Gto'dan Otomotiv Sektörüyle İlgili Toplantı

Gto'dan Otomotiv Sektörüyle İlgili Toplantı

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren üyeleriyle bir araya geldi.

Gto'dan Otomotiv Sektörüyle İlgili Toplantı

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren üyeleriyle bir araya geldi.

Toplantıya Bosch Otomotiv A.Ş Ülke Direktörü Murat Kurtlar, Bosch Otomotiv A.Ş Satış Müdürü Orhan Altınağaç, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, GTO Otomotiv Satış-Servis Yedek Parça İmalat ve Ticaret Komite Üyesi Ali Bayram Sarıca ve otomotiv sektörüyle ilgilenen iş adamları katıldı.

Divan Otelde düzenlenen toplantıda GTO Otomotiv Satış-Servis Yedek Parça İmalat ve Ticaret Komite Üyesi Ali Bayram Sarıca açılış konuşması yaptı. Sarıca, "Göreve gelirken önemle üzerinde durduğumuz sektördeki gelişmelerden üyelerimizi haberdar etmek için gerçekleştireceğimiz bilgilendirme toplantılarının ilkini bugün başlatıyoruz. Sektörümüzdeki gelişmeler ve yeniliklerin otomotiv sektörünün en büyük tedarikçisi en fazla patent sahibi olan Bosch'un üst düzey yöneticilerinden dinlemek bizim için faydalı olacaktır. Sektörü yakından takip etmek adına düzenlenen fuarlarında önemini burada belirtmek isterim. Bu fuarlar bizim gelişimizde öncü olan etkinliklerden bir tanesi ve bana göre en önemlisidir. Sizlerin de fuarları yakın takip etmenizi ve GTO'nın da size destek olacağını belirtmek isterim" dedi.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık toplantıda yaptığı açıklamada Gaziantep'te teknoloji üretimi yapmanın kolay olacağını belirterek, "Ülkemiz şuanda teknoloji üretmeye ihtiyacı var. Gaziantep girişimci fabrikası. Bu fabrikada teknoloji üretmek bence çok kolay. Otomotiv sektörü benimde yabancı olduğum bir sektör değil. Benim de yıllardır içinde olduğum çekirdek sermayemi sağladığım önemli bir sektör. Yedek parça sektöründe ciddi bir değişim var. Daha önce bir arabanın yedek parçasını alıyorduk 5 yıl stokta sürekli devir ediyordu model değişmiyordu. Ama şimdi böyle değil. Şimdi üç ayda bir parçalar değişiyor. Dolayısıyla stok yönetimini çok iyi yapıyor olmamız lazım" diye konuştu.

GTO hakkında bilgi veren Bartık, "Göreve geldiğimizde 14 bin 700 üyemiz var. Ama bunların 3 bin tanesinin iletişim bilgileri bizde mevcuttu kalanının yok. Bizde öncelikle üyemize ulaşmamız gerekiyordu.Üyelerimize ulaşarak tüm bilgileri güncelledik. Çünkü yaptığımız her şeyden sizleri haberdar etmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Gaziantep'te Otomotiv Fabrikasına ihtiyaç olduğunu belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık şunları söyledi:

"Türkiye'de bir otomotiv imalatıyla ilgili girişimler var. Bunun bu bölgede olması gerektiğini düşünüyorum. Sektörü biliyorum sektöre güveniyorum. Bu bölgede otomotiv fabrikasına ihtiyaç var. Umarım onu bu bölgede yaparlar. Çünkü artık yeni bir dünya kuruluyor. Buda Türkiye'nin güneyde kuruluyor. Umarım bu yatırım gelir. Peşinden de yan sanayi bu bölgeye gelir."

Yapılan açıklamaların ardından Bosch Otomotiv A.Ş Ülke Direktörü Murat Kurtlar sinevizyon eşliğinde Bosch'un kuruluşundan ve otomotiv sektöründe yaptığı çalışmalardan bahsetti. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA