Grup Yorum Haberleri

Grup Yorum haber, Grup Yorum son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grup Yorum - 10.7.2014
Mirzabeyoğlu İçin Yeniden Yargılama Talebi
Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz davasında tüm sanıklar için yeniden yargılama kararı verdiğini anımsatan Ağbaba,  "Sadece Balyoz'la, Ergenekon'la ilgili değil, bütün bu siyasi davalarla ilgili bir yeniden yargılanma talep ediyoruz. Balyoz'la ilgili verilen kararın bütün hukuksuz davalar için de verilmesini bir kez daha istiyoruz. Oda tv, Ergenekon, Şike davaları için ve sadece parasız eğitim istedikleri için yıllarca tutuklu kalanlar için, sadece Grup Yorum konserinde bilet sattıkları için cezaevine gönderilen öğrenciler için, gencecik yaşında anayasal düzeni yıkmaya çalışmakla suçlanan Ayşe Denizler için ve benzer tüm davalar için yeniden yargılanma yapılmalı ve bu umut derhal gerçekleştirilmeli diyoruz" şeklinde konuştu.
Grup Yorum - 29.6.2014
Grup Yorum Almanya'da Irçılığa Karşı Konser Verdi
Almanya'nın Oberhausen kentinde ırkçılığa karşı konser veren Grup Yorum'u, Avrupa'nın farklı kentlerinden gelen binlerce kişi izledi.
Grup Yorum - 30.5.2014
Grup Yorum Hüzünlendirdi
İzmit'te Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda sahneye çıkan Grup Yorum, Soma'da yaşamlarını yitiren madenciler ve Gezi Parkı olayları sırasında başından gaz fişeğiyle yaralandıktan sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Berkin Elvan için besteledikleri türkülerle geceye katılanları hüzünlendirdi.
Grup Yorum - 23.5.2014
Antalya'da 'Grup Yorum'lu Uğur Kurt Protestosu
İstanbul Okmeydanı'ndaki Cemevi'nde Uğur Kurt'un başından vurularak öldürülmesi Antalya'da protesto edildi.
Grup Yorum - 11.5.2014
Gezi'de Ölenler 'Sessiz Duruş' ile Anıldı
Bodrum'da, Türkiye'nin çeşitli illerindeki Gezi eylemlerinde, 8 kişinin yaşamını yitirmesini protesto etmek amacıyla Bodrum Gezi Dayanışması Platformu tarafından düzenlenen "Unutursak kalbimiz Kurusun" isimli sessiz eylemler zincirinin 35'incisi dün Belediye Meydanı'nda gerçekleştirildi. Üzerinde ölenlerin isimleri ile Türkçe ve İngilizce 'Adalet istiyoruz. We want justice' yazılı pankartın etrafında ayakta tam bir saat 'sessiz duruş' eylemi yapan platform üyeleri yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekti. Sessiz duruş eyleminin sonunda, Tiyatro Halikarnas Topluluğu kısa bir tiyatral gösteri ile platforma destek verdi. Tiyatro grubu, Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya gittiği sırada başından biber gazı fişeği isabet etmesi sonucu kaldırıldığı hastanede 269 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra yaşamını kaybeden Berkin Elvan'ı konu alan gösteri sundu. Elindeki uçurtması ve ekmeğiyle anlatılan Berkin Elvan'ı Yunus Ölmez, annesini ise Çağla Acar canlandırdı. Topluluk sözcüsü Berkan Cengiz ise Grup Yorum'un 'Büyü' adlı şarkısını gitar eşliğinde seslendirdi.
Grup Yorum - 6.5.2014
Deniz Gezmiş ve Arkadaşları Marmaris'de Anıldı
Grup Yorum'un şarkıları ve devrim marşlarının çalındığı anma eyleminde Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Marmaris Şubesi Sekreteri Uğur Kaçak tarafından basın açıklaması okundu.
Grup Yorum - 13.4.2014
Grup Yorum 4. Bağımsız Türkiye Konseri
Grup Yorum'un 4. Bağımsız Türkiye konseri Bakırköy Halk Pazarı'nda gerçekleştirildi.
Grup Yorum - 13.4.2014
Grup Yorum'dan 4'üncü Bağımsız Türkiye Konseri
Gurup Yorum’un "4’üncü Bağımsız Türkiye" Konseri Bakırköy Halk Pazarında gerçekleşti.
