Guam Haberleri

Guam haber, Guam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Guam - 10.08.2017
Kuzey Kore'den Trump'a Yanıt
Kim, ülkesinin Pasifik Okyanusu'nda Guam Adası yakınında askeri harekata başlamak üzere olduğunu, adadan 30 ila 40 kilometre uzaklıkta denize düşmesi öngörülen orta menzilli füze denemelerini içeren plana ay ortasına kadar son şeklinin verileceğini, sonrasında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un onayının bekleneceğini kaydetti.
Guam - 10.08.2017
Küresel Piyasalar Satış Ağırlıklı Seyrediyor
Kuzey Kore'nin, dün, ABD askeri üslerinin bulunduğu Guam'a saldırı hazırlığı içinde olduğunu duyurması ve ABD Savunma Bakanı Jim Mattis'in "Kuzey Kore, rejimi ve insanlarını yıkıma götürecek davranışları tasavvur etmeyi bırakmalı" şeklindeki açıklaması, jeopolitik risk algısının artmasına neden oldu.
Guam - 10.08.2017
ABD – Kuzey Kore Tansiyonu
Mattis, Kuzey Kore'nin ABD'ye bağlı Guam Adası'nı vurmakla tehdit etmesinin ardından konuyla ilgili açıklamada bulundu.
Guam - 09.08.2017
ABD Savunma Bakanı Mattis'ten Kuzey Kore'ye Tehdit
Mattis, Kuzey Kore'nin ABD'ye bağlı Guam Adası'nı vurmakla tehdit etmesinin ardından konuyla ilgili açıklamada bulundu.
Guam - 09.08.2017
Tillerson'dan Kuzey Kore Konusunda Sükunet Çağrısı
Malezya ziyareti dönüşü, ABD'ye ait Pasifik Okyanusu'ndaki Guam Adası'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tillerson, Kuzey Kore kaynaklı yakın ve acil bir tehdidin söz konusu olmadığını söyledi.
Guam - 09.08.2017
New York Borsası Düşüşle Açıldı
Analistler, hisse senetlerinin satış ağırlıklı seyretmesinde ABD ile Kuzey Kore arasında yaşanan gerilimin belirleyici olduğunu belirtiyor. ABD Başkanı Donald Trump, dün Pyongyang rejiminin kıtalararası füzelere yerleştirilebilecek minyatürleştirilmiş nükleer savaş başlığı ürettiği yönündeki haberlerin ardından "Kuzey Kore için en iyisi ABD'yi daha fazla tehdit etmemek. Aksi halde dünyanın daha önce hiç görmediği ateş ve şiddetle karşılanacaklar" ifadesini kullanmıştı. Kuzey Kore'nin resmi KCNA ajansı ise Pyongyang yönetiminin Pasifik Okyanusundaki ABD toprağı Guam'a Hwasong-12 orta-uzun menzilli balistik füzesiyle saldırı hazırlığı içinde olduğu açıklamıştı.
Guam - 09.08.2017
Kuzey Kore'nin Guam'a Saldırı Tehdidi
Analistler, Kuzey Kore'nin sahip olduğu füzelerden bazılarının Pasifik Okyanusu'nda yer alan Guam Adası'nı vurabilecek kapasitede olduğunu belirtti.
Guam - 09.08.2017
Kuzey Kore: "Guam'a Füze Fırlatmayı Düşünüyoruz"
Kuzey Kore, ABD toprağı olan Guam’a saldırı hazırlığı içerisinde olduğunu açıkladı.
Guam - 09.08.2017
Kuzey Kore'den Guam'a Saldırı Tehdidi
Kuzey Kore, ABD askeri üslerinin bulunduğu Guam'a saldırı hazırlığı içinde olduğunu duyurdu.
