Gs Kongresi'nde Haldun Üstünel'in İhracı Reddedildi

Gs Kongresi'nde Haldun Üstünel'in İhracı Reddedildi

Galatasaray Kulübü Mali Genel Kurulunda, Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel'in 1999 Yılında Aldığı Geçici İhraç Cezasının Onaylanmasına İlişkin Önerge Reddedildi.

Gs Kongresi'nde Haldun Üstünel'in İhracı Reddedildi

Galatasaray Kulübü Mali Genel Kurulunda, yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel'in 1999 yılında aldığı geçici ihraç cezasının onaylanmasına ilişkin önerge reddedildi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Auditorium Salonu'nda yapılan toplantıda, 44 üyenin imzasıyla gündeme taşınan önergeyle, kulüp disiplin kurulunun 2 Haziran 1999 tarihinde Haldun Üstünel ve Kerim Üstünel için, o dönem kulüp başkanı olan Faruk Süren'e VIP tribününde küfür ettikleri gerekçesiyle verilen geçici ihraç cezalarının onaylanması istendi.

Galatasaraylı taraftarların geçen haftalarda ''İçimizden biri'' diye Ali Sami Yen Stadı'nda pankart açtığı yönetici Haldun Üstenel'in, geçmişte aldığı disiplin kurulu cezasının onanması isteği, 18'e karşı 78 oyla reddedildi.

Haldun Üstünel, toplantı sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, konunun 7 yıl gibi uzun bir süreç aldığını belirterek, ''Haksız bir karardı. Düzeltilmiş oldu'' dedi.

Aynı kararda yer alan Kerim Üstünel'in cezasının onanması isteği de 11'e karşı 82 oyla reddedildi.

Galatasaray Adası ile ilgili geçen sezon yapılan kira sözleşmesinin iptalini isteyen önerge de üyeler tarafından kabul edilmedi.