Greyder Haberleri

Greyder haber, Greyder son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Greyder - 24.10.2021
MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ORDUZU MAHALLESİNDEKİ ASFALT ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Orduzu mahallesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Hakan Demir, "Orduzu bölgesinin gerek sokaklarını gerekse caddelerini ilgilendiren MASKİ Genel Müdürlüğünün alt yapı çalışmalarının bitirilmesiyle asfalt çalışmalarımız başladı. Orduzu mahallemize bağlı Şanlıkaya, Leylekpınarı yollarında ve diğer ara sokaklarda, sentetik futbol sahası yolunda finişer ile asfalt çalışmalarımızı yaptık. Finişerin girmediği ara sokaklarımızda greyder ile asfalt çalışmalarımız yapıldı.
Greyder - 05.01.2007
Bitlis'te Kapanan 295 Köy Yolu Ulaşıma Açıldı
Bitlis'te, Kurban Bayramı öncesinde yağan kar sebebiyle kapanan 327 köy yolundan 295'inin ulaşıma açıldığı bildirildi. İl Özel İdaresi'nden yapılan açıklamada, bayram öncesi kapanan köy yollarının, aralıksız süren çalışmalar neticesinde ulaşıma açıldığı, geriye kalan 28 köy yolunda da çalışmaların devam ettiği belirtildi. Bitlis'te 10 şantiyede 11 greyder, 4 rotatif, 11 dozer ve 6 kepçeyle kar mücadelesi yapıldığı ifade edilen açıklamada, önümüzdeki günlerde yağması beklenen kar yağışı için de önlemler alındığı kaydedildi.
Greyder - 05.01.2007
Van'da Yerel Yönetimler
Van Belediyesi, yeni yıl ve Kurban Bayramı tatilinin ardından karla mücadele çalışmalarına 50 işçi ve 12 araçla başladı. Kazım Karabekir Caddesi'nde sabahın erken saatlerinde çalışmalara başlayan belediye ekipleri, karları loder ve greyderlerle topladıktan sonra kamyonlara yükleyerek şehir dışına çıkarmaya başladı.
Greyder - 05.01.2007
Kilis'te Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor
Kilis'te, kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, 50'ye yakın köy yolu ulaşıma kapandı. Kilis'te, sabah saat 06:30'dan beri başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle hayat felç oldu. Kilis-İslahiye, Kilis-Gaziantep kara yolunun açık tutulması için İl Özel İdaresi'ne bağlı kepçe ve greyderler yol açma çalışmalarına gönderildi.
Greyder - 31.12.2006
Şırnak: Şırnak'ta Günlerdir Karda Mahsur Kalan Vatandaşlara Ulaşıldı
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 3 gündür yolda mahsur kalan öğrenci ve öğretmenler ile bir cenazeye, belediye ve vatandaşların yoğun çabaları sonucu ulaşıldı. Belediye başkanı, iş makinesi sıkıntısı çektikleri için günlerdir kapalı olan yolları açamadıklarını söyleyerek, yetkililerden yardım istedi. Beytüşşebap İlçesi'nde 3 gün aralıksız yağan kar, hayatı adeta durma noktasına getirdi. Başka il ve ilçelerden evlerine dönmek üzere yola çıkan öğretmen ve öğrenciler, yaklaşık 2 metreyi bulan kar kalınlığı sebebiyle yolda mahsur kalırken, içinde bulundukları araçlar da Habur 2 Köprüsü'nde konvoy haline geldi. Kar yağışının ardından 6 günden beri yolların kapalı olduğu Beytüşşebap İlçesi'nde, Köy Hizmetleri'ne bağlı araçların bozulması ve yedek parçalarının ilçede bulunmaması nedeniyle bu araçlar da kurtarma operasyonunda kullanılamadı. Araçların kullanılamaması üzerine Belediye Başkanı Faik Dursun ve vatandaşların oluşturduğu yaklaşık 150 kişilik bir grup, mahsur kalan vatandaşlara ulaşabilmek için ellerinde küreklerle sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalara başladı. 40 kilometrelik yolun 20 kilometresini kazma küreklerle açan vatandaşlar, çalışmaları daha sonra küçük bir kepçeyle sürdürdü. Uzun uğraşlar neticesinde ulaşılan öğrenci ve öğretmenler, kendilerini kurtarmaya gelen vatandaşlarla ilçeye gelirken, gencin cenazesi de TEDAŞ'a ait arazi aracıyla taşındı. Yaklaşık 13 saat süren yolculuktan sonra gece 23.00 sıralarında ulaşılan Beytüşşebap'ta cenaze hemen defnedildi. Başkan Dursun, ilçe yolunun 6 gündür kapalı olmasına rağmen hiçbir yardım alamadıklarını ifade ederek, "İmkanlarımız çok kısıtlı. Vatandaşımız, dondurucu soğukta kendi çabasıyla 40 kilometrelik yolu açtı. Ama burada greyder, dozer 24 saat hazır bulunmalı.
Greyder - 30.12.2006
Tokat: Karayolları Ekipleri Muhtemel Bir Kar Yağışına Hazır
Tokat Karayolları 74. Şube Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı'nda muhtemel bir kar yağışına karşı tedbirlerini aldı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine göre; Tokat'ta, Kurban Bayramı sürecinde kar yağışı beklenmezken, Karayolları ekipleri muhtemel bir kar yağışında sürücülerin sıkıntı yaşamaması için önlem aldı. Karayolları 74. Şube Müdürlüğü'ne bağlı 8 operatör ve 5 işçi ile 3 ünümok kamyon, 2 greyder, 3 bakım kamyonun bayram süresince hazır tutulacağı kaydedildi.
Greyder - 30.12.2006
Van: Gevaş Belediyesi'nden Bayram Seferberliği
Van'ın Gevaş İlçesi Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi şehir merkezindeki kar temizleme çalışmaları için seferberlik başlattı. Geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışının ardından belediye ekipleri Kurban Bayramı öncesi kapanan yolları açarken, kaldırımlarda biriken karlar da temizlendi. İlçe merkezindeki karları temizlemek için adeta bir seferberlik başlattıklarını belirten Belediye Başkanı Nazmi Sezer, 3 gün belli aralıklarla etkili olan kar yağışının ardından çalışmalara ancak başlayabildiklerini ifade etti. Karla mücadele çalışmalarına 1 greyder ve 2 dozer ile başladıklarını da ifade eden Sezen, gündelikçi ile kendi işçileri olmak üzere 50 kişilik bir ekiple yürüttüklerini kaydetti.
Greyder - 30.12.2006
Ankara: Ankara'da Yerel Yönetimler
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kendi işçi ve ekipmanıyla yapımına başladığı Kavşakkaya Barajı tamamlanma aşamasına geldi. Başkentin içme suyu ihtiyacına büyük destek sağlayacak baraj, 58 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip olacak. ASKİ Genel Müdürü İhsan Fincan, yaptığı yazılı açıklamada, Çubuk İlçesi Özlüce Köyü Mevkii'nde 1 Nisan 2005 tarihinde yapımına başlanan Kavşakkaya Barajı'nda yüzde 96 oranında fiziki ilerleme sağlandığını bildirdi. Fincan, barajın yapımının DSİ'den devir alındıktan sonra, ASKİ'nin tamamen kendi öz kaynakları ile gerçekleştirdiğini kaydetti. Ankara'ya 60 kilometre mesafede inşa edilen Kavşakkaya Barajı'nın, Başkentin içme suyu ihtiyacına büyük destek sağlayacağını vurgulayan Fincan, şunları kaydetti: "58 milyon metreküplük su tutma kapasitesine sahip olacak Kavşakkaya Barajı, 23 kilometre uzağındaki Kurtboğazı Barajı'nı besleyen depo baraj görevini görecek. Bu barajın suyu, çelik boruyla direkt Kurtboğazı Barajı gölüne boşaltılacak. Kurtboğazı Havzası'na su aktarılacak. Aktarım noktasında 6 Megavat gücünde Hidroelektrik Santralı yapılması da ayrıca planlanmaktadır. Burada üretilecek elektrik enerjisi de ASKİ'nin ihtiyaçlarında kullanılacak. Baraj suyunun taşınacağı 23 kilometrelik isale hattının, 1300 milimetre çapındaki çelik borularının döşenme işleminin yüzde 70'i de bitirildi. Baraj gövde imalatlarının yapılabilmesi için mevcut derelerden gelen suyu aktarma tünelleri ile baraj gövdesi enjeksiyonları da tamamlandı." Kavşakkaya Barajı'nda kil çekirdekli kaya dolgulu inşaat tekniğinin uygulandığını vurgulayan Fincan, "Temelden yüksekliği 95 metre olacak olan barajda yaklaşık 80 metrelik dolgu inşası gerçekleştirildi. 105 metre temel genişliğinde, piramit şeklinde olan kret tamamlandığında tepedeki genişlik ise 10 metre olacak" dedi. Hava koşullarının inşaat çalışmaları için uygun olması halinde dolgu çalışmalarının 15 Ocak tarihine kadar tamamlanacağını bildiren Fincan, inşaatın tamamlanmasının ardından, gerekli teknik şartlar da oluştuktan sonra baraj havzasında en kısa sürede su tutmaya başlanacağını belirtti. ASKİ Genel Müdürü Fincan, barajın yapım çalışmaları kapsamında 8 milyon metreküp dolgu, 12 kilometrelikte servis yolu yapıldığını vurgulayarak, bu çalışmaların da 30 tane exkavatör, 8 loder, 12 dozer, 12 silindir, 12 su tankeri, 4 greyder, 4 delme patlatma delicisi ve 100 kamyondan oluşan araçlar ile mühendis, teknik eleman, usta ve işçi olmak üzere toplam 400 kişiyle sürdürüldüğünü kaydetti.
Greyder - 30.12.2006
Sinop: Sinop'ta Karla Mücadele Çalışmaları
Sinop'un Gerze İlçesi'nde kar temizleme çalışmalarının aralıksız sürdüğü bildirildi. Beraberindeki İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Ali Zor ve il encümenleri İbrahim Dönmez ve Funda Çömlekci ile birlikte Köye Yönelik Hizmetler Şefliği'ne giderek şef Turgut Kiren'den kapalı köy yolları ve çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi alan İlçe Kaymakam E. Can Tortop, ilçe genelinde 3 adet greyder, 1 adet kar kazıma kamyonu ve 15 personelle 24 saat aralıksız olarak kar mücadelesi verdiklerini belirtti.
Greyder - 29.12.2006
Malatya: Malatya'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 4 Yaralı
Malatya'da Meydana Gelen Trafik Kazasında Greyderle Otomobilin Çarpışması Üzerine 1 Kişi Hayatını Kaybederken, 4 Kişi de Yaralandı.
Greyder - 29.12.2006
Samsun: Samsun'da 81 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı
Samsun'da 961 Kilometre Uzunluğundaki 81 Köy Yolunun Kapalı Olduğu Bildirildi. İlde 27 Ekibin 27 Greyderle Yol Açma Çalışmalarını Sürdürdüğü Öğrenildi.
Greyder - 29.12.2006
Muş: Muş'ta Karla Mücadele Çalışmaları
Muş'un Varto İlçe Belediye ekipleri, önceki gün etkili olan kar yağışının durmasının ardında temizleme çalışmalarına başladı. Vatandaşların, yeni yıl ile Kurban Bayramı'nı daha rahat bir şekilde geçirmeleri için 25 personelle kar temizleme çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Belediye Başkanı Demir Çelik, çalışmaları araç ve yaya trafiğinin en az seviyede olduğu gece saatlerinde yaptıklarını kaydetti. Demir, çalışmalara 25 personelin yanı sıra 2 kepçe, 1 greyder ve 5 kamyonla yapıldığını bildirdi.
