Guam Haberleri

Guam haber, Guam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Guam - 11.04.2013
Rasmussen'den Güney Kore'ye Kritik Ziyaret
Washington ve Seul yönetimleri tarafından yapılan savunma değerlendirmelerine göre, Kuzey Kore'nin doğu kıyısında konuşlandırdığı 5 orta menzilli füze ile Guam'daki ABD üslerini vurma hazırlığı içinde olduğu ifade edilirken, Rasmussen ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bu benim ve bir NATO Genel Sekreteri'nin buraya ilk ziyareti.
Guam - 10.04.2013
Güney Kore, Kuzey'i Dizginlemesi İçin Rusya'dan Yardım İstedi
Parlamentoda konuşan Yun, Kuzey'in orta menzilli Musudan balistik füzelerini doğu sınırına kaydırdığı ve her an ateşlemeye hazır tutulduğu uyarısında bulundu. Yun, "Bizim edindiğimiz istihbarata ve ABD kaynaklarına göre Kuzey Kore'nin füzeleri ateşleme ihtimali çok yüksek. Füzelerin menzili 3500 kilometre. ABD'nin Guam'ını vurabiliyor.
Guam - 04.04.2013
Pentagon'dan 'Kim' İçin Füze Önlemi
Pentagon, Kuzey Kore'nin son tehdidine karşılık, Asya Pasifik açıklarındaki Guam adasına, füze savunma sistemi gönderme kararı aldı.
Guam - 04.04.2013
Kim, ABD'yi Vurmak İçin Onay Aldı
'Musudan' füzelerinin menziline Güney Kore ve Japonya'nın tümü giriyor. ABD'ye ait olan Guam Adasının da tehdit altında olabileceği kaydedildi.
Guam - 03.04.2013
ABD Guam'a Füze Savunma Sistemi Gönderiyor
ABD, Kuzey Kore'nin tehditleri karşısında Guam adasındaki üssüne, karadan atılan füze savunma sistemi gönderiyor.
Guam - 03.04.2013
ABD Savunma Bakanı Hagel."Kuzey Kore'nin Son Birkaç Haftadır Takındığı Bazı Davranışları, Gerçek ve...
Kuzey Kore'nin "kavgacı ve tehlikeli söylemlerini" artırdığına dikkati çeken Hagel, "Bunun yanında, son birkaç haftadır takındıkları bazı hareketler, Güney Kore ve Japonya başka olmak üzere müttefiklerimiz için gerçek ve açık bir tehlike arz ediyor. Guam'daki üssümüz, Hawaii ve ülkenin Batı yakasına tehdit gibi Kuzey Kore'nin doğrudan ABD'yi hedef alan tehditlerini de ABD Başkanı ve tüm liderlerimizle ciddiye alıyoruz.
Guam - 30.03.2013
İki Kore Yeniden Savaşa mı Gidiyor?
Kuzey Kore medyasına göre, generalleriyle gece yarısı bir toplantı yapan Kim Jong-un, "Amerikan emperyalistleriyle hesaplaşma zamanı gelmiştir. Pervasız bir tahrikte bulunurlarsa, ordumuz, ABD ana karasına, Guam ve Hawai'nin de aralarında bulunduğu Büyük Okyanus'taki ve Güney Kore'deki ABD askeri üslerine acımasızca saldıracak" dediği belirtildi.
Guam - 29.03.2013
ABD'nin Nükleer Tehdidine Sert Cevap
Devlet Televizyonu ise üst düzey bir generalin olası bir saldırı karşısında "ABD'ye, Güney Kore, Guam ve Hawaii'ye saldırmak için askeri roketlerin hazır bekletilmesi için çalışmalar yapıldığını" kaydetti.
