Grev Haberleri

Grev haber, Grev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grev - 08.03.2021
Edirne'de Dünya Kadınlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı
Amerika'da 164 yıl önce dokuma işçilerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için grev yaptığını anımsatan Güzel, "Sahip olduğumuz her hakta, edindiğimiz her kazanımda o cesur kadınların payı vardır.
Grev - 08.03.2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'de kadınlarla buluştu
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün başlangıcının 8 Mart 1957'da New York kadın tekstil işçilerinin başlattığı eylem olduğunu belirterek, 1908 tarihinde kadın tekstil işçilerinin grev yaptıklarını kaydetti.
Grev - 08.03.2021
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Kadına yönelik şiddetin son bulması için toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düşmektedir. Bu vesileyle, şehit ve gazi yakını kadınlarımız başta olmak üzere sevginin, fedakarlığın sembolü olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum." -Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak da mesajında 8 Mart 1857 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde bir grev esnasında çıkan yangında yaşamını yitiren 128 kadın anısına kabul edilen Dünya Emekçi Kadınlar Günü, 1921 yılından beri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kutlandığını aktardı.
Grev - 07.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1857- New York'ta tekstil işçisi kadınlar, "16 saatlik çalışma süresi, düşük ücret ve insanlık dışı çalışma koşulları" sebebiyle greve çıktı.
Grev - 04.03.2021
Nepal hükümeti, komünist isyancı grupla barış anlaşması imzaladı
Karıştıkları şiddet olayları, tehdit ve genel grev çağrılarıyla bilinen ve kendilerini "Nepal Komünist Partisi" olarak tanımlayan isyancılar, 1996 ile silahlı isyandan vazgeçtiği 2006 yılları arasında hükümet güçleriyle çatışan Maocu Komünist partiden ayrılmıştı.
Grev - 02.03.2021
HDP'li Piroğlu, işçi sınıfının kazanımlarını yükseltmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi
Grevin, işçi sınıfının kazanılmış yasal bir hakkı ve işçinin toplu iş sözleşmesi yapabilmek adına kullanılan en önemli silah olduğunu belirten Piroğlu, Maltepe Belediyesinde başlayan grevi kırmak için bu ilçe belediyesinin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin çabaladığını dile getirdi.
Grev - 02.03.2021
TİP Başkanı Baş, İnsan Hakları Eylem Planı'nın karşısında duracaklarını bildirdi
İstanbul'da belediyelerdeki işçi grevlerine işaret eden Baş, "Aylardır süren toplu sözleşme süreçlerinde insanca ücret talepleri karşılanmayınca doğal olarak grev kararı aldılar.
Grev - 02.03.2021
Senegal'de öğretmenler, muhalefet liderine destek için grev kararı aldı
Senegal'de öğretmenler, tecavüzle suçlanan akabinde milletvekilliği dokunulmazlığı kaldırılan muhalefet lideri Ousmane Sonko destekçilerinin hafta sonu gözaltına alınmasını protesto için 24 saatlik grev kararı aldı.
Grev - 01.03.2021
Uluslararası Kriz Grubuna göre Myanmar'daki darbe karşıtı gösteriler 1988'den beri en büyük protesto hareketi
"Sivil itaatsizlik kampanyası protestolardan daha etkili olabilir" Richard Horsey, ülkedeki sivil itaatsizlik kampanyasının, askeri yönetim üzerinde protestolardan daha etkili olabileceğini vurgulayarak, "1988'de kamu sektörü çalışanlarının grev ve gösteri yaptığını gördük ancak yakın geçmişte bu tür bir sivil itaatsizlik eylemi olmadı.
Grev - 27.02.2021
Belediye işçilerinin grev yaptığı Maltepe'de çöpleri İBB ekipleri topluyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), DİSK'e bağlı Genel-İş ile Maltepe Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine işçilerin başlattığı grev nedeniyle ilçede 5 gündür toplanmayan çöplerin, İBB ekipleri tarafından toplanmaya başlandığını duyurdu.
Grev - 27.02.2021
Maltepe'de çöp toplama gerginliği; Yine İBB ekipleri geldi yine gerginlik çıktı
MALTEPE'de sabah saatlerinde biriken çöpleri toplamaya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri ile grevdeki işçiler arasında tartışma çıktı.
Grev - 27.02.2021
MALTEPE'DE ÇÖP TOPLAMA GERGİNLİĞİ; YİNE İBB EKİPLERİ GELDİ YİNE GERGİNLİK ÇIKTI
MALTEPE'de sabah saatlerinde biriken çöpleri toplamaya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri ile grevdeki işçiler arasında tartışma çıktı.
Grev - 26.02.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Almanya'nın Frankfurt Havalimanı'nda yer hizmetleri ve yolcu taşımacılığı alanında çalışırken salgın bahane edilerek işten çıkarılan 5 işçi açlık grevine başlarken, işten çıkarılan diğer 225 işçi eylem yaparak onlara destek verdi.
Grev - 26.02.2021
Son dakika haberi! Bakan Kurum'dan Kırşehir'e ziyaret (2)
Son dakika haberi... 'ÇÖP TOPLAMA İŞLEMİNDE BAKANLIK OLARAK DESTEK VEREBİLECEĞİMİZİ İFADE ETMEK İSTERİM'Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Maltepe Belediyesi'nde işçilerin grevi sonrası oluşan çöp yığınlarıyla ilgili olarak, "Ben arkadaşlarıma talimat verdim.
Grev - 26.02.2021
MALTEPE'DEKİ ÇÖP YIĞINLARINDAKİ TIBBİ ATIKLARDA KORONAVİRÜS UYARISI...
Ramazan EĞRİ -  Gamze ŞİMŞEK - Elif YAVUZ - Buğra BENLİOĞLU İstanbul DHA  - MALTEPE'de belediye işçilerinin önceki gün aldığı grev kararının ardından cadde ve sokaklarda çöp dağları oluştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Grev Haberleri | Grev Haber - Haberler - Sayfa 3 - Grev haberleri, son dakika grev haber ve gelişmeleri burada. Myanmar'da güvenlik güçleri, grevdeki demir yolu çalışanlarının evlerini bastı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 22:48:57. #1.15#

title