Greyder - 29.12.2006
Van: Van'da Karla Mücadele Çalışmaları
Van İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, önceki gün etkisini kaybeden kar yağışının ardından kapalı bulunan köy yolları tek tek açılıyor. Kurban Bayramı öncesi vatandaşların mağdur olmaması ve bir an önce şehir merkezine gelerek bayram hazırlıklarını yapmaları için yol açma çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, sabah saatlerinde yolunu açtığı Kevenli Köyü'nden dönerken, greyderin ön tekeri cıvatalarının kesilmesi sonucu yerinde çıktı.
Greyder - 29.12.2006
Mersin: Mersin'de Yerel Yönetimler
Mersin'in Silifke İlçesi'ne bağlı Atayurt Belde Belediye Başkanı Kadir Ural, 2007 yılının, Atayurt için yatırım yılı olacağını söyledi. Belediye binası önünde yeni alınan iş makinesinin tanıtımını yapan Ural, Atayurt'un, ilçe genelinde en geniş araç filosuna sahip belediye olduğunu belirterek, "Devlet Malzeme Ofisi ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda, yanında ataşmanları ile birlikte yaklaşık 106 bin YTL'ye mal olan makinemizi beldemize kazandırdık. Belde halkına hayırlı olsun" dedi. Sonuna gelinen 2006 yılını da değerlendiren Ural, "2006 yılı bizim için hizmet yılı olmuştur. Önemli projelerimizi bir bir hayata geçirdik. Bundan sonra Allah kısmet ederse 2007 yılı da bizim için hizmet yılı olacak. Araç alımı devam edecek. Bundan sonra da ambulans alımı için çalışmalarımız var. Ardından itfaiye ve çöp araçları yenilenecek. 2007 yılı bizim için yatırım yılı olacak. Şu anda 10'a yakın kamyonumuz, 2 beko kepçe, 1 ekskavatör, 1 kepçe, 2 greyder, 2 silindir, 2 asfalt dispretörü ve 1 TIR'ımız mevcut" diye konuştu.
Greyder - 28.12.2006
Muş: Vali Özçimen'in 2006 Yılı Değerlendirmesi
Muş Valisi İbrahim Özçimen, 2006 yılında başarılı bir çalışma sergilendiklerini ve 2007 yılında da bu başarıyı elde etmek için çok çalışmaları gerektiğini söyledi. İbrahim Özçimen, 2006 yılında yapılan çalışmalar hakkında kamu kurum ve kuruluş müdürlerine, köy ve mahalle muhtarlarına slayt gösterisi eşliğinde valilik toplantı salonunda bilgi verdi. Herkese her zaman hesap verebileceklerini belirten Vali Özçimen, şeffaf bir yönetim anlayışı sergilediklerini ve vatandaşa götürülen hizmetin kaliteli ürünlerden oluşmasına dikkat ettiklerini söyledi. Devletin parasını, vatandaşın hizmetine sunmakla görevlendirildiklerini hatırlatan Vali Özçimen, özellikle köy yollarında, içme suyu, sağlık ve eğitim alanında yabana atılmayacak çalışmaların yapıldığını kaydetti. Özçimen, "Muş'ta 2006 yılında 2.3 milyon YTL harcanarak, 4 greyder, 1 paletli eskavatör, 1 loder, 3 damperli kamyon, 1 distribütör, 6 arazili araç alınarak makine parkımızdaki iş makinesi sayısı 119'a yükseltilmiştir.
Greyder - 28.12.2006
Hakkari: Yüksekova, İlk Kar Şehidini Toprağa Verdi
Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçeleri arasındaki karayolundan kar temizleme çalışması yaparken çığ altında kalarak hayatını kaybeden Karayolları 117. Şube Şefliği'nde görevli 22 yıllık işçi Fettah Aslan toprağa verildi. Haruna Geçidi bölgesinde kar mücadelesi yaparken, içinde bulunduğu greyderin çığla birlikte uçuruma yuvarlanması sonucu ölen 2'si kız 7 çocuk babası Fettah Aslan'ın (53) cenazesi, olay bölgesine giden arama kurtarma ekipleri tarafından bulunmuş ve ambulansla Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.
Greyder - 28.12.2006
Van: Van'da, Zorlu Hasta Kurtarma Operasyonu
Van'ın Muradiye İlçesi'nde doğum hastası olan kadın İl Özel İdaresi Muradiye Karla Mücadele ekibi tarafından 5 saat süren çalışmanın ardından kurtarılarak hastaneye yetiştirildi. İlçe merkezinde 40 kilometre uzaklıkta bulunan Çiçekli Köyü'nde oturan ve 6. çocuğuna hamile olan Anargül Ödül'ün, doğum sancılarının başlaması üzerine ilçe merkezinde bulunan eşi Nejdet Ödül'ü telefonla arayarak yardım istedi. Eşi ile görüştükten sonra İlçe Kaymakamlığı'na giden Ödül, durumu Kaymakam Ömer Sağlam'a aktararak yardım istedi. Kaymakam Sağlam'ın talimatı üzerine Özel İdaresi Muradiye Karla Mücadele ekibi, 5 personeli 1 greyder ve 1 servis aracıyla köye gönderdi.
