Grammy Ödüllü Trompetçi Tine Thing Helseth İş Sanat'ta

Grammy Ödüllü Trompetçi Tine Thing Helseth İş Sanat'ta

Grammy Ödüllü Trompetçi Tine Thing Helseth İş Sanat'ta
Bültenler - Haberler | Güncel

Bach'tan Torelli'ye, Albinoni'den Telemann'a uzanan muhteşem bir müzik ziyafetine hazır olun

Klasik trompetin en başarılı genç virtüözlerinden Grammy ödüllü Tine Thing Helseth, barok, klasik ve romantik dönem müziklerini enerjik icralara dönüştüren Staatskapelle Dresden Solistleri ile İş Sanat sahnesine konuk oluyor.

Almanya'nın en önemli konser salonlarının yanı sıra uluslararası klasik müzik sahnelerinde konserler veren Staatskapelle Dresden 2010 yılında Echo Klassik ödülüne layık görüldü. 26 yaşındaki Norveçli trompetçi, yeteneğinin bir göstergesi olarak 2007 Norveç Grammy Ödülleri'nde aday gösterilen ilk klasik müzik sanatçısı olmuş ve aynı zamanda "Yılın Çıkış Yapan Sanatçısı" seçilmişti. Bach, Mozart, Haydn gibi klasik müzik bestecilerinden, Astor Piazzolla'ya ve hatta Beach Boys'a uzanan renkli repertuvarıyla trompette sınır tanımayan yetenekli müzisyen, tamamı kadın enstrümancılardan oluşan tenThing topluluğunun da kurucusu.

Bach'tan Torelli'ye, Albinoni'den Telemann'a uzanan zengin bir repertuvar eşliğinde muhteşem bir müzik ziyafetine tanıklık edeceğiniz konser, 1 Aralık Salı akşamı saat 20.30'da İş Sanat'ta.


Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title