Guam - 09.08.2017
Gündeme Dair
Küresel piyasaların bir kez daha jeopolitik ve siyasi risklerle çalkalandığını görüyoruz. Dün Avrupa piyasalarının kapanışından sonra, akşam saatlerindeki gelişmelerle sabah çok farklı bir piyasa görünümüne uyandık. ABD ve Kuzey Kore arasındaki gerilim günden güne büyğyor ve sıcak çatışma ihtimalinin artıyor olması başta Kore yarımadası ve Pasifik bölgesi olmak üzere dünyayı rahatsız ediyor. Trump, Kuzey Kore'nin ABD'yi tehditlerine devam etmesi durumunda büyük bir «öfke ve gazapla» karşılacağı yönünde oldukça sert bir açıklama yaparken, bunun hemen akabinde Kuzey Kore'nin Pasifik'teki Guam adası bölgesini uzun ve orta menzilli balistik füzeyle vurmayı operasyonel olarak planladığı açıklandı.
Guam - 09.08.2017
Washington – Pyongyang Gerilimi
Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA, Kuzey Kore yönetiminin, Guam bölgesini orta ve uzun menzilli balistik bir füzeyle vurmak için operasyonel değerlendirme yaptığını açıkladı.
Guam - 08.07.2017
ABD Bombardıman Uçakları Eğitim Misyonu İçin Kore Yarımadası'nda
Guam Adası'ndaki Andersen Hava Kuvvetleri Üssü'nden havalanan B-1B Lancer bombardıman uçaklarının, Güney Kore ve Japonya'ya ait savaş uçaklarıyla 10 saatlik, birbirini izleyen ikili eğitim misyonu gerçekleştirdiği kaydedildi.
Guam - 30.04.2017
FIFA Yöneticisi El-Sabah Görevi Bıraktı
FIFA, ABD'de başlatılan soruşturmada elektronik dolandırıcılık suçlamalarını kabul eden Guam Futbol Federasyonu Başkanı ve FIFA Denetim ve Uyum Kurulu Üyesi Richard Lai'ye 90 gün hak mahrumiyeti cezası vermişti.
Guam - 28.04.2017
FIFA'dan Derrick'e Soruşturma, Lai'ye Ceza
Öte yandan, FIFA Etik Komitesi, FIFA'da farklı görevlerde bulunan Guam Futbol Federasyonu Başkanı Richard Lai'yi, elektronik dolandırıcılık suçlamalarını kabul etmesi nedeniyle 90 gün futboldan men cezası verdi.
Guam - 15.04.2017
Kuzey Kore "Güneş Günü"Nde Gövde Gösterisi Yaptı
Uluslararası uzmanlar tarafından "Musudan" olarak adlandırılan, ABD'nin Guam'daki hava üslerini vurma potansiyeline sahip güçlü orta menzilli füze de halka sergilendi.
Guam - 10.11.2016
Güvenlik Uzmanı Ağar, Trump'ın Başkan Seçilmesini Değerlendirdi
Etnik Eksen: 36'ncı paralelin kuzeyine ve Guam merkezli dizayna çok girmeden hemen PKK-YPG ve DSG faslına geçelim.
Guam - 13.09.2016
ABD'den Güney Kore'ye Bombardıman Uçaklı Destek
Kuzey Kore'nin geçtiğimiz günlerde beşinci nükleer denemeyi başarıyla gerçekleştirdiğini duyurması tepki toplamıştı. ABD, Kuzey Kore'nin bu açıklamasının ardından Güney Kore'ye destek amaçlı iki adet B-1 Lancer tipi nükleer füze taşıma kapasitesine de sahip uzun menzilli stratejik bombardıman uçağını ülkenin semalarında uçurdu. ABD'ye ait Guam Adası'ndan kalkan uçaklar, Kuzey Kore sınırına 77 kilometre uzaklıkta bulunan Güney Kore'nin Osan Hava Üssü üzerinde alçak uçuş gerçekleştirdi.
Guam - 13.09.2016
ABD'den Kuzey Kore'ye B-1b ile Cevap
Açıklamada, ABD'ye ait Guam Adası'ndaki Andersen Hava Kuvvetleri Üssü'nden kalkan uçakların, Kuzey Kore'ye 120 kilometre mesafede yer alan Osan Üssü üzerinde uçuş yaptığı bilgisi verildi.
title