Grup Yorum - 7.4.2014
"Konsere Dair Sayı Hedefimiz Yok; Çünkü O Aşıldı"
Grup Yorum, 4. Bağımsız Türkiye Konserini 13 Nisan Pazar günü Bakırköy Halk Pazarında gerçekleştirecek.
Grup Yorum - 3.4.2014
Gezi Parkı Eylemleri
M.A.T. ayrıca, temmuz ayında İstanbul'a giderek "Grup Yorum"un konserini izlediğini, polis müdahalesi sırasında başına gaz bombası fişeğinin isabet ettiğini ve bir süre hastanede tedavi altında kaldığını, bu nedenle konuşma güçlüğü yaşadığını söyledi.
Grup Yorum - 3.4.2014
Lazların Pavarotti'si Jolly Joker Sahnesi'nde
İlk albümü Zifona'da (Fırtına) toplumun destanlarını, aşklarını, ağıtlarını ve horonlarını, Laz müziğinin otantik yapısını bozmadan, güçlü sesiyle yorumlayan Bayrakoğlu, yedi yıl aradan sonra 'Sesumi Duyacaksun' dedi. Erdal Bayrakoğlu, yeni albümünü sevenlerinin beğenisine sunmak için 08 Nisan'da Jolly Joker sahnesinde olacak. Albümdeki ilk klip çalışmasını da 'Sesumi Duyacaksun'a çeken Bayrakoğlu, klipte yer alan isimlerle de sahneyi paylaşacak. Bu isimlerden bazıları; Niyazi Koyuncu, Aydoğan Topal, Selim Tarım, Resul Dindar, Efkan Şeşen, Feryal Öney, Ayla Yılmaz, Apolas Lermi, Şair İbrahim Karaca, oyuncular Bülent Emrah Parlak ve Serhat Özcan… Sahnede Rumca, Gürcüce ve Lazca'nın dışında Ahmet Kaya ve Cem Karaca şarkıları da yorumlayacak olan Erdal Bayrakoğlu, yıllardır marş olarak dillerden düşmeyen Grup Yorum ve Efkan Şeşen'le düet yaptığı Çav Bella'yı da tüm sanatçı dostlarıyla sahneden paylaşacak.
Grup Yorum - 26.3.2014
Berkin Elvan'ın Anne ve Babası Şikayetçi Sıfatıyla İfade Verdi
Baba Elvan, oğlunun ölümünden 10 gün önce, 6 Haziran 2013 tarihinde İstanbul Valiliği'nden arandığını söyledi. Kendisini cep telefonundan arayan kişinin, oğlu Berkin ile birlikte kendisini Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne çağırdığını söyleyen Sami Elvan, o günü şöyle anlattı: "Aynı gün öğle saatlerinde oğlum Berkin ile birlikte Vatan Emniyet'e gittik. Sol tarafta, tadilat halinde olan binanın üçüncü katına çıkarıldı. Biri bayan toplam 5 kişi vardı. Şahıslardan 1-2 kişi Berkin'e sorular sormaya başladılar. Grup Yorum'dan bahsettiler.
Grup Yorum - 26.3.2014
Berkin Elvan'ın Ailesi Savcılığa İfade Verdi
Olay günü mahalledeki marketin minibüsü ile Berkin'in Okmeydanı Hastanesi'ne kaldırıldığını belirten baba Elvan, savcılıktaki ifadesinde, "Olay öncesinde 5 Haziran 2013 tarihinde Valilik'ten bizi aradıklarını söyleyen ismini hatırlayamadığım bir şahıs 'Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelmemizi istediğini' söyledi. Berkin ile emniyete gittik, emniyette kimlik bilgilerinin tespitinin ardından Berkin'e sorular sordular. Grup Yorum'dan bahsettiler, aslında kendilerinin de Grup Yorum'u sevdiklerini fakat Grup Yorum'un devlete karşı geldiğini, Berkin'in Grup Yorum'u sevdiğini, konserlere gittiğini, eylemlere katıldığını, bunu tasvip etmediklerini söylediler" dedi.
Grup Yorum - 13.3.2014
Grup Yorum'dan Berkin Elvan İçin Beste
Grup Yorum, Berkin Elvan için şarkı besteledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Grup Yorum Haberleri | Grup Yorum Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Grup Yorum haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Grup Yorum kimdir, hayatı ve biyografisi. Ağbaba, Tutuklu Öğrenciler Sorununu Gündeme Taşıdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 06:18:05. #1.15#
title