Göztepe ve Altınordu'na Stat Yetiştirme Çabası - Haberler
Haberi Paylaş

Göztepe ve Altınordu'na Stat Yetiştirme Çabası

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Göztepe ve Altınordu'na Stat Yetiştirme Çabası

TFF 1'inci Lig'in başlamasına günler kala İzmir temsilcileri; Göztepe ve Altınordu'nun bu sezon iç saha maçlarını oynayacağı Doğanlar'daki Yeni Bornova Stadı'nı yetiştirmek için başlatılan çalışmalar hızlandırıldı.

TFF 1'inci Lig'in başlamasına günler kala İzmir temsilcileri; Göztepe ve Altınordu'nun bu sezon iç saha maçlarını oynayacağı Doğanlar'daki Yeni Bornova Stadı'nı yetiştirmek için başlatılan çalışmalar hızlandırıldı.

Bornova Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle inşa ettiği tesise Ordu 19 Eylül Stadı'nda sökülen Passolig sisteminin montajı başlarken, 3 turnikenin kapılara takıldığı bildirildi. Büyükşehirin katkısıyla çevre düzenlemesi, bağlantı yolları ve otopark alanı yapılan tesiste 4 aydınlatma direğinin montajı tamamlandı. Işıklandırma sistemi için TEDAŞ'tan istenen trafo ise tesise ulaştı.

Bu hafta trafonun kurulumu gerçekleşecek, aydınlatma ve skorbor test edilecek. Hakem, gözlemci, soyunma ve basın odalarında son rötuşlar yapılacak. Çevre ışıklandırmaları tamamlanıp, stat çevresinde dış güvenlik tedbirleri gözden geçirilecek. Stat hazır hale geldikten sonra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkililerinin denetlemesinden onay alınırsa açılacak. Altınordu'nun, tesisteki eksikler yetişmeyeceği için Giresunspor maçını Atatürk Stadı'nda oynayacağı açıklanmıştı. Göztepe ise ligin 2. haftasında, 10 gün sonra ev sahibi olacağı Altınordu derbisini Doğanