Gül: "Dünya Terör Örgütünün Çirkin Yüzünü Görmüş Olacak"

Gül: "Dünya Terör Örgütünün Çirkin Yüzünü Görmüş Olacak"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakır'daki Patlamayla İlgili Olarak, 'Bütün Dünya Terör Örgütünün Çirkin Yüzünü Bu Vesileyle Görmüş Olacak ve Teröre Karşı Mücadelede İşbirliği, Teröre Karşı Müşterek Hareket Etme Çok Daha Güçlü Bir Şekilde Devam Edecek' Dedi.

Gül:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakır'daki patlamayla ilgili olarak, ''Bütün dünya terör örgütünün çirkin yüzünü bu vesileyle görmüş olacak ve teröre karşı mücadelede işbirliği, teröre karşı müşterek hareket etme çok daha güçlü bir şekilde devam edecek'' dedi.

Gül, TRT 1'de yayınlanan ''Zirveden Bakış'' adlı programda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Diyarbakır'daki patlamayı ''menfur bir terör saldırısı'' olarak niteleyen Gül, saldırıyı ''şiddetle kınadığını'' dile getirdi.

Saldırının şehrin ortasında, dershanelerin bulunduğu, çocukların, kadınların bulunduğu bir bölgede gerçekleştiğine dikkati çeken Gül, bunun da terörün çirkin ve gerçek yüzünü gösterdiğini vurguladı.

Gül, ''Ümit ediyorum ki bütün dünya terör örgütünün çirkin yüzünü bu vesileyle görmüş olacak ve teröre karşı mücadelede işbirliği, teröre karşı müşterek hareket etme çok daha güçlü bir şekilde devam edecek'' dedi.

2007 yılında bir çok olay yaşandığını, güzel olayların yanında acı olayların da olduğunu belirten Gül, şunları kaydetti:

''Son aylarda terörün bizlere acı hissettirmesi, şehitlerimizin bu mücadelede çok sayıda olması hepimizi çok derinden etkiledi. Şu bir gerçek ki teröre karşı kararlı durmanın, mücadele etmenin de bir maliyeti söz konusu oluyor. Mücadele etmezseniz bu maliyeti ödemiyorsunuz, ama sonunda topyekun teslim oluyorsunuz, onun için sonuna kadar kararlılıkla mücadele edilecektir. 2007 yılını bitirirken teröre karşı çok önemli darbeleri vurmaya başladığımızı da bütün halkımız, bütün dünya, en iyi tabii terör örgütü biliyor.''