Gs ve Ts'li Futbolcuların Yaş Ortalaması 25.7

'4 Büyükler'den Galatasaray ile Trabzonspor'da Forma Giyen Futbolcuların Yaş Ortalamasının 25.7 ile Aynı Olması Dikkati Çekiyor.

Gs ve Ts'li Futbolcuların Yaş Ortalaması 25.7

Turkcell Süper Lig'in ''4 büyükleri''nden Galatasaray ile Trabzonspor'da forma giyen futbolcuların yaş ortalamasının 25.7 ile aynı olması dikkati çekiyor.

Ligde forma giyen futbolcuların yaş ortalamaları baz alındığında, Galatasaray ve Trabzonsporlu futbolcular da 25.7 ortalama ile ''yaşıt'' olma özelliğini taşıyor.

Galatasaray'da en yaşlı futbolcu unvanını 35 yaşındaki Emre Aşık aldı. Sarı-kırmızılı takımda Emre'yi, 32 yaşındaki Nonda, Ayhan ve Leo Franco takip ettiler. Yaşları 30 olan Harry Kewell ve Tobias Linderoth ise Galatasaray'ın en yaşlı üçüncü isimleri oldu. Sarı-kırmızılı takımda 18 yaşındaki defans oyuncusu Semih Kaya ise takımının en genç futbolcusu olarak ligde forma giyiyor.

Ligin ''4 büyükleri''nden Trabzonspor'da forma giyen en yaşlı futbolcu, 34 yaşındaki Senegalli kaleci Tony Sylva oldu. Bordo-Mavililerde en yaşlı oyuncular sıralamasında ikinciliği 33 yaşındaki Song, üçüncülüğü ise 29 yaşındaki Tjikuzu ile Yattara aldı. Karadeniz ekibinin 19 yaşındaki orta saha oyuncusu Barış Memiş ise takımının en genç ismi olarak sahalarda yer alıyor.

Turkcell Süper Lig'in iki köklü kulübünden Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta forma giyen futbolcuların yaş ortalamasının yüksek olması dikkati çekiyor.

Ligde geçen sezonu şampiyon tamamlamasına rağmen bu sezona kötü bir başlangıç yapan Beşiktaş'da, oyuncuların yaş ortalaması 26.4 olurken, siyah-beyazlılarda en yaşlı futbolcu kaleci Rüştü Rençber oldu.

36 yaşındaki tecrübeli file bekçisinin ardından takımın en yaşlı 2. futbolcusu ise 35 yaşıyla İbrahim Üzülmez. Yusuf Şimşek de siyah-beyazlıların en yaşlı oyuncuları sıralamasında 34 yaşıyla üçüncü sırayı elde etti. 18 yaşındaki Batuhan Karadeniz ve Necip Uysal ise siyah-beyazlı takımın en genç oyuncuları olarak ligde boy gösteriyor.

Futbolcularının yaş ortalamasının 26.1 olduğu Fenerbahçe'de ise en yaşlı oyuncu unvanını, 36 yaşındaki Brezilyalı yıldız futbolcu Roberto Carlos elde etti.

Sarı-lacivertlilerde en yaşlı oyuncular sıralamasında ikinciliği 32 yaşındaki futbolcu Deniz Barış alırken, 31 yaşında olan kaptan Alex, Fenerbahçe'nin en yaşlı üçüncü futbolcusu olarak sahalarda yer alıyor.

Fenerbahçe'nin 17 yaşındaki futbolcusu Onur Karakabak ise takımının en genç futbolcusu unvanını taşıyor.

Turkcell Süper Lig takımlarından Diyarbakırspor, 27.9 yaş ortalamasıyla ligin en yaşlı takımı olma özelliğine sahip. Kırmızı-yeşilli takımda 10 futbolcunun 30 yaşını geçmiş olması ise dikkati çekiyor.

Ligde şu ana kadar 2 galibiyet alabilen Antalyaspor ise 27.2 ortalamayla ligin en yaşlı 2. takımı durumunda.

''Yaşlılar'' sıralamasında üçüncülüğü ise 26.9 ortalama ile Kasımpaşa elde etti.