Grozni Haberleri

Grozni haber, Grozni son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grozni - 19.02.2016
Aa Günün
(12.55) 17- Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR) Rusya'nın Suriye'de işlediği insan hakları ihlalleri ve 30 Eylül'den bu yana 27 sağlık merkezini vurmasına ilişkin "Grozni Katliamı" isimli raporunu yayımladı.
Grozni - 19.02.2016
Rusya'nın Suriye'deki Sağlık Merkezlerini Vurması
Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR) Rusya'nın Suriye'de işlediği insan hakları ihlalleri ve 30 Eylül'den bu yana 27 sağlık merkezini vurmasına ilişkin "Grozni Katliamı" isimli raporunu yayımladı.
Grozni - 08.02.2016
Analiz - Rusya'da İktidarı Eleştirmenin Bedeli: Ölüm
- Kafkasyalı din adamlarına baskı 2 Şubat 2016 günü Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de Kafkasya'daki dini akımları değerlendirmek için gerçekleştirilen bir toplantıya katılan Kadirov, İnguşetyalı muhalif iki din adamı olan Hamzat Çumakov ve Şeyh İsa Tseçoyev hakkında sert ifadeler kullanarak tehdide varan sözler sarf etti.
Grozni - 13.12.2015
Şampiyonada Marş Skandalı
Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de düzenlenen halter şampiyonasında milli marş skandalı yaşandı.
Grozni - 18.11.2015
Karadenizli İhracatçıların Gözü Kafkasya Pazarında
Gürdoğan, yazılı açıklamasında, Doğu Karadeniz'deki işadamlarından oluşan 26 kişilik bir ticaret heyetinin, Ekonomi Bakanlığının koordinasyonunda 9-13 Kasımda, Rusya Federasyonu'nun kuzey Kafkasya bölgesi federal cumhuriyetlerinden Kuzey Osetya Alania Cumhuriyeti'nin Vladikavkaz kenti ile Çeçenistan Cumhuriyeti'nin Grozni kentini ziyaret ettiğini bildirdi.
Grozni - 30.10.2015
Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "Din Adına Üretilen İdeolojiden Çocuklarınızı Uzak Tutun"
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Eylül ayında açılışı yapılan Moskova Merkez Camii'nde Cuma Hutbesi okudu. Mehmet Görmez dualarla başladığı hutbesinde, "Bizleri dini, mümini İslam'la şereflendiren, gönüllerimizi imanla aydınlatan, lütfuyla hepimizi kardeş kılan yüce Rabb'imize sonsuz hamd-ü senalar olsun. Adem Seyfullah'tan, İbrahim Halilullah'a, Musa Kelimullah'tan İsa Kelimetullah'a ve bilhassa alemlere rahmet olarak gönderilen Muhammed Mustafa (S. A.V)'e kadar İnsanlığın yolunu aydınlatan bütün peygamberlere salat olsun, selam olsun. Moskova Merkez Camii'ni dolduran kıymetli mümin ve mümine kardeşlerim, Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi üzerinize olsun. Sözlerime başlarken Rusya Federasyonu'nda yaşayan 25 milyondan fazla kardeşimize, Türkiye'deki kardeşlerinden, İstanbul'dan Ankara'dan kucak dolusu selamlar getirdim. Derbent'deki, Bulgar'daki dostlarımıza, sahabe mezarlarının olduğu Allah Resulü'nün ashabının gelip, İslam dinini getirmek için geldikleri ve orada metfun oldukları Derbent'teki, Bulgar'daki bütün kardeşlerimize, Borno, Altay'dan Asrahan'a kadar, Grozni'den Ufa'ya, Kazan'dan Petersburga'a bütün Müslüman kardeşlerimize selam olsun.
Grozni - 30.10.2015
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Moskova Camiinde Cuma Hutbesi
Rusya Müslümanlarına kazandırılan ve Moskova'nın merkezinde yer alan böyle bir ibadethane için emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Görmez, hutbesine "Rusya Federasyonunda yaşayan 25 milyondan fazla kardeşimize, Türkiye'deki kardeşlerinden gönül dolusu selamlar, muhabbetler getirdim. Sahabe efendilerimizin medfun olduğu Derbent'teki Bolgar'daki dostlarımıza, Gorno Altay'dan Astrahan'a, Grozni'den Ufa'ya, Kazan'dan Petersburg'a tüm Müslüman kardeşlerimize selam olsun.
Grozni - 07.10.2015
Moskova'daki Camiye Çeçen Liderden Sakal-ı Şerif Bağışı
Çeçenistan Cumhuriyeti Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla Moskova'da ibadete açılan Ulu Cami'ye, Sakal-ı Şerif bağışladı. İçinde Hz. Muhammed'in saç telinin bulunduğu cam muhafaza dün Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de düzenlenen törenle Kadirov tarafından Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynutdin'e teslim edildi.