Greyder - 28.12.2006
Hamile Kadın 7 Saatte Hastaneye Ulaştırıldı
Van'ın Muradiye İlçesi'ne bağlı Çiçekli Köyü'nde 9 aylık hamile 35 yaşındaki Anargül Ödül, Van İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekiplerinin eksi 35 derece soğukta yaklaşık 7 saat süren çalışması sonucu evinden alınarak, Muradiye Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı. Kar kalınlığının 50 santimetrenin üzerinde olduğu bölgede ekipler, tipi yüzünden zor anlar yaşadı. Doğu Anadolu Bölgesi'ni 3 gündür etkisi altına alan, soğuk hava ve kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ederken, köylerin de çileli hayatı başladı. Muradiye ilçe merkezine 40 kilometre uzaklıktaki Çiçekli Köyü'nde 3'üncü çocuğuna 9 aylık hamile olan Anargül Ödül'ün doğum sancıları tuttu. Yolun kardan kapalı olması üzerine çaresiz kalan Ödül'ün yakınları durumu telefonla Kaymakamlığa bildirerek yardım istedi. Bunun üzerine harekete geçen İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam, Van İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekiplerini arayarak yardım edilmesi için talimat verdi. Dün saat 14.00'de 1 greyder, 1 hizmet aracı ve 5 kişilik ekiple harekete geçen Karla Mücadele ekibi, 85 kilometre uzaklıktaki Muradiye İlçesi'ne oradan da karla kapalı 40 kilometrelik yolu açarak saat 19.
Greyder - 28.12.2006
Kara Saplanan Midibüste Mahsur Kalan Yolcular Kurtarıldı
Siverek İlçesi'nde kara saplanan midibüste mahsur kalan 25 yolcu 4 saat sonra ekiplerin ulaşmasıyla kurtarıldı. Donmaktan son anda kurtarılan yolcular yakın köye götürülerek misafir edildi. Siverek'in Çıkrık Köyü'nden İstanbul'da yaşayan 25 kişi Kurban Bayramı tatili nedeniyle memleketlerini ziyaret etmek isterken az daha canlarından oluyordu. Ahmet Kaya yönetimindeki 21 FG 463 plakalı midibüsle yola çıkanlar önce Bolu Dağı'nda 8 saat kar nedeniyle mahsur kaldı. Yolun açılmasıyla Siverek'e ulaşan yolcular ilçeye 60 kilometre mesafedeki köyleri Çıkrak'a giderken dün gece yarası kar ve tipi nedeniyle aracın kara saplanmasıyla mahsur kaldı. yolcuların cep telefonuyla ulaştığı jandarma durumu Köy Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Ekipler geldikleri bölgede aracı kardan kurtaramayıncı yolcularını yakın bir köye götürdü. Araç sürücüsü Ahmet Kaya, "çok zor durumda kaldık, araçta çocuklar ve kadınlarda vardı. 4 saat mahsur kalırken yakıtımızda bitmek üzereydi" dedi. Bu arada, Siverek'in yolu kardan kapalı bulanan Kerteş Köyü'nde çocuğu hasta olan İbrahim Al, Köy Hizmetleri Müdürlüğü'nü arayarak yardım istedi. Greyderlerle köye ulaşan ekipler hasta olan 5 aylık Halil Al'ı alarak Siverek Devlet Hastanesi'ne götürdü.
Greyder - 28.12.2006
Şanlıurfa: Şanlıurfa'da 24 Kişi Mahsur Kaldı
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde kar yağışı sebebiyle mahsur kalan ve donma tehlikesi geçiren 24 kişi, 2 saatlik çaba sonucu kurtarıldı. Edinilen bilgiye göre, İstanbul'da bir firmada çalışan 23 işçi ve tezkeresini geçtiğimiz günlerde alan 1 er, Kurban Bayramı tatilini geçirmek üzere İstanbul'dan kiraladıkları Ahmet Kaya idaresindeki 21 FG 463 plakalı minibüs ile dün akşam saatlerinde memleketleri Siverek İlçesi'ne gitti. Siverek İlçesi'ne 60 kilometre mesafedeki Çıkrık Köyü'ne gitmek üzere yola çıkan işçiler, yoğun kar nedeniyle kapanan Karlık Köyü yolu yakınlarında mahsur kaldı. Minibüsleri kara saplanan yolcular, cep telefonuyla jandarmayı arayarak yardım istedi. Jandarma da durumu Siverek İlçe Kaymakamlığı'na bildirdi. Kaymakamlık, köye bir greyder ve 1 arazi aracı gönderdi.
Greyder - 28.12.2006
Van: Van'da Karla Mücadele Çalışmaları
Van İl Özel İdaresi, kar yağışı yüzünden ulaşıma kapanan 445 köy yolunu 74 araç ve 160 personelle açma çalışmalarına başladı. İki gündür belli aralıklarla etkili olan kar yağışının bugün durmasının ardından ulaşıma kapanan köy yollarının açma çalışmalarına başlandı. Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla yolları tekrar ulaşıma açmak için seferber olan İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, 160 personelden oluşan 14 ayrı ekibin 22 greyder, 20 dozer, 10 loder, 4 rotartif ve 18 kamyonla çalışmalara aralıksız devam ettiği belirtildi.
Greyder - 28.12.2006
Diyarbakır: Karda 10 Saat Mahsur Kalan Yolcu Otobüsleri Kurtarıldı
Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde, kar ve tipi sebebiyle karayollarında mahsur kalan 2 yolcu otobüsü, saatler süren çalışmanın ardından kurtarıldı. Silvan'ın Diyarbakır ve Bitlis karayollarında yaklaşık 10 saat mahsur kalan yolcu otobüslerinin imdadına jandarma, belediye ve polis ekipleri yetişti. Silvan-Bitlis Karayolu'nun 12. kilometresinde dün gece kar ve tipi sebebiyle yoldan çıkan Van Erciş Sema Turizm'e ait Cabir Çetinkaya idaresindeki 34 PAM 63 plakalı yolcu otobüsü 10 saatlik bir çalışmanın sonucunda 40 yolcusuyla birlikte, Silvan-Diyarbakır Karayolu'nda mahsur kalan Van Erciş Sema Turizm'e ait Cezmi Tuna yönetimindeki 34 ZJ 1647 plakalı otobüs de 32 yolcusuyla 8 saat sonra kurtarıldı. Belediye kepçeleriyle kurtarılan yolcular, daha sonra polis evi, lokanta ve kahvehanelerde elektrik ve odun sobalarının yanında ısınarak, karınlarını doyurdu. 10 saatlik bir çalışmanın ardından 40 yolcusuyla kurtarılan otobüsün kaptanı Cabir Çetinkaya, "Belediye, jandarma ve polis ekiplerinin yardımlarıyla kurtarıldık. Polis evi ve belediye binasında geceyi geçirdik. Karayolları her tarafta çalışıyorken, bu yollarda neden bir çalışma yapmadıklarına anlam veremiyoruz" dedi. 8 saatlik kar esaretinden sonra 32 yolcusuyla birlikte kurtarılan otobüsün kaptanı Cezmi Tuna ise, "Sekiz saat Silvan-Diyarbakır yolu Topağaç mevkiinde mahsur kaldık. Yardıma gelen Karayolları'na ait eski model bir greyder, çalışmalarda yetersiz kaldı.