Guam - 29.03.2013
Kim, Roket Ünitelerine 'Amerikan Hedeflerine Ateşe Hazır Ol' Emri Verdi
Kuzey Kore resmi haber ajansı, Kim'in geceyarısı ordu komutanlarıyla yaptığı toplantıda, "Amerikan emperyalistleriyle hesabı görmenin zamanı geldi" diyerek emri imzaladığını duyurdu. İmzalanan kararnamede Kuzey Kore ordusuna, ABD'nin anakarası da dahil olmak üzere Hawaii, Guam ve Güney Kore'deki üslere saldırıya hazır olunması talimatının yer aldığı belirtildi.
Guam - 27.03.2013
Orduya, Savaşa Hazır Olun Talimatı Verdi
Uzmanlar, ABD ve Güney Kore ordularının 30 Nisan'a dek sürmesi planlanan ortak askeri eğitimlerinin bitimine kadar, Pyongyang'ın bir saldırıda bulunmasına pek muhtemel gözüyle bakmıyorlar. Seul'daki Kore Milli Savunma Üniversitesi'nde çalışmalar yapan Kuzey Kore uzmanı Lee Yoon-gyu gelişmeleri yorumlarken, Kuzey Kore'nin 2011 yılının Aralık ayında başa geçen genç lideri Kim Jong Un'un ülkeyi yönetmeye ehil olduğunu ispat etme derdinde olduğunu belirtirken bunun en iyi yolunun emrindeki askeri gücü kullanmak olduğu tespitini yaptı. Nükleer çalışmalarıyla tüm dünyanın özellikle de ABD ve bölge ülkelerinin tepkilerini çeken Kuzey Kore, sık sık bu ülkeleri vurmakla tehdit ediyor. Pyongyang, en son geçen hafta ABD'yi Japonya ve Guam'daki üslerini vurmakla tehdit etmişti.
Guam - 26.03.2013
Kim Amerika'yı Vuracak!
Kuzey Kore, ABD'yi bir kez daha vurmakla tehdit etti: ABD, Guam ve Hawaii'yi vururuz.
Guam - 07.03.2013
Çin'in Uçak Gemisi İlk Kez Uzak Denizlere Açılıyor
Haberde, uçak gemisinin ilk defa bin kilometreden uzak bir mesafeye açılacağına vurgu yapılırken, yapılacak test planına göre geminin Japon Okinawa ve Amerikan Guam adalarına yakın sulara kadar gideceği aktarıldı.
Guam - 25.02.2013
ABD'den, Japonya'ya Erken Uyarı Sistemi
Kamu haber ajansı Kyodo'nun haberine göre, erken uyarı sistemi Kyoto'nun kuzeyindeki hava savunma üssüne yerleştirilecek. Kyodo, Kuzey Kore'nin Guam ya da Hawaii'yi hedef seçmesi halinde füzelerin Japonya'nın orta bölgelerinden geçeceği düşünüldüğü için Kyoto'nun seçildiğini yazdı.
Guam - 13.02.2013
Guam'da Saldırgan Dehşeti: 2 Ölü, 12 Yaralı
Japonya'nın güneyindeki Guam adasında, bıçaklı bir saldırgan 2 Japon'u öldüldü, 12 kişiyi de yaralandı.
Guam - 13.02.2013
Guam Adası'nda Saldırı: 3 Ölü, 11 Yaralı
Guam Adası'nda markete aracıyla girdikten sonra etrafındakilere bıçakla saldıran kişi, 3 kişiyi öldürdü, 11 kişiyi de yaraladı.
Guam - 08.01.2013
Filipinler'de Bulunan İnsansız Hava Aracının ABD'ye Ait Olduğu Belirlendi
ABD'li yetkililer, dün Filipinler'de denizde bulunan insansız hava aracının, Guam Adası yakınlarında yapılan askeri tatbikatlar sırasında, Amerikan donanma gemisinden gönderildiğini bildirdi.
Guam - 08.01.2013
Filipinler'de Bulunan İnsansız Hava Aracının ABD'ye Ait Olduğu Belirlendi
ABD'li yetkililer, dün Filipinler'de denizde bulunan insansız hava aracının, Guam Adası yakınlarında yapılan askeri tatbikatlar sırasında, Amerikan donanma gemisinden gönderildiğini bildirdi.