Grozni - 01.10.2015
Dkib Heyetinden Kafkasya'ya Ziyaret
Gürdoğan, önümüzdeki yıllarda Rusya'nın kuzey Kafkasya bölgesi cumhuriyetlerine yeni kapılar olarak Güney Osetya kapısı ve Çeçenistan tarafından da bir kapı olmak üzere iki yeni kapının açılması noktasındaki temasları yoğunlaştıracaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Bölgenin cazibesini daha da artıracak ve Doğu Karadeniz'i, bu bölgenin birçok üründe tedarik merkezi haline getirecektir. Bu potansiyelleri görerek, ihracatçılarımızın bu pazarda etkin olmalarını sağlamak amacıyla, 9-13 Kasım 2015'te bölgemiz iş adamlarından oluşacak heyetle birlikte inşaat, yapı malzemeleri ve tüketim mamulleri sektörlerinde Kuzey Osetya Cumhuriyeti ve Çeçenistan Cumhuriyetine yönelik ticaret heyeti programı düzenlenecektir. Vladikavkaz ve Grozni kentlerinde düzenlenecek ticaret heyeti programı kapsamında Rusya Federasyonu'nun Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi'ndeki tüm cumhuriyet ve kentlerindeki iş adamları düzenlenecek foruma katılarak, iş adamlarımızla görüşme imkanı bulacaktır.
Grozni - 16.09.2015
Rusya'nın Suriye'deki Varlığı
- "Esed'in düşmesi, Hicaz topraklarından Grozni'ye uzanan zafer anlamına geliyor" Rusya'nın, Akdeniz'de kendine bir tutunma noktası elde etmeye ve çıkarlarının tek garantisi Esed'in düşmesini engellemeye çalıştığını savunan Duveyri, "Esed'in düşmesi, Hicaz topraklarından Grozni'ye kadar uzanan Sünni akımın zaferi anlamına geliyor.
Grozni - 08.09.2015
Rusya: "Ukrayna Başbakanı Bize Karşı Savaştı"
Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı, bugün Ukrayna'nın Başbakanı olan Yatsenyuk'ün, Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de 7 Ocak 1995 tarihinde Rusya ordusuna mensup askerlere yönelik uygulanan işkencelere ve infazlara da katıldığını öne sürdü.
Grozni - 04.09.2015
Futbol: Cumhuriyet Kupası
Cumhuriyet Kupasını kazanan takımlar şöyle: 1998: Çaykur Rizespor 1999: Konyaspor 2000: Mersin İdmanyurdu 2001: Sivasspor 2002: Sivasspor 2003: Sakaryaspor 2004: Sivasspor 2005: Sivasspor 2006: Kayseri Erciyesspor 2007: Kasımpaşa 2008: Sivasspor 2010: Fenerbahçe 2011: Sivasspor 2012: Terek Grozni 2013: Kayseri Erciyesspor  2014: Mersin İdmanyurdu 2015: Medicana Sivasspor Not:  Cumhuriyet Kupası organizasyonu, 2009 yılında Sivasspor'un Avrupa kupalarındaki yoğun maç programı sebebiyle düzenlenmedi.
Grozni - 31.08.2015
Futbol: Cumhuriyet Kupası
Cumhuriyet Kupası ilk kez 2012-2013 sezonunda ülke dışında oynanmış, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un daveti üzerine Çeçenistan'ın Terek Grozni takımı ile Sivasspor, Ahmad Arena'da karşı karşıya gelmişti.
Grozni - 31.08.2015
Medicana Sivasspor, Cumhuriyet Kupası'nda Prishtina ile Karşılaşacak
Cumhuriyet Kupası, ilk kez 2012-2013 sezonunda ülke dışında oynanmış, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un daveti üzerine Çeçenistan'ın Terek Grozni takımı ile Sivasspor, Ahmad Arena Stadı'nda karşı karşıya gelmişti.
Grozni - 23.08.2015
Boks: Kadyrov Turnuvası
Rusya'nın Grozni şehrinde düzenlenen ve 10 ülkeden 103 sporcunun katıldığı turnuvada Gözgeç, finalde Belaruslu rakibini 3-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.
Grozni - 21.07.2015
Suriye'ye Geçmeye Çalışan 2 Yabancı Uyruklu Yakalandı
Şüphelilerin, Moskova doğumlu A.B. (34) ile Grozni doğumlu Çeçen uyruklu Rus vatandaşı M.
Grozni - 20.07.2015
Terör Saldırılarının Hedefi Toplumsal Huzur
21 Ekim 1999'da Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de kalabalık alışveriş merkezine gerçekleştirilen roketli saldırıda 110 kişi öldü, 400 kişi yaralandı.
Grozni - 20.05.2015
Çeçen Lider Kadirov: "Eşlerinizi Whatsapp'tan Uzak Tutun"
Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, çiftler için WhatsApp uygulamasının yasaklanması çağrısında bulunarak, “Çeçen gibi davranın.
Grozni - 09.03.2015
Rusya'da Nemstov Suikastinde 5 Çeçen Tutuklandı
Altıncı şüpheli Beslan Şahanov'un ise, dün Çeçenistan'ın başkenti Grozni'deki evine gelen polisleri görünce kendini el bombasıyla havaya uçurduğu bildirildi.