Greyder - 28.12.2006
Van: Erciş'te Kar Yağışı
Van'ın Erciş İlçesi'nde, 132 köy ve mezra yolundan 110'u kar ve tipi nedeniyle kapanırken, İlçe Kaymakamı Ferhat Kurtoğlu, Erciş Köylere Götürme Birim Amirliği ekiplerinin kar küreme çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiğini söyledi. İlçede 2 gündür etkisini sürdüren ve gece tipiye dönüşen kar yağışının ardından, kapanan köy ve mezra yolların açılmasına başlandı. Kaymakam Kurtoğlu, dün itibarıyla 14 köy, 3 mezra yolunu kardan temizlediğini belirterek, ekiplerin aralıksız olarak kar küreme çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Halen 110 köy ve mezra yolunu açma çalışmalarını 18 personel, 2 dozer, 2 greyder, 2 kepçe ile sürdürdüklerini anlatan Kurtoğlu, vatandaşlardan karla mücadele ekiplerine gerekli kolaylığı göstermelerini de istedi.
Greyder - 27.12.2006
Hakkari: Karla Mücadele Aracının Dereye Uçması
Hakkari'nin Yüksekova ile Şemdinli İlçeleri Arasında Karla Mücadele Çalışması Yaparken Dereye Yuvarlanan Greyderdeki Yaralıya Ulaşılarak Yüksekova Devlet Hastanesi'ne Kaldırıldı.
Greyder - 27.12.2006
Hakkari: Karla Mücadele Eden Greyder Dereye Uçtu: 1 Ölü, 1 Yaralı
Hakkari'nin Yüksekova ile Şemdinli İlçeleri Arasında Karla Mücadele Çalışması Yapan Bir Greyderin Dereye Uçması Sonucu İçerisinde 1 Kişinin Hayatını Kaybettiğini, 1 Kişinin İse Yaralandığı Bildirildi.
Greyder - 27.12.2006
Zonguldak: Zonguldak'ta 165 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı
Zonguldak'ta 2 gündür devam eden kar yağışı nedeniyle 165 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Zonguldak'ta kar yağışı bugün de etkisini arttırarak devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle merkezde 36, Devrek İlçesi'nde 73, Ereğli İlçesi'nde 53, Gökçebey İlçesi'nde ise 3 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu belirtildi. Köy Hizmetleri yetkilileri, 2 kar makinesi, 12 greyder, 13 kepçe, 5 kamyon ve 17 ayrı ekipteki 51 kişilik kadroyla kar temizleme çalışmalarını il genelinde sürdürdüklerini belirtti.
Greyder - 27.12.2006
Bingöl: Bingöl'de Kar Nedeniyle 56 Köy, 400 Mezra Yolu Kapalı
Bingöl'de önceki başlayan kar yağışı sonucu 56 köy, 400 mezra yolunun kapalı olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, önceki gece başlayan kar yağışı ulaşımı büyük ölçüde aksattı. Kar kalınlığının şehir merkezinde 10, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreye ulaşırken, kapalı köy ve mezra yollarının ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi'ne bağlı her biri 10 kişiden oluşan 8 ekibin, 12 dozer, 12 greyder, 3 kar savurma aracı, 6 kepçe ile 24 saat aralıksız çalıştığı belirtildi.
Greyder - 27.12.2006
Samsun: Samsun'da 317 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
Samsun'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 317 köy yolu ulaşıma kapanırken, kar yağışının devam ettiği Alaçam İlçesi'nde okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Samsun Köylere Yönelik Hizmetler Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, merkezde 28, Alaçam'da 30, Yakakent'te 7, Asarcık'ta 10, Ayvacık'ta 32, Bafra'da 25, Çarşamba'da 22, Kavak'ta 9, 19 Mayıs'ta 23, Salıpazarı'nda 33, Tekkeköy'de 32, Terme'de 58 ve Vezirköprü'de 8 olmak üzere, toplam 317 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Köylere Yönelik Hizmetler Müdürlüğü'nün 30 greyder, 2 dozer, 2 kamyon ve 31 kişilik ekiple yoğun bir şekilde köy yollarını açma çalışmalarına başladı.
Greyder - 27.12.2006
Kocaeli: Kar Yağışı Nedeniyle Yolda Kalan Cenazeye Köy Hizmetleri Sahip Çıktı
İstanbul'da hayatını kaybeden bir vatandaşın cenazesini Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'ne götüren 6 kişi, kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kaldı. Seyfi Karaman (60) isimli vatandaş, İstanbul Kaynarca'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Son arzusu, eşinin de mezarının bulunduğu köyüne gömülmek olan Karaman'ın cenazesi, Kocaeli'nin Kandıra İlçesi Akıncı Köyü'ne götürülmek üzere bir minibüse kondu. Tabut bulunamadığı için battaniye ile sarılan Seyfi Karaman kızları ve akrabaları kar yağışı nedeniyle ancak 4 saatte Kocaeli'ne ulaşabildi. Buradan Kandıra yoluna giren cenaze sahipleri, Tekke Köy mevkiine geldiklerinde, şiddetli kar yağışı nedeniyle yolda kaldı. Minibüs içinde çaresiz bir şekilde beklemeye başlayan 6 kişi, Akıncı Köyü'nde oturan ve geçtiğimiz aylarda oğlunu şehit veren İrfan Balkan'a ulaştı. İrfan Balkan şehit babası olduğunu ve akrabalarının yolda mahsur kaldığını bildirmesi üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleri süratle mahsur kalan minibüse ekip gönderdi. Karla kaplı yolları açarak giden greyder, yoğun tipi altında, içinde cenaze bulunan minibüsü Akıncı Köyü girişine ulaştırdı.
