Grev Haberleri

Grev haber, Grev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grev - 01.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1921- New York'ta süt taşıyıcıları greve gitti ve binlerce galon süt, New York caddelerine döküldü.
Grev - 31.10.2020
Cammu Keşmir, toprak mülkiyeti yasalarını protesto için genel grevde
Hindistan kontrolündeki Cammu Keşmir'de meclisin hafta başında kabul ettiği toprak mülkiyetine ilişkin yasal değişiklikleri protesto için genel grev yapılıyor.
Grev - 28.10.2020
Tunuslu futbol takımından, hükümete, İtalya'ta toplu göç tehdidi
FTF, 17 Ekim'de, yeni sezon başvuru dosyasını tamamlamadığı için, takımın faaliyetlerini askıya alma ve 2020-2021 müsabakalarına katılmaktan men etme kararı almıştı. Karara tepki olarak Şabbe kentinde genel grev başlamıştı.
Grev - 27.10.2020
Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko: "Terör tehdidi ile karşı karşıyayız"
Seçimlerden sonra Litvanya'ya geçerek bu ülkede yaşamaya başlayan eski Cumhurbaşkanı adayı Svetlana Tikhanovskaya, 13 Ekim'de "ültimatom" adı altında sosyal medya üzerinden çağrıda bulunarak Lukaşenko'dan istifa etmesini istemiş, aksi halde ülkede 26 Ekim'den itibaren genel grev uygulaması başlatacaklarını duyurmuştu.
Grev - 27.10.2020
Ömrünü adadığı cam kaşıklarla dünyaya açıldı
İrili ufaklı çatallar üretip, sattığını ancak mesleğinin odağında hep cam kaşıkların bulunduğunu vurgulayan Levent, şöyle konuştu: "Bir ürünün üzerinde fazla durduğunuz zaman daha fazla satıyorsunuz. Bu işi yapmak isteyenler de oldu ama çok fazla kırık olduğu için yapmayı deneyenler bir süre sonra bıraktılar. Günde 1000 kaşık yapıyorsam en fazla 10'u kırık çıkar. Özellikle yaldızlı olanlara dikkat etmek lazım çünkü hata oldu mu tamiri zor oluyor. Bu işi birine öğretmeyi çok isterdim ama akıllı ve devam ettirecek biri olmadı. Burada 10 kişiyle çalıştığımız günler oldu. Kuzenlerime öğrettik bu işi ama onlar da başarılı olamadı. Sonuçta bu cam. Tansiyona bir geldi mi gider. Bir dönem grev nedeniyle fabrikadan cam alamadık, biz de normal pencere camını kesip kaşık yapmak zorunda kaldık.
Grev - 26.10.2020
Yeni Delhi'de maaşları ödenmeyen doktorlar iş bıraktı
Ülke basınındaki habere göre, Yeni Delhi'deki hastanelerde doktorlardan bazıları haziran ayından bu yana maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle açlık grevini sürdürürken, diğerleri de iş bırakma eylemi yaptı.
Grev - 25.10.2020
Belarus'ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik protestolar yapıldı
13 Ekim'de 'ültimatom' adı altında sosyal medya üzerinden çağrıda bulunan Tikhanovskaya, Lukaşenko'ya istifa etmesini ve siyasi tutukluları serbest bırakmasını istemişti. 25 Ekim'de taraftarlarını protesto gösterileri yapmak üzere sokağa çağıran Tikhanovskaya, 26 Ekim'den itibaren de genel grev yapılması, yolların araç trafiğine kapatılması ve yerli ürünlerin satın alınmaması için eylem başlatacaklarını duyurmuştu.
Grev - 20.10.2020
Kolombiya'da yerliler artan şiddet olayları nedeniyle hükümeti protesto etti
Hükümet karşıtı sloganlar atan gruplar, topraklarında uyuşturucu ticaretiyle finanse edilen silahlı grupların sık sık saldırısına maruz kaldıklarını belirterek, 21 Ekim için "Ulusal Grev" çağrısı yaptı.
Grev - 19.10.2020
Kartal Belediyesine grev kararı asıldı
DİSK'e bağlı Genel-İş sendikasıyla Kartal Belediyesi arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine sendika yetkililerince belediye binası girişine grev kararı asıldı.
Grev - 14.10.2020
İBB'nin izin verdiği MKM'nin arşivi PKK propagandasıyla dolu
MKM'nin 2016'da faaliyetleri OHAL Kanunu ile 3 ay süre ile durduruldu Oyunu sahneye koyan Teatra Jiyana Nü (Yeni Yaşam Tiyatrosu) Mezopotamya Kültür Merkezi'ne (MKM) bağlı faaliyet gösterirken, 1991'de kurulan MKM, PKK'nın kültür sanat ve bilim kolu olarak da biliniyor. Merkezin 2016'da faaliyetleri OHAL kanunu ile 3 ay süre ile durdurulurken Adana, Mersin, İzmir, Antep gibi birçok ilde MKM'ye bağlı faaliyet yürüten dernekler KHK ile kapatıldı. Bazı illerde de MKM'lerin binaları boşaltıldı. PKK'nın kültür sanat ve bilim kolu olan MKM'nin sergilediği her oyununda da terör örgütünün propagandası açık açık yaptı. 2019'da oynadığı "Tene Ez" (Sadece Ben) isimli oyununu 'Öcalan'ın üzerindeki tecridin kaldırılması' talebiyle Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde açlık grevine giren Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e ithaf etti.
