Gsü İletişim Kulübü'nden Kısa Film Festival

Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü, Belgesel ve Kurmaca Filmlerin Gösterileceği Sinepark Kısa Film Festivali Düzenliyor.

Gsü İletişim Kulübü'nden Kısa Film Festival

Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü, belgesel ve kurmaca filmlerin gösterileceği Sinepark Kısa Film Festivali düzenliyor.

Festivalde korku, aksiyon, fantastik ve bilimkurgu türünde kurmaca kısa filmleri "Korku Tüneli", komedi filmleri "Komikaze", dram filmleri "Alabora", belgesel filmleri "Çarpışan Aramalar" ve lise öğrencilerinin kısa filmleri "Atlı Karınca" bölümlerinde değerlendirilecek. Her tür de en iyi film ödülünün yanı sıra en iyi senaryo, en iyi görüntü, en iyi kurgu, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu dallarında birincilik ödülü verilecek.

Son katılım tarihi 20 Nisan olan ve her filmin kendi türündekilerle yarışacağı festivalde, çekim formatı açısından bir sınırlama bulunmuyor.

Sinepark Film Festivali'ne katılan filmler, yönetmen Derviş Zaim, görüntü yönetmeni Uğur İçbak, sinema eleştirmeni Sevin Okyay, akademisyen Serpil Kırel, prodüktör Fuat Erman, kısa film yönetmeni Uğur Aral ve oyuncu Serhat Tutumluer'den oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

Ön elemeden geçen filmlerin gösterimleri 9-11 Mayıs 2007 tarihleri arasında Galatasaray Üniversitesi Ortaköy Kampüsü'nde yapılacak.

(LK-HO-Y)

Kaynak: İHA