GSO Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu'nun Açıklaması

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu'nun Açıklaması

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, "Üretim şevkimizin arttırılması ve rekabet gücümüzün korunması açısından açıklanacak teşvik siteminde hak ettiğimiz yeri almak en büyük arzumuzdur" dedi.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu'nun Açıklaması

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, "Üretim şevkimizin arttırılması ve rekabet gücümüzün korunması açısından açıklanacak teşvik siteminde hak ettiğimiz yeri almak en büyük arzumuzdur" dedi.

Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Gaziantep'in rekabet gücünün sekteye uğramaması için açıklanacak yeni yatırım teşvik sisteminden en iyi şekilde yararlanması gerektiğini belirtti.

Gaziantep'in Türkiye'nin en önemli üretim merkezlerinden biri olduğunu, dolayısıyla başarı gösteren illerin teşvikinin oldukça önem arz ettiğini ifade eden Konukoğlu, şunları kaydetti:

"Gaziantep bir dönem dört tarafı teşviklerle çevrili bir kentti. Son açıklanan teşvik sisteminde de 3. bölgede yer alarak teşvik mağduriyeti giderilemeye çalışıldı. Yeni teşvik sisteminde umuyoruz ki artık başarı ödüllendirilecek ve Gaziantep üretim ve yatırımda atağa geçirilecektir. Oda olarak bu konuda ilgili makamlarla görüşmelerimizi sürdürüyor, gereken tüm çalışmaları yapıyoruz. Yeni sisteminin ne şekilde olursa olsun, ülkemiz sanayisi adına fayda yaratacağına ve sanayimizin rekabet gücünü koruyacağına inanıyoruz. Ancak hiçbir zaman üretimden vazgeçmeyen, ihracatıyla rekorlar kıran, önemli bir istihdam oluşturan Gaziantepli sanayiciler olarak, üretim şevkimizin arttırılması ve rekabet gücümüzün korunması açısından açıklanacak teşvik siteminde hak ettiğimiz yeri almak en büyük arzumuzdur."

Adil Konukoğlu, yasadan Gaziantep'in yararlandırılmasının, yasanın adil, rasyonel ve işlevselliği açısından da önem taşıdığını kaydetti.

- GAZİANTEP

Kaynak: AA