Grev - 14.10.2020
Küresel iflaslarda artış beklentisi
Ticari borç tahsilat hizmeti sunan Atradius'un Ekonomik Araştırmasına göre, koronavirüs pandemisinin Dünya ekonomisini durgunluğa itmesiyle bu yıl küresel iflaslarda yüzde 26 artış bekleniyor. Raporda bu durumun, tüm işletmeler üzerinde dalgalanma etkisi oluşturması, ödeme gecikmelerine veya temerrütlere yol açabileceği belirtiliyor. Atradius Collections'ın Global Operasyon Sorumlusu Rudi de Greve, "Uluslararası Borç Tahsilatları El Kitabında; avukatlarımız ve tahsilat uzmanlarımız deneyim ve uzmanlıklarını paylaştılar.
Grev - 13.10.2020
Brent petrolün varili 41,99 dolar
Delta kasırgasının Meksika Körfezi'nde etkisini kaybetmesiyle enerji şirketlerinin daha önce durdurdukları üretim faaliyetlerine dönmesi ve Norveç'te 30 Eylül'de enerji çalışanlarının başlattığı grevin taraflar arasında varılan anlaşmayla sona ermesiyle petrol fiyatlarında kısmi bir toparlanma görüldü.
Grev - 13.10.2020
Altın fiyatları geriledi, petrol yatay
Altın fiyatları, güvenli liman alımlarıyla 1,930 doları aştıktan sonra, dolardaki güçlenmenin de etkisiyle 1,915 dolara kadar geriledi. Norveç grevinin sona ermesi ve Meksika körfezi'ndeki kasırganın etkisinin zayıflamasıyla hafif gerileyen petrol fiyatları yatay hareket ediyor.
Grev - 13.10.2020
Antalya Büyükşehir Belediyesi önündeki grev, 445 gündür devam ediyor
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz, toplu iş sözleşmesi imzalanmadığı gerekçesiyle Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde 445 gündür grev yapan sendika üyelerini ziyaret ederek destek verdi.
Grev - 12.10.2020
Son dakika haberi | Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov, Bişkek'te yeniden OHAL ilan etti
Açıklamada vatandaşlara özel bir giriş ve çıkış rejimi getirilmesi, vatandaşların belirli bir süre için evlerini veya geçici ikamet yerlerini terk etmesinin yasaklanması, eğlence, spor ve diğer kitlesel etkinliklerin yanı sıra grevler, toplantılar, mitingler, sokak yürüyüşleri ve gösterilerin yasaklanması, olağanüstü hal ilan edilen bölgede kamu düzenini ihlal edenlerin sınır dışı edilmesi, işletme ve kuruluşların ürün üretimi ve tedarikine yönelik faaliyetlerini sağlamak için çalışma planlarında değişiklik yapması, geçerli nedenlerle işten çıkarılma durumları dışında işçilerin ve çalışanların kendi özgür iradeleriyle işten çıkarılmasının yasaklanması, iletişimi kullanmak için özel kuralların getirilmesi gerektiği belirtildi.
Grev - 12.10.2020
Petrol fiyatları düştü, altın yatay
ABD'de patrol üreticileri, Delta Kasırgası'nın zayıflamasının ardından yeniden üretime geçme çalışmalarını hızlandırırken, Norveç'te bir süredir süren grev nedeniyle faaliyetleri durdurulan petrol kuyularında üretimin yeniden başlaması, küresel petrol piyasalarında fiyatların aşağıya çekilmesini destekledi.
Grev - 12.10.2020
Brent petrolün varili 42,41 dolar
Norveç'te 30 Eylül'de başlayan ve ülkede petrol ve doğal gaz üretimini yaklaşık yüzde 25 azalma tehlikesiyle karşı karşıya bırakan grevin, taraflar arasında cuma günü varılan anlaşmayla sona ermesi de fiyatlardaki düşüşü destekledi.
Grev - 12.10.2020
Altın ve petrol fiyatları düştü
Petrol fiyatları da, ABD'nin Meksika Körfezi kıyılarını etkileyen Delta kasırgasının zayıflaması ve Norveç'teki petrol üretimini etkileyen grevin sona ermesiyle geriledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Grev Haberleri | Grev Haber - Haberler - Sayfa 8 - Grev haberleri, son dakika grev haber ve gelişmeleri burada. Nijerya'da akaryakıt sektörü çalışanları greve başladı, benzinliklerin önünde kuyruklar oluştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 00:41:07. #1.16#

title