Greyder - 26.12.2006
Karabük: Kar Nedeniyle Köyde Mahsur Kalan İşçiler Kurtarıldı
Karabük'ün Safranbolu İlçesi'ne bağlı Değirmenci Köyü'nde elektrik hatlarını yenileme işi sırasında aniden bastıran kar nedeniyle mahsur kalan 4 işçi, Köy Hizmetleri ekiplerinin saatler süren yol açma çalışmalarının ardından kurtarıldı. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (BEDAŞ) müteahhit firmalarından birinde çalışan Celal Dombaycı (30), Mehmet Abacı (23), Sadettin Veren (20) ile Nihat Veren (18) isimli işçiler, Değirmenci Köyü'nde elektrik hatlarının yenilenmesi çalışmaları sırasında, aniden bastıran kar nedeniyle köyde mahsur kaldı. Yolun kapanması üzerine geri dönemeyen 4 işçi, geceyi kullanılmayan bir ilköğretim okulu binasında geçirdi. Kar yağışının bugün de devam etmesi üzerine korkuya kapılan işçiler, cep telefonuyla aradıkları firma yetkilisinden yardım istedi. Firmanın yetkililerinin durumu Köy Hizmetleri Müdürlüğü'ne bildirmesi üzerine ekipler harekete geçti. Greyderler yardımıyla köy yolunun açılması için başlatılan ve saatler süren çalışma sonrasında, işçilere ulaşıldı.
Greyder - 26.12.2006
Şanlıurfa: Öğrenciler, Köy Yolunda Mahsur Kaldı
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde kar yağışı sebebiyle ulaşıma kapanan köy yolunda mahsur kalan 12 öğrenciye, servis şoförünün cep telefonuyla yardım istemesi üzerine ulaşıldı. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'ne bağlı Konurtepe Köyü'nden 12 öğrenci, taşımalı eğitim kapsamında sabah saatlerinde servis araçlarıyla evlerinden ayrıldı. İlçe merkezindeki Şirinkuyu İlköğretim Okulu'na gitmek üzere yola çıkan servis minibüsü, yoğun kar yağışı ve sis nedeniyle Karpuzcu Köyü yakınlarında kapanan yolda kaldı. Cep telefonuyla İlçe Kaymakamı Seddar Yavuz'a ulaşan servis şoförü Mehmet Deniz, 12 öğrenciyle köy yolunda mahsur kaldıklarını belirterek, yardım istedi. Kaymakam Yavuz'un talimatı üzerine, bir süre sonra köye ulaşan ekipler, kar nedeniyle kapanan yolu greyderle yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu ulaşıma açtı.
Greyder - 26.12.2006
İstanbul: İstanbul'da Kar Yağışı
İstanbul'da etkili olan kar yağışı uçuşlarla herhangi bir aksaklığa neden olmazken, uçaklar buzlanmaya karşı alkolle yıkanıyor. Kar yağışı, kentte aralıklarla etkisini sürdürüyor. Uçaklar buzlanmaya karşı alkolle yıkanırken, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ekipleri, karla mücadele için hazırda bekliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur, şu anki yağışın uçuşları etkileyecek yoğunlukta olmadığını belirterek, "Biz şu an kar mücadelesine başlamadık. Kar kalınlığı 5 santimetreyi geçtiği zaman çalışmalara başlayacağız. Şu an 7 karla mücadele aracımız, bir buz çözücü aracımız, bir greyder ve 2 kar savurma makinası ile hazır vaziyette bekliyoruz" dedi.
Greyder - 26.12.2006
Karabük: Karabük'te Kar Yağışı
Karabük'te gece başlayan kar yağışı, aralıkla devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle il genelinde 107 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Karabük'te, gece yarısı başlayan kar yağışı halen devam ediyor. Şehir merkezinde kar kalınlığının 5 santimetre, yüksek kesimlerde ise 30 santimetreye kadar ulaştığı bildirildi. Kar yağışı nedeniyle merkezde 12, Safranbolu İlçesi'nde 15, Eflani İlçesi'nde 36, Eskipazar İlçesi'nde 18 ve Ovacık İlçesi'nde de 26 olmak üzere toplam 107 köy yolunun kapandığı belirtildi. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Hakan Eski, 6 greyder, 2 bıçaklı olmak üzere toplam 7 kamyonla kar mücadelesi çalışmalarına başladıklarını, Eskipazar İlçesi'nde Adiller grup yolu ile Eflani İlçesi'nde ise Ova köyleri grup yollarında cenaze bulunduğu için çalışmalara buralarda öncelik verdiklerini söyledi.
Greyder - 25.12.2006
Çorum: İlçe Spor Müdürlüğünden Belediyeye Teşekkür
Çorum'un Sungurlu İlçe Spor Müdürlüğü, çevre düzenlemesi, bakım ve onarım işlerinde yardımcı olan Sungurlu Belediyesi'ne 'Teşekkür Belgesi' verdi. İlçe Spor Müdürü İsa Şahin, Mahmut Atalay Spor Salonu çevre düzenlemesi, bakım ve onarım işlerinde kendilerine yardımcı olan belediye başkanı ve çalışanlarına teşekkür belgesi verdi. Belediye Başkanı Ahmet Karacif, Başkan Yardımcıları Şerafettin Dinçyıldız ve İbrahim Azak, baş şoför Burhan Karaderili, greyder operatörü Enver Tanrıkulu, kepçe operatörü Fehmi Bilim ve kaynakçı ustası Enver Selicioğlun'a sonsuz şükranlarını ileten Şahin, hepsine ayrı ayrı teşekkür belgelerini verdi.
