Gül: 'C.başkanlığı Seçiminde Oynanan Oyunlar Var'

Gül: 'C.başkanlığı Seçiminde Oynanan Oyunlar Var'

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Oynanan Oyunlar Olduğunu Söyledi.

Gül: 'C.başkanlığı Seçiminde Oynanan Oyunlar Var'

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığı seçiminde oynanan oyunlar olduğunu söyledi.

Gül, AK Parti Şanlıurfa mitinginde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşananlara değinerek şunları söyledi;

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde oynanan oyunlar var. Ne oldu da birden bire anayasa, kanunlar yanlışmış, düzeltmeye kalktılar. Ne yaptık, suç mu işledik cumhurbaşkanını seçerken? Daha önceki cumhurbaşkanları nasıl seçildiyse, hangi anayasaya göre, hangi kanuna göre, hangi kurala göre seçildiyse, biz de seçimi aynen öyle yaptık. Bundan önceki 3 cumhurbaşkanından da daha fazla oyu almadık mı mecliste.

Peki niye korktular, ne oldu? Aslında milletin iradesinden korktular. Milletle beraber olan Çankaya'nın millete, size açılmasından korktular. Ama istedikleri kadar uğraşsınlar. Cumhurbaşkanını halk seçsin dedik, hemen bu meseleyi de rejim meselesi yaptılar. Sanki halka gitmek, sanki halkın kendi cumhurbaşkanını seçmesi suçmuş gibi, korkulacak bir şeymiş gibi şimdi bunu önlemenin yollarını arıyorlar.''

Vatandaşlar zaman zaman Gül'ün konuşmasını alkışlarla kestiler ve ''Seni Cumhurbaşkanı görmek istiyoruz'' diye slogan attılar.

AK Parti'nin, Türkiye'nin partisi olduğunu belirten Gül, ''AK Parti bundan dolayı Türkiye'nin sigortası, bundan dolayı Türkiye'nin geleceği'' diye konuştu.