Gül 3 Kanunu Onayladı

Gül 3 Kanunu Onayladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun', 'Er ve Erbaş Harçlıkları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun' ve 'İstiklal Madalyası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u Onayladı.

Gül 3 Kanunu Onayladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'', ''Er ve Erbaş Harçlıkları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'' ve ''İstiklal Madalyası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun''u onayladı.

''Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'', askeri güvenlik bölgesi olarak tespit edilen kışla, kıta, karargah ve ordugahlarda fotoğraf ve film çekilmesini, savunma ve güvenlik tedbirlerini bozacak cihazlar kullanılmasını yasaklıyor.

Bu yerlerle ilgili harita, resim ve kroki yapılamayacak, not tutulamayacak.

''Er ve Erbaş Harçlıkları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'' yedek erbaş ve erlere, seferberlik tatbikatı ve eğitimi süresince aylık 435 YTL ödenmesini öngörüyor.

''İstiklal Madalyası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'', hak kazandığı halde İstiklal Madalyası'nı alamadan vefat edenlerin torunlarına, kardeşlerine ve yeğenlerine de madalya verilebilmesine imkan tanıyor.

Kaynak: AA