Grozni - 15.02.2015
Rusya'daki Ekonomik Kriz Çeçenistan'daki Türk Pazarını Vurdu
Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de Türk ürünlerinin satıldığı Berkat Pazarı, ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin Rusya'ya uyguladığı ekonomik ambargo nedeniyle büyüyen ekonomik sıkıntıların etkisiyle kepenk kapatma noktasına geldi.
Grozni - 15.01.2015
Çeçenistan'da Yüz Binler Charlie Hebdo'yu Protesto İçin Yürüyecek
Sputnik haber ajansı Grozni’nin merkez meydanında yapılacak gösteriye yarım milyon fazla göstericinin katılmasının beklendiğini duyurdu.
Grozni - 09.01.2015
Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması
Herkesin bir terör örgütünü yaşatmaya çalıştığını ifade eden Arınç, şu değerlendirmelerde bulundu: "Ateş sönmesin diye herkes odun atıyor ve maalesef bu, yıllardan beri devam ediyor. Bir kısmı daha etkisiz, bir kısmı daha etkili, bir kısmı da hakikaten büyük ölçüde ülkemizi rahatsız eden ülkeler ama biz hep karakol basmaları, mayınların patlamasını sokaklardaki araçların patlatılmasını, sokaklardaki masum insanların öldürülmesini terör olarak gördük. Bir taraftan da polise, askere karşı veya çok ses getirecek eylemler yapmaya özenen örgütler gördük. Şimdi Sultanahmet'e, Dolmabahçe'ye gelmeden bakın. 7-8 Ekim'de yaşanan Kobani olaylarına bakmamız lazım. Kobani bahanesiyle Türkiye'de de terör eylemleri yapıldı. 50'ye yakın yurttaşımız bu eylemlerde hayatlarını kaybetti. Daha iki ay önce, üç aya yaklaştı. Şimdi onun öncesinde de münferit eylemler olabilir. Hiçbir zaman bir terör örgütünü sıfırlamak mümkün değil. 'Sona erdirdik, kökünü kazıdık', bu laflar size psikolojik rahatlık sağlayabilir ama dünyanın hiçbir yerinde bu örgütler hayatiyetlerini kaybetmez; velev ki kendi iradeleriyle bu işi bitirmedikten sonra. Terör örgütlerinin de bu işi bitirmeleri bazı ülkelerde müzakereler yolu ile olmuş. İrlanda'da, İspanya'da, başka yerde böyle olmuş ama Sri Lanka'da da başka türlü olmuş. Orada da Tamil gerillalarını bir adaya sürmüşler, hepsini öldürmüşler. Şimdi orada bile dışarıda kalan üç kişi varsa emin olun ki daha sonra yine Tamil Kaplanlarını ortaya çıkaracaktır. Çünkü bu işi ortaya koyan sebepleri yok etmedikçe terör örgütleri her zaman varlığını devam ettirecektir. Biz de şimdi bir çözüm süreci içindeyiz. Zaten üzerinde çok fazla durmamızın tek sebebi de çözüm süreci başarıya ulaşırsa örgüt silah bırakacak, eylem yapmayacak, artık bundan sonra da terör eylemleriyle karşı karşıya kalmayacağız. Ne kadar güzel, hepimizin çok özlediği bir tavır. Bunun için tabii sabırla yolumuza devam ediyoruz. Önemli olan örgütlerini minimalize etmek yani en asgariye indirmek, ateşi küçültmektir." Dolmabahçe ve Sultanahmet'teki saldırılar Arınç, Dolmabahçe saldırısındaki kişinin kimliğinin belirlendiğini, onun uzun süre cezaevinde yatmış, sonra belli bir rahatsızlık nedeniyle tahliye edilmiş birisi olduğunu ifade etti.  Turizm polisine karşı yapılan saldırıda da bir kadının, biraz abartılmış bir kıyafet giydiği halde onu oraya getiren taksi şoförüne göre Rusça konuşan, oradakilerin söylediğine göre öyle kaba saba bir İngilizceyle bir şey sormaya çalışan bir görüntüden bahsedildiğini aktaran Arınç, şöyle konuştu: "Olabilir, herkes kendisini gizlemek veya polise karşı kendini muhatap yapmak için bir şeyler söylemek istiyordur. Canlı bomba olduğu için de hemen yanına gelen polisimiz hayatını kaybetti. Öbürü için üzülecek değiliz. Önce oradan bir fotoğraf yayınlandı. Geçmişte bazı olaylara karıştığı söylenen bir kadın için daha sonra annesi, 'Hayır bu yanlıştır, bu benim kızım değildir' der. Doğruymuş, sonra bunun Rusya uyruklu bir kadın olduğu ifade edildi, açıklandı. Kayıtlardan bulundu. Çeçen kökenli, Rus vatandaşı olduğu söylendi. Türkiye'de Çeçenler var. Biliyorsunuz Ruslar büyük bir baskı uyguladı Çeçenistan'a, Grozni'yi bombaladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Grozni Haber, Grozni Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Grozni haber sayfamızda Grozni haberleri okuyabilir, Grozni son dakika haberleri ve güncel Grozni gelişmelerini görebilirsiniz. Rusya: Hava Operasyonlarında 28 Bin Terörist Öldürüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 13:12:18. #1.15#

title