resepsiyona gelmemesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bugün Köşk'te de bir arada olamadınız. Köşk toplantısında liderlere bir mesaj verdiniz mi?'' şeklindeki bir soruya ise Cumhurbaşkanı Gül, ''Gayet iyiydi. Güzel bir toplantı oldu'' yanıtını verdi.

''Çankaya Köşkü'ndeki toplantıların devam edip etmeyeceğine'' ilişkin bir soruyu da yanıtlayan Cumhurbaşkanı Gül, ''Bakalım, bilemem. Duruma göre'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül, ''1 Mayısın tatil olmasını ister miydiniz?'' sorusuna, ''Sendikalar biliyor benim ne düşündüğümü'' cevabını verdi.

Bir gazetecinin, ''Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası ile yıpranma hakkımız elimizden alınıyor'' sözleri üzerine ise Gül, ''Ona baktırıyorum, söylediler...'' dedi.