Guam - 08.01.2013
Çinli İşadamı ABD'nin Savunma Yazılımlarını Satmış
Çin'in güneybatısındaki Chendu şehrinden olan işadamı Xiang Li (36), ABD'li iç güvenlik ajanları tarafından Guam yakınlarındaki bir Amerikan toprağı olan Pasifik'teki Saipan adasında Haziran 2011'de yakalanmıştı.
Guam - 06.11.2012
ABD Başkanı'nın Yıllık Maaşı
KİMLER OY KULLANABİLİR Eyaletten eyalete bazı farklar olsa da genel olarak oy kullanacak kişilerde aranan nitelikler şöyle; Amerikan vatandaşı olmak ya da Puerto Rico, Guam ile Virgin Adaları doğumlu olmak.
Guam - 10.10.2012
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Memmedyarov, Kiev'de
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, GUAM'ın kuruluşunun 15'inci yılı münasebetiyle gerçekleşen dışişleri bakanları toplantısına katılmak Kiev'e geldi.
Guam - 01.06.2012
Kibrit İthalatında 3 Yıl Süreyle Ek Mali Yükümlülük Uygulanacak
Aralarında ABD Minor Outlying Adaları, ABD Virjin Adaları, Afganistan, Amerika Samoası, Angola, Anguilla, Antartika,Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Aruba, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Belize, Benin, Bermuda, Bhutan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bolivya, Botsvana, Bouvet Adası, Brezilya, Brunei Darussalam,Burkina Faso, Burundi, Cape Verde, Cebelitarık, Cezayir, Christmas Adası, Cibuti, Cook Adaları, Çad, Doğu Timor, Dominik Cumhuriyeti, Dominika, Ekvator, Ekvator Ginesi, El Salvador, Eritre, Etiyopya, Falkland Adaları, Fas, Fiji, Fildişi Sahili, Filipinler, Fransız Güney Toprakları, Fransız Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Gine - Bissau, Grenada, Grönland, Guam, Guatemala'nında bulunduğu 172 ülke ve gümrük bölgeleri menşeli eşyanın korunma önlemi uygulamasından muaf tutulması amacıyla tarife kontenjanı açıldı.
Guam - 04.04.2012
ABD'nin İlk 200 Kişilik Askeri Birliği Avustralya'ya Vardı
ABD'nin diğer bir Pasifik ülkesinde asker bulundurması, Washington'un bölgede büyüyen Çin'e karşı stratejisini yeniden düzenlemesi olarak görülüyor. Çin, ABD'nin Güney Kore, Japonya, Guam ve Pasifik'teki diğer askeri üsleri ile kendilerinin çevrelendiğini düşünüyor.
Guam - 26.03.2012
Dünyanın Tabanına İndi!
Beklenenden daha kısa 70 dakika süren yüzeye çıkıştan sonra Cameron'ın "dikey torpil" adı verilen mini denazaltısı TSİ 06.00'da ABD'ye ait Guam adasının 500 km güneybatısında su yüzünde göründü.
Guam - 11.03.2012
ABD'de Cumhuriyetçi Parti'deki Adaylık Yarışı Belirginleşiyor
Romney Pasifik Okyanusu'ndaki bir diğer ada olan ve Washington D.C'ye 8 bin mil uzaklıktaki Guam'daki ön seçimler sonunda 9 delegenin 9'unu da kazandı.
Guam - 11.03.2012
Rick Santorum Kansas'ta Açık Ara Galip Geldi
Santorum, Kansas'ta elde ettiği zaferle birlikte, eyaletin 40 delegesinin 33'ünü alırken, Romney ise kalan 7 delegenin sahibi oldu. Ancak Romney, bugün ABD'ye bağlı diğer bazı küçük bölgeler ve bir eyalette yapılan ön seçimlerde galip gelerek daha fazla delegeyi hanesine yazdırdı. Buna göre Romney, Guam, Kuzey Mariana Adaları ve Virgin Adaları'nda elde ettiği toplam 22 delegenin yanısıra, Wyoming eyaletinde de 7 delegenin sahibi oldu.
