GSK Türkiye Üst Yönetiminde Önemli Atama - Haberler
Haberi Paylaş

GSK Türkiye Üst Yönetiminde Önemli Atama

Bültenler - Haberler | Güncel
GSK Türkiye Üst Yönetiminde Önemli Atama

GSK Türkiye'den şirketin global yönetim ekibine önemli bir transfer gerçekleşti.

GSK Türkiye Medikal Direktörü Dr. İpek Demircan, GSK Global Medikal Direktörlüğü, Üroloji, Klasik ve Yerleşik Ürünler pozisyonuna getirilirken; GSK Türkiye Medikal Direktörlüğü görevine Dr. Yıldıray Tanrıver atandı.

GSK Türkiye'den şirketin global yönetim ekibine önemli bir transfer gerçekleşti. GSK Türkiye Medikal Direktörü Dr. İpek Demircan Londra'da bulunan GSK Genel Merkezi'nde Global Medikal Direktör, Üroloji, Klasik ve Yerleşik Urünler pozisyonuna atandı ve 1 Kasım 2013 itibarı ile yeni görevine başladı. Demircan'ın ataması ardından boşalan GSK Türkiye Medikal Direktörlüğü görevine ise Dr. Yıldıray Tanrıver getirildi. Tanrıver, 3 Ocak 2014'te yeni görevine başladı.

Dr. İpek Demircan hakkında

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olanDr. İpek Demircan, 1996 yilinda Sişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Infeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlik egitimini tamamladı. İlaç sektöründeki kariyerine 1997'de Hoechst Marion Roussel'de Medikal ve Klinik Araştırmalar Müdürü olarak başladı. 1998 yılında Pfizer'e geçen Demircan sırasıyla New York Pfizer Genel Merkez bünyesindeki Global Antibiyotik Takımı Medikal Müdürlüğü, Pfizer Türkiye Antiinfektif Takım Koordinatörlüğü, Medikal Terapotik Alan Mudurlugu, Ruhsatlandırma ve Fiyatlandırma Müdürlüğü pozisyonlarında görev yaptı. GSK Türkiye'ye 2 Ocak 2008 tarihinde Medikal Direktör olarak katılan Dr. İpek Demircan, Medikal İlişkiler, Klinik Araştırmalar, Medikal Uyum ve Farmakovijilans bölümlerinin liderliğini üstlendi. 2011 - 2012 yılları arasında kendi görevine ek olarak Ruhsatlandırma Direktörlüğü rolünü de yürüttü.

Dr. Yıldıray Tanrıver hakkında

1994 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimini tamamlayan Dr. Yıldıray Tanrıver, hemen ardından 9 Eylül Üniversitesi'nde uzmanlık eğitimini tamamlayarak, Radyasyon Onkolojisi uzmanı oldu. İlaç sektörüne 2000 yılında, Pfizer'de Onkoloji ve Kardiyovasküler Medikal Müdürü olarak adım atan Tanrıver 2003 yılında Medikal Terapötik Müdürü pozisyonuna terfi etti. Dr. Yıldıray Tanrıver, 2007 yılında Ruhsatlandırma ve Fiyatlandırma Müdürü oldu. 2008 yılında Schering Plough şirketinde Medikal İlişkiler, Klinik Operasyon, Pazara Erişim ve Farmakovijilans departmanlarının yönetiminden sorumlu Medikal Direktör olarak çalışmaya başlayan Tanrıver 2010 yılından itibaren kariyerine Novartis Onkoloji'de Medikal Direktör olarak devam etti. Dr. Yıldıray Tanrıver, Gelişmekte olan Pazarlar için Klinik Araştırmalar Dönemsel Yönetim Kurulu Başkanlığı, Novartis Ülke Etik ve Uygunluk Yönetim Üyeliği ve Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) GPP (İyi Tanıtım Uygulamaları) Komitesi Üyeliği görevlerini sürdürdü.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500