Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası

Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası

Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Türkiye Okul Sporları Federasyonu Tarafından Düzenlenen ve Kütahya'da 3 Gün Süren 15-16 Yaş Serbest ve Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası Sona Erdi.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve Kütahya'da 3 gün süren 15-16 Yaş Serbest ve Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası sona erdi.

Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, 47 ilden 299 sporcunun katılımıyla Dumlupınar Spor Salonu'nda gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda, serbest ve grekoromen stilde dereceye girenler belli oldu.

Takım sıralamasında grekoromen stilde İstanbul birinci, Kayseri ikinci, Erzurum ve Aydın üçüncü olurken, serbest stilde birinciliği Ankara, ikinciliği İstanbul, üçüncülüğü Erzurum ve İzmir elde etti.

15-16 Yaş Grekoromen Güreş müsabakalarında dereceye giren sporcular sırasıyla şöyle:

42 kiloda Adem Sakar (Kayseri), Batuhan Bozkurt (Aksaray), Onur Özdemir

(İstanbul)

46 kiloda Cengiz Arslan (Aydın), Emircan Demirer (Samsun), İsmail Aydoğan

(Kayseri)

50 kiloda Ercan Bayrak (Ordu), Ali Nail Tüfenk (İstanbul), Hasan Kardaş

(Erzurum), Hasan Bul (Gaziantep)

54 kiloda Burhan Akbudak (Kayseri), Cihat Filiz (Kayseri), Abdullah Serkan

(Ankara), Enes Akbulut (Aksaray)

58 kiloda Yunus Emre Başar (İstanbul), Ensar Karabacak (Sakarya), Mehmet Göz

(Kayseri), Furkan Bayrak (Samsun)

63 kiloda Medet Özdemir (Kayseri), Zübeyir Demirer (Aksaray) Ali Koyuncu

(Kayseri), Erol Öztürk (Gaziantep)

69 kiloda Fatih Cengiz (Manisa), Ferdi Yavuz (Erzurum), Erdem Şafak (Rize), Mehmet Yiğit (Afyonkarahisar)

76 kiloda Ali Yüce (Muğla), Metin Öztürk (Samsun), Hüseyin Kardaş (Erzurum), Ozan Sağlam (Kayseri)

85 kiloda Yasin Aydın (İstanbul), Muhammet Canbıçak (İstanbul), Berk Hasan Kılınç (Muğla), İkram Kaman (Kars)

100 kiloda Göktuğ Cıbır (İstanbul), Emre Muyan (İstanbul), Yunus Emre Dede

(Antalya), Bilal Günay (Aydın)

15-16 Yaş Serbest Güreş müsabakalarında dereceye giren sporcular ise sırasıyla şöyle:

42 kiloda Mehmet Erzincanlı (Erzurum), Mustafa Göz (Kayseri), Mehmet Altun

(Gaziantep), Gökhan Dağ (Denizli)

46 kiloda Talha Özdağ (Sakarya), Hüseyin Sayın (İzmir), Doğuş Topal

(İstanbul), Ömer Çalışır (İstanbul)

50 kiloda Sezgin Pişmişoğlu (Ankara), Serdar Yasin Cıbır (İzmir), Bünyamin Çeker (Çorum), Hakan Demirci (İstanbul)

54 kiloda Serkan Yumurtacı (İstanbul), Samet Sobacı (Samsun), Cihat Çakmak

(Erzurum), Hayri Günay (Antalya)

58 kiloda Ahmet Ertürk (Ankara), Serkan Çavuşoğlu (Ankara), Ahmet Uçar

(Bursa), Cengiz Kayaer (İstanbul)

63 kiloda Volkan Asan (İstanbul), Ahmet Yıldız (Ankara), Bilal Bozkurt

(Tokat), Süleyman Delihasan (Rize)

69 kiloda Yunus Emre Sezgin (Tokat), Sait Turkaya (Ankara), Sedat Toklu

(Muş), İsmail Saylan (Uşak)

76 kiloda Yusuf Aykut (Ankara), Serdar Çavdar (Balıkesir), Bedi Atalay

(Mersin), Salih Evinç (Denizli)

85 kiloda Enes Altun (İstanbul), Bekir Efe Ünvermez (Ankara), Selim Böke

(Mardin), Hakkı Aygül (Antalya)

100 kiloda Çağrı Çiğdem (Erzurum), Ataberk Karabulut (İzmir), Mücahit Ağca

(Mardin), Ali Aydın

- KÜTAHYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title