Guetemala'lı Turiste Tecavüz Ettikleri İddia Edilen Zanlılar Tahliye Edildi

Guetemala'lı Turiste Tecavüz Ettikleri İddia Edilen Zanlılar Tahliye Edildi

Guetemala'lı Turist A.i.b.'ye Kurban Bayramı'nda Fatih'te Bulunan Metruk Bir Binada Tecavüz Ettikleri İddia Edilen 6 Sanık Çıkarıldıkları Mahkemede Oy Çokluğuyla Tahliye Edildi.

Guetemala'lı Turiste Tecavüz Ettikleri İddia Edilen Zanlılar Tahliye Edildi

Guetemala'lı turist A.İ.B.'ye Kurban Bayramı'nda Fatih'te bulunan metruk bir binada tecavüz ettikleri iddia edilen 6 sanık çıkarıldıkları mahkemede oy çokluğuyla tahliye edildi.

İlk celseleri olan sanıklar tecavüz suçlamasını kabul etmezken ifadesi alınan sanık M.Ç. turist bayanla 50 YTL karşılığı beraber olduğunu ve bayanın para karşılığı ilişkiye girmelerini kabul ettiğini söyledi.

İstanbul 6. Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanıklar B.Ş., M.Ç., T.E. ve Z.E. katıldı. Sanık E.K. ile C.A.'nın ise getirilmedikleri mahkeme, sanıklardan M.Ç.'nin ifadesinin alınmasıyla başladı. M.Ç. mahkeme başkanının "Guetemala'lı genç bir bayan turistte tecavüz ettiğin iddia ediliyor. Suçlamalar hakkında ne diyeceksin?" şeklindeki sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ben üzerime atılan suçu kabul etmiyorum. Kurban Bayramı'nın birinci günüydü. Kahvede oturuyordum. Tanıdığım arkadaşım olan A.Ü. geldi. Bana bir kızla tanıştığını, o kızın para karşılığı cinsel ilişkide bulunduğu söyledi. Ancak kendisinin ilişkide bulunup bulunmadığını söylemedi. Ben kızın yanına gitmek istedim. A.Ü. ile beraber kahveden çıktık. A.Ü. beni götürdü. Oraya gittiğimde daha önceden tanıdığım T.E. ile T.E.'nin yanında bulunan B.Ş. ile kız oturuyordu. Bulundukları yer boş bir alandı. Aileler

burada piknik yapardı. Bu yerin yanında boş oda gibi bir yer vardı. T.E. oraya gittiğimde kızla ilişkiye girdiğini söyledi. Kızla konuştum, anlaştık. Rızasıyla bahsettiğim boş oda gibi yerde 50 YTL karşılığı ilişkide bulundum. Ondan sonrada oradan ayrıldım."

Sanığın ifadesinin ardından tanık Haydar Dikmen'in ifadesine başvuruldu. Dikmen, "Olay tarihinde İstanbul CRYSTAL Otel'de ön büro müdürü olarak çalışıyordum. Öğlen saat 12.30 civarlarında otel müşterisi olan mağdure A.İ.S. dışardan geldi ve bana cüzdanının çalındığını söyledi. Müşterimiz olması nedeniyle cüzdanın nerede çalındığını sordum. Olayın otelin dışında olduğunu ancak semt olarak neresi olduğunu bilmediğini söyledi. Benden polis çağırmamı istedi. Bunun üzerine polis merkezini aradım ancak

polisler olayın dışarıda olması nedeniyle mağdurenin merkeze gelmesinin gerektiğini söylediler ve mağdureye adresi tarif edip onu polis merkezine gönderdim. Olaydan bir gün sonra polisler otelin güvenlik kameralarına bakmak istediler ancak otelin kameraları her gün farklı bir kayıt yaptığı için o günün kayıtlarına ulaşamadık. Hırsızlık olayının nasıl olduğunu kendisine sormadım" dedi.

Tanık Dikmen'e turist bayanın erkek arkadaşı olup olmadığı sorulması üzerine Dikmen, "Evet erkek arkadaşı vardı. Birkaç gece de onunla otelde konakladılar" şeklinde cevap verdi.

Ayrıca olay günü mağdurenin sakin olduğunu da belirten tanık, tecavüz belirtileri görmediğini anlattı.

Sanık ve tanığın ifadelerinin ardından kısa bir ara veren mahkeme heyeti, oy çokluğuyla sanıkların tahliyesine karar verirken ABD'de ikamet eden A.İ.B.'nin ifadesinin alınması için gerekli makamlara yazı yazılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

(FD-ED-MEF-Y)

Kaynak: İHA