Gül: "Hepimiz Hizmetle Meşguluz"

Gül: "Hepimiz Hizmetle Meşguluz"

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Karadeniz Ekonomik İşbirliği (Kei) Örgütü Dışişleri Bakanları Konseyi'nin Toplantısına Katılmak Üzere Gittiği Belgrad'daki Temaslarını Tamamlayarak Yurda Döndü.

Gül:

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Örgütü Dışişleri Bakanları Konseyi'nin toplantısına katılmak üzere gittiği Belgrad'daki temaslarını tamamlayarak yurda döndü.

Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Abdullah Gül'e bir gazeteci, "AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'öyle bir karar vereceğiz ki herkes bu ülkeye hizmet etmek istediğimizi anlayacak' açıklamasında bulunduğu, toplantıda MKYK üyelerinin yüzde 70'e yakınının Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olmaması yönünde görüş bildirdiği ve cumhurbaşkanı adaylığı için Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun adının geçtiği" yönündeki haberleri hatırlatarak, bunlara ilişkin görüşünü sordu.

Sabah bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunduğunu, buna ekleyecek bir şeyin olmadığını belirten Gül, bu süreci hep beraber izleyeceklerini kaydetti.

"Hepimiz hizmetle meşguluz, başka bir şeyle meşgul değiliz" diyen Gül, o bakımdan Başbakan Erdoğan'ın, "Öyle bir karar vereceğiz ki herkes bu ülkeye hizmet etmek istediğimizi anlayacak" açıklamasının doğru olduğunu söyledi.

Gül, "Başbakanımızın vereceği kararı hep beraber parti olarak desteklediğimizi söyledik biliyorsunuz" diye konuştu.

Gül, bir başka soru üzerine, Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinde yapılacak genişletilmiş Irak toplantısında Türkiye'nin hangi düzeyde temsil edileceğinin henüz belli olmadığını söyledi.

Kaynak: AA