Greyder - 25.12.2006
Ordu: Greyderin Altında Kalan Belediye İşçisi Hayatını Kaybetti
Ordu'nun Korgan İlçesi'nde, Uçuruma Yuvarlanan Greyderin Altında Kalan Belediye İşçisi Hayatını Kaybetti.
Greyder - 24.12.2006
Van / Gevaş: Gevaş Belediyesi'nin Kar Temizleme Ekibi Göreve Başladı
Van'ın Gevaş İlçesi Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan 20 kişilik kar ekibi, göreve başladı. Önceki gün ilçede etkili olan kar yağışı ile birlikte çalışmalara başlayan kar ekibi, yağışın fazla olduğu günlerde 50 kişiye ulaşıyor. Belediye Başkanı Nazmi Sezer, ilçede yerleşim alanının dağınık olması nedeniyle ellerinde 1 greyder ve 2 kepçe ile karla mücadelede yetersiz kaldıkları için böyle bir ekip oluşturduklarını belirtti.
Greyder - 19.12.2006
Kayseri: Kayseri Karla Mücadeleye Hazır
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Atsız, kış sezonunda 2 bin 907 kilometre yolda toplam 50 iş makinesi ve 115 personel ile karla mücadele çalışması yapacaklarını belirterek, ekiplerin 7 ayrı bölgede konuşlandırıldığını söyledi. Atsız, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, İl Özel İdaresi'nin çetin kış şartlarına hazırlıklı olduğunu ve ekiplerin kentin değişik bölgelerindeki bakımevlerinde hazır bekletildiğini ifade etti. İl Özel İdaresi olarak 477 köy ile bağlı mahallelerinde karla mücadele çalışması yapacaklarını kaydeden Atsız, insanların mağdur olmaması için her türlü önlemin alındığını ve bu doğrultuda çalışmaların yapıldığını belirtti. Olası bir kar yağışında ekiplerin anında müdahale edebilecek şekilde konuşlandırıldığını dile getiren Atsız, şu bilgileri verdi: ''2 bin 907 kilometrelik yolu kapsayan çok geniş bir alandan sorumluyuz. İnsanların mağdur olmaması için 15 greyder, 8 kar bıçaklı kamyon, 4 adet kar savurma makinesi, 5 adet dozer ve 18 adet yardımcı iş makinesi ile 115 personelden oluşan karla mücadele ekipleri hazırladık.
Greyder - 18.12.2006
Çanakkale: Gelibolu'da Doğa Katliamı
Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi Eğritaş mevkinde bulunan sahilden çekilen kumlar dolayısı ile yaklaşık 50 metre çapında, büyük bir çukur oluştu. Çevrede bulunan vatandaşlar, sahilde bulunan kumların greyder ve kamyonlar ile çekilerek, sahilde büyük bir çukur ve kum tepeciklerinin oluştuğunu söylediler.
Greyder - 18.12.2006
Gümüşhane: Gümüşhane Kent Ormanı'ndaki Göl ve Akçakale Şelalesi Dondu
Gümüşhane merkez Çamlıca Mahallesi ormanlık alanına Torul Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan kent ormanında bulunan göl, aşırı soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Hafta içerisinde kentte yaşanan yoğun kar yağışı sonucu kapanan köy yollarını açma çalışmalarını kontrole çıkan Gümüşhane Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Pir, kapanan kent ormanı yolunu Köy Hizmetleri Birim Müdürlüğü'ne ait greyderle açtırdığını belirtti.
Greyder - 13.12.2006
Çanakkale: Küçükkuyu'da Kasisler Kaldırıldı
Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'ne bağlı Küçükkuyu Beldesi'nde, Küçükkuyu-Ayvacık arasında devam eden duble yol çalışması sırasında E-87 karayolu üzerine yapılan ve sürücülerin büyük tepkisine yol açan kasisler kaldırıldı. Küçükkuyu'da inşaatı devam eden duble yolda şerit değiştirilecek yerlerde kazaları önlemek ve hız düşürmek amacıyla asfalt ile yapılan kasislerin basında yer almasının ardından devreye giren Karayolları ekipleri, bunları greyder ile sökerek normal haline getirdi.
Greyder - 08.12.2006
Ankara: Aski'den Ankara'ya Kavşakkaya Barajı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 'en büyük projelerimizden biri' dediği, Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü'nün öz kaynaklarıyla yaptırılan Kavşakkaya Barajı'nın yapımında sona gelindi. 2005 Nisan ayında ilk kazması vurulan ve Ankara'ya 50 kilometre uzaklıkta olan Kavşakkaya Barajı'nda son aşamaya gelindi. Barajın yüzde 96 seviyesi tamamlandı. Yüzde 85'i dolgu oldu. Baraj, 2007 yılında Ankaralılar'ın hizmetine girecek. ASKİ yetkilileri konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kavşakkaya Barajı sayesinde burada biriken suyu Kurtboğazı Barajı'na aktaracakları bildirdi. 22 ay gibi kısa bir sürede ASKİ'nin kendi çalışan ve araçlarıyla bir baraj devrimi gerçekleştirdiklerini söyleyen yetkililer, hedeflerinin Mart ayında baraj çalışmalarının tamamını bitirmek olduğunu bildirdi. Ocak ayından itibaren Kavşakkaya Barajı'nda su tutma işlemlerinin başlayacağını anlatan yetkililer, "Baraja paralel olarak irsale hattımız bin 300 milimetre çelik boru bunun servis yolu tamamlanmıştır. Çelik boru montaj ve kaynak işleri yüzde 65 mertebesinde bitmiştir. Ocak ayının 15'inde isale boru hattını bitirmeyi planlıyoruz. Baraj bittiğinde boru hattı da bitmiş oluyor. Daha sonra barajda biriken su Kurtboğazı Barajı'na aktarılacak" dedi. "YAKIT ÜCRETİ VE İŞÇİ YEVMİYESİNE BARAJ YAPILIYOR" Yetkililer, barajın kapasitesinde 60 milyon metreküp su tutmayı hedeflediklerini ifade etti. Geçtiğimiz günlerde İspanya'dan barajı kontrol amacıyla bir ekip geldiğini kaydeden yetkililer, Kavşakkaya Barajı'nın heyet tarafından takdir edildiğini belirtti. Barajın maliyetinin ne kadar olduğunun sorulması üzerine yetkililer şöyle konuştu: "Barajı kesinlikle ihalesiz yapıyoruz. ASKİ'de çalışan işçiler burada da çalışıyor. Şu anda 600 işçiyle birlikte 18 dozer, 26 eksvatör, 100 kamyon ve 3 greyder başta olmak üzere, yaklaşık 200 araç çalışıyor.
