Grev Haberleri

Grev haber, Grev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grev - 23.02.2021
ABD'de geçen yıl 160 Konfederasyon sembolü yıkıldı ya da kamusal alandan kaldırıldı
Virginia eyaletini temsil eden Lee'nin heykelinin yerine, 16 yaşında Virginia'da Moton Lisesi öğrencisiyken "eşit eğitim hakkı" için grev başlatarak Amerikan sivil haklar hareketinin öncü liderleri arasına adını yazdıran siyahi Barbara Johns'un heykelinin konulduğu kaydedildi.
Grev - 23.02.2021
Son dakika haber! Myanmar'da darbe karşıtı protestolar ve genel grev devam ediyor
Edinilen son dakika gelişmesine göre KUALA Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolar ve genel grev kapsamında iş bırakmalar devam ediyor.
Grev - 23.02.2021
G20 dış ticaretindeki toparlanma 4. çeyrekte sürdü (2)
Açıklamaya göre, tedarik zincirlerindeki grevler nedeniyle buğday ihracatı engellenen Arjantin dışında, tüm G20 ekonomileri 2020'nin dördüncü çeyreğinde uluslararası ticaret büyümesi yaşadı.
Grev - 22.02.2021
Son dakika haberi | Myanmar'da protestocuların öldürülmesinin ardından darbe karşıtı gösteriler yoğunlaştı
Myanmar'ın en kalabalık şehri Yangon'da on binlerce kişi darbe karşıtı gösteri düzenlerken, çok sayıda işletme sahibi bugün başlatılan genel grev kapsamında dükkanlarını kapatarak protestolara destek verdi.
Grev - 19.02.2021
Tunus'ta hava yolu çalışanlarının grevinin sonlanması için anlaşma sağlandı
Tunus Ulaştırma Bakanlığı, ulusal hava yolu çalışanlarının grevini sonlandırması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.
Grev - 19.02.2021
Tunus Hava Yolları, bugünden itibaren süresiz greve giriyor
Tunus Havayolları (Tunusair) çalışanlarının, şirketin ekonomik durumunu protesto için bugünden itibaren süresiz greve gireceği duyuruldu.
Grev - 18.02.2021
Kadıköy Belediyesi TİS'in imzalandığını duyurdu, işçiler tepki gösterdi
Arıkan, 81 maddelik bir toplu iş sözleşmesi taslağı hazırladıklarını anımsatarak, şöyle devam etti: "8 aydır görüşüyoruz. 70 madde geçti. Çalışma şartlarını içeren 11 madde kabul edilmediği için greve çıktık.
Grev - 18.02.2021
Kadıköy Belediyesi'nde grev yapan işçilerden İBB ekiplerine tepki
DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası ile Kadıköy Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve başlayan işçiler, çöpleri toplamak için gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerine tepki gösterdi.
Grev - 18.02.2021
ABD Dışişleri Sözcüsü, insan hakları endişelerine rağmen Mısır'a silah satılmasını savundu
Müslüman Kardeşler Hareketi'nin yöneticilerinden birinin oğlu olan ABD vatandaşı aktivist Muhammed Sultan, 2013'te "Rabia operasyon odası" davasında tutuklanarak 25 yıl hapse mahkum edilmişti. Sultan, Mısır'da 400 gün sürdürdüğü açlık grevinden sonra tutuklu bulunduğu hapishaneden Mayıs 2015'te serbest bırakılarak ABD'ye gönderilmişti.
Grev - 17.02.2021
Arjantin'de yaklaşık 1 yıl sonra Kovid-19 tedbirleri altında yüz yüze eğitim başladı
Miranda, bazı eğitim sendikalarının 72 saatlik greve gitmesine ilişkin, "Ben greve katılmıyorum, başka bir bakış açısıyla mücadele etmeyi tercih ediyorum.
Grev - 16.02.2021
Kadıköy Belediyesinde işçiler greve başladı
DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası ile Kadıköy Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle işçiler greve başladı.
Grev - 12.02.2021
İSTİB Başkanı Kopuz: "Gıdadaki sorunların temelinde salgın var"
Kopuz, küresel gıda fiyatlarının 2014'ten bu yana görülen en yüksek seviyede olduğunu belirterek. şu açıklamalarda bulundu: "Temelinde salgın olan nedenlerin başında azalan üretim ve artan talep geliyor. Salgın dolayısıyla hem tarım alanlarının yeterince ekilememesi, hem de aynı nedenle oluşan stok eğilimi fiyatları artırmaya başladı. Yine salgın dolayısıyla kapanan ekonomilerin canlanması için küresel ölçekte yapılan bol para arzı ham maddelere, emtialara, madenlere, tarım ürünlerine ilgiyi artırdı. Bollaşan para sayesinde normalin üzerinde fon ve finans hareketliliği yaşanmaya başladı. Spekülatif hareketler oldu. Bunlar aynı zamanda hammadde fiyatlarını artırdı ve son ürüne zam olarak yansıdı." Kopuz, hem yem hem de gübrenin ham maddesinin çeşitli nedenlerle arttığını kaydederek, bu yükselişin küresel nedenleri arasında Arjantin'deki bir kamyoncu grevinden ABD'nin İran'a ambargosuna kadar çok sayıda faktörün bulunduğunu anlattı.
Grev - 11.02.2021
HDP'li Kurtulan, Kovid-19'la birlikte cezaevlerinin "tecrit evlerine" döndüğünü öne sürdü
Kurtulan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bazı cezaevlerinde 77 gündür açlık grevi yapıldığını belirterek açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin taleplerini anlattı.
Grev - 10.02.2021
Fransa'da Total'in "toplu işten çıkarmalarını" protesto eden işçiler polisle çatıştı
Geçen yılı 7,2 milyar dolar zararla kapatan Total'in, Seine-et-Marne departmanına bağlı Grandpuits rafinerisinin çalışanları, şirketin kapanma ve toplu işten çıkarmalarını protesto etmek için 5 haftadır grev yapıyor.
Grev - 09.02.2021
Keşmir'de Muhammed Afzal Guru'nun idamının 8'inci yılı dolayısıyla işletme ve dükkanlar açılmadı
İşletme ve dükkanların hizmet vermediği kentte Guru'nun eski ölüm yıl dönümlerine kıyasla, Hindistan karşıtı herhangi bir grubun, grev ya da protesto çağrısı yapmaması dikkati çekti.
Grev - 06.02.2021
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığından "belediye işçilerinden grev kararı" açıklaması Açıklaması
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Fatih Kaya, Kadıköy Belediyesi işçilerinin grev kararına ilişkin, "Uzun yıllardır şahit olmadığımız görüntüleri Kadıköy'de üzülerek yaşamış olduk." açıklamasını yaptı.
Grev - 05.02.2021
Kadıköy Belediyesine grev kararı asıldı
DİSK'e bağlı Genel-İş sendikasıyla Kadıköy Belediyesi arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine sendika yetkililerince belediye binası girişine grev kararı asıldı.
title