Guam - 06.03.2012
Dünyada Kadın Olmak İçin En İyi 20 Ülke
Uluslararası 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü yaklaştıkça kadın hakları dünya gündemdeki yerini güçlendirmeye devam ediyor. İngiliz The Independent gazetesinin, bu perspektifle yaptığı dünyada kadın olmak için en iyi ülkeler haberinde, siyasetçi olmak için Ruanda, çocuk doğurmak için Yunanistan, eşinden ayrılmak için Guam ve para kazanmak için Lüksemburg'un en iyi ülke olduğu belirlendi.
Guam - 03.12.2011
Moldova'dan Kısa Kısa – Cumhurbaşkanlığı Seçimi 16 Aralık'ta
MOLDOVA, GUAM BAŞKANLIĞINI AZERBAYCAN'A DEVREDECEK Gürcistan, Ukrayna, Azerbaycan ve Moldova'nın oluşturduğu Demokrasi ve Ekonomik Kalkınma Teşkilatı'nın dönem başkanlığı Kişinev'den Bakü'ye geçecek.
Guam - 25.04.2011
25 Nisan Dünya Dna Günü
Canlıların genetik bilgisini taşıyan ve nesillerin devamını sağlayan "Deoksiribonükleik Asit veya kısaca DNA" için ABD ve Çin'de ulusal düzeyde özel kutlama programları yapılırken, Türkiye'de ilk kez "Dünya DNA Günü", Hacettepe Üniversitesi'nin (HÜ)organizasyonu ile "çocuklara yönelik" kutlandı. HÜ Biyoloji Bölümü'nün organizasyonu ile ilköğretim çocukları arasında dar kapsamlı "Çocuk Gözüyle DNA" konulu resim yarışması yapılırken, yarışmada dereceye giren öğrencilere, Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonu'nda düzenlenen tören ile hediyeleri verildi. Etkinliğe katılan öğrenciler, daha sonra Biyoloji Bölümüne geçerek origami yöntemi ile kağıttan, ayrıca boncuktan ve legolardan DNA dizileri oluşturdular. DNA şifresi ile boncuklardan adlarını yazan öğrenciler, bunları kolye olarak takma fırsatı buldu. Ödül töreninde konuşan Biyoteknoloji Anabilim Dalı (ABD) Başkanı Prof. Dr. Reyhan Öner, DNA'nın genetik materyal olarak kabul edilmesinin ardından, James Watson, Francis Crick ve Frederick Wilkins adlı bilimadamlarının 1953 yılında DNA'nın çift sarmal yapısını aydınlatarak 1962 yılında Nobel Fizyoloji ve Tıp Ödülü ödülüne layık görüldüğünü, insan genomundaki DNA baz dizilimi ortaya koyan ilk bilimsel çalışmanında 24 Nisan 2003 yılında uluslararası bir bilim dergisinde yayımlandığını söyledi. DNA'nın önemine binaen her yıl Nisan ayından, 24-25 Nisan'ın "Dünya DNA Günü" olarak kutlandığını kaydeden Prof. Tr. Öner, bu yıl Biyoloji Bölümü olarak çocuklara yönelik bir organizasyon yaptıklarını, organizasyonun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dönemine denk gelmesinden de özellikle memnun olduklarını anlattı. -"DNA, HEM YENİR HEM İÇİLİR" Yaşamı yönlendiren DNA'yı bir şekilde çocuklara öğretmek, onları bilime eğlenceli bir şekilde yönlendirmek ve merak uyandırmak için değişik etkinlikler düzenlendiğini belirten Prof. Dr. Öner, ilköğretim okulları arasında düzenlenen resim yarışmasına 150 çocuğun 384 resimle katıldığını açıklarken, çocuklara yönelik şöyle konuştu: "Pe bu DNA nedir? Yenir mi içilir mi? Hem yenir, hem içilir. DNA, tüm canlıların, insanların, hayvanların bitkilerin yapı taşıdır. DNA'da bulunan A(Adanin), C(Sitozin), G(Guainin) ve T(Timin) moleküllerinin farklı sıralanması, bitkilerin, hayvanların ve insanların birbirinden farklı olmasını sağlar. Etkinliklere katılan öğrenciler, bugün, origami ve boncuklarla çok değişik DNA dizinleri oluşturabilecek. Legolarla DNA maketleri oluşturabilecek. " HÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsnü Dokak da törende yaptığı konuşmada, büyüklerin resim yaparken, eğitimlerinin, tecrübelerinin, sosyal ilişkilerinin etkisinde kalarak resim yaptığını belirterek, şurları söyledi: "Çocuklar resim yaparken çok cesur davranıyor. Düşüncelerini, (kim neder diye) diye kaygı duymadan cesurca söyleyebiliyorlar. Biz düşüncelerimizi ifade ederken, çevremizi, yasaları, ilişkilerimizi düşünerek birçok şekilde süslemek zorunda kalıyoruz. Ama çocuklar korsuzca ve basitçe ifade eder. bu nedenle çocukları kıskanıyorum. Büyükler çocuklar gibi, çocuklar da büyükler gibi resim yapmak istiyor. Keşke biz de aklımıza ilk gelen şekliyle resim yapsak. " Törende, DNA konulu resim yarışmasında birinci olan Balıkesir Gönen'de Mahmut Bayram İlköğretim Okulu (İÖO) öğrencisi Batuhan Özşahin, ikinci olan Ankara Nesibe Aydın İÖO öğrencisi Ahmet Orkun Erdoğan, üçüncü olan Ankara Misaki Milli İÖO öğrencisi Bengusu Özsöz'e hediyeleri verildi. Çocuklar daha sonra, DNA'nın içeriğini oluşturan Adenin, Sitozin, Guamin ve Timin adlı gruplara ayrılarak, Biyoloji Bölümü'ndeki, günboyu sürecek etkinliklere katıldılar.
Guam - 21.04.2011
"Guam Türkiye" Franchise Türkiye 2011 Fuarındaydı
Franchising Türkiye '11 Fuarı 14-17 Nisan Tarihleri Arasında Fulya Fuar ve Kongre Merkezi'nde Gerçekleştirildi
Guam - 16.04.2011
Guam Türkiye Franchising Türkiye’11 Fuarında
Türkiye'de İkinci Yılında Franchising Vermeye Başlayan Fil Kozmetik İtalyan Guam Markasıyla 14-17 Nisan Tarihlerinde İstanbul Franchising Türkiye'11 Fuarın'a Katılıyor
Guam - 11.04.2011
Guam Türkiye "Franchising Türkiye’11" Fuarında
Türkiye'de İkinci Yılında Franchising Vermeye Başlayan Fil Kozmetik İtalyan Guam markasıyla 14-17 Nisan tarihlerinde İstanbul Franchising Türkiye'11 Fuarın'a katılıyor
Guam - 11.03.2011
Tsunami Dalgaları Hawaii'ye Ulaştı
Öte yandan ABD Pasifik Toprakları yöneticisi, Guam adasında verilen tsunami alarmının kaldırıldığını açıkladı.
Guam - 01.03.2011
Yeni Yatırımcılara Fırsat… Franchising
Dünya Markası İtalyan GUAM , Türkiye'de İkinci Yılında Franchising Vermeye Başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Guam Haberleri | Guam Haber - Haberler - Sayfa 8 - Guam haberleri, son dakika guam haber ve gelişmeleri burada. ABD İstihbaratı, Rus Milletvekilinin Oğlunu İnternet Korsanlığı Suçlamasıyla Yakaladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.6.2021 01:44:47. #1.15#

title