Greyder - 07.12.2006
Hakkari: Hakkari'de Köydes Çalışmaları
Hakkari Valiliği'nin, 2006 yılında Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi'ne (KÖYDES) 23 milyon 404 YTL ödenek tahsis ettiği bildirildi. Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde içme suyu, asfalt ve köprü yapımı için hazırlanan 196 projeden 191'inin tamamlandığı, geriye kalan 5 projenin ise tamamlanma aşamasına geldiği kaydedildi. KÖYDES kapsamında ihaleleri yapılan işlerin tenzilatından artan ödenekle 36 işin daha ihalesinin yapıldığı ifade edilen açıklamada, "Bu çerçevede İl Özel İdaresi ve KÖYDES kapsamında, 81 köy ve mezranın 300 kilometrelik yolu stabilize, 33 köy ve mezranın ise 100 kilometrelik yolunun ise asfaltlandı. İkisi betonarme 4 adet köprü yapılmıştır. Köy yollarının altyapısını güçlendirmek amacıyla 500 noktaya muhtelif ebatta hazır baks, menfez ve büz yerleştirilmiştir. Ayrıca 113 köy ve yerleşim birimine ise şebekli içme suyu götürülmüştür" denildi. Açıklamada ayrıca, yapılan yeni yolların yanı sıra KÖYDES kapsamında Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 4 dozer, 4 greyder, 4 yükleyici, 1 loder, 1 silindir olmak üzere toplam 15 iş makinesi alımı yapıldığı kaydedildi.
Greyder - 07.12.2006
Gümüşhane: Odun Toplamaya Giden Emekli Müfettişin Aracı Yan Yattı
Gümüşhane'de otomobiliyle odun toplamaya giden emekli ilköğretim müfettişi, aracının yan yatması sonucu büyük bir tehlike atlattı. Merkez ilçeye bağlı Çamlıköy Moğaldaş Mahallesi'nde, köy yakınındaki ormandan odun toplamaya giden emekli İlköğretim Müfettişi Cevat Arslan'ın (63) 06 U 7714 plakalı aracı yan yattı. Aracından kendi imkanlarıyla çıkan Aslan, çevrede kimsenin bulunmaması nedeniyle İl Özel İdare Genel Sekreterliği'ni arayarak yardım istedi. Olay yerine yarım saat içinde, Köy Hizmetleri'ne ait greyder ve 5 personelle birlikte gelen İl Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Pir, Aslan'ı bulunduğu yerden kurtardı.
Greyder - 03.12.2006
Gümüşhane: Örümcek Ormanlarında İncelemelerde Bulunan Gümüşhane Valisi Salihoğlu Yoğun Kar Yağışı ile Karşılaştı
Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Kürtün İlçesi Örümcek Ormanı'ndaki ladin ve köknar anıt ağaçlarını görmeye gidince yoğun kar yağışıyla karşılaştı. Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Örümcek Ormanı'na giden yol greyderle kardan temizlenmesine rağmen araçların olduğu yere çıkmaması sonucu Anıt ağaçlara kadar yürüdü.
Greyder - 19.11.2006
Gümüşhane: Gümüşhane'de Servis Yoluna Olağanüstü Tedbir
- Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu’nun başkanlığında toplanan İl Trafik Komisyonu, kış sezonunda Gümüşhane-Trabzon Karayolu’nun 10. kilometresi Mescitli Köyü mevkiinde geçmekte olan 2 bin 200 metre uzunluğundaki servis yolunda alınacak tedbirleri görüştü. Gümüşhane'de trafik sorunlarının da görüşüldüğü Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu'nun başkanlığında yapılan toplantıya İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Yiğit, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Emniyet Müdürü Ali Tom, Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Pir, Karayolları Gümüşhane Şefi Hamza Çiftçi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, ilin trafik sorunları yanında Gümüşhane-Trabzon Karayolu güzergahında bulunan servis yolunun görüşüldüğünü belirterek şunları söyledi: “Bütün kış boyu, hem trafik ekibi hem de karayolları ekiplerimiz 24 saat servis yolumuzda hazır bekletilecektir. Dozer, greyder, çekici ve tuzlama ekibi ile yolda görevlerinin başında olacaktır.
Greyder - 15.11.2006
Tokat: Tokat'ta Yerel Yönetimler
- Tokat Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan Çiçek, belediyenin araç-gereç ve makine konusunda her geçen gün daha da güçlendiğini söyledi. Tokat Belediyesi, araç parkına 3 adet 360 bin YTL değerinde damperli Mercedes marka kamyon ekledi. Belediyeye alınan yeni araç, makine ve ekipmanlar hakkında basına açıklamalarda bulunan Başkan Çiçek, makine parkını yenileme gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, "Belediyemiz, araç gereç ve makine konusunda her geçen gün daha da güçleniyor. Bildiğiniz gibi geçen aylarda iki adet son model greyder almıştık ve bunların çalışmalarını her köşede görüyoruz.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Greyder Haberleri | Greyder Haber - Haberler - Greyder haberleri, son dakika greyder haber ve gelişmeleri burada. Selin vurduğu Bozkurt'ta sağanak yağış sonrası sokaklar sular altında kaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 17:09:57. #1.16#

title