Guidolin: "Zico Bir Efsaneydi"

Guidolin: "Zico Bir Efsaneydi"

UEFA Kupası'nda Yarın Fenerbahçe ile Karşılaşacak Olan İtalya'nın Palermo Takımının Teknik Direktörü Francesco Guidolin, Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico ile Yollarının Tekrar Kesişmesinden Dolayı Mutlu Olduğunu Söyledi.

Guidolin:

UEFA Kupası'nda yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak olan İtalya'nın Palermo takımının teknik direktörü Francesco Guidolin, Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico ile yollarının tekrar kesişmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Guidolin, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Zico'nun son 20 yılın bir numaralı futbolcusu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

''Efsaneydi ve onunla birlikte oynamak çok güzeldi. Onunla yeniden birlikte olmak güzel. Teknik direktör olarak da onunla ilgili gayet olumlu düşüncelere sahibim. Şu anda Türkiye liginde de ilk sırada olduğuna göre başarılı. İşinde son derece başarılı biri. Zico'yu futbolculuk döneminden tanıyorum. Aynı dönemde oynadık. Benimle ilgili olumlu sözler sarf ettiğini duydum. Hatta beni oyuncu olarak hatırlaması, mutlu etti. Onunla tekrar yollarımın kesişmesinden mutluyum.''

Guidolin, ''Zico'nun üzerinde baskı var, siz ise rahatsınız. Bu avantaj mı dezavantaj mı?'' sorusuna, ''Baskılara dayanmak lazım. Bu avantaj mı, dezavantaj mı bilemiyorum, ama Zico'nun tecrübesi ve karakteri bu baskıları kaldırabilecek güçtedir'' diye yanıt verdi.

Palermo teknik direktörü, UEFA Kupası'nı ikinci planda tuttukları ve lige ağırlık verdikleri yönündeki haberlere değinerek, ''Kesinlikle öyle bir şey yok. 3 hedefimiz var. Lig, UEFA ve İtalya Kupası. Birçok hedefimiz olduğu için bazı maçlarda değişik kadro seçimleri yapılabiliyor. Bu da doğaldır'' dedi.

Türkiye'de, Fenerbahçe veya başka bir takımdan teklif alıp, almadığı sorusuna Guidolin, ''Evet, birkaç yıl önce Fenerbahçe'den teklif almıştım, ama o dönem İtalya'da kalmaya devam ettim. O günden kalan olumlu ilişkilerim hala var'' diye cevap verdi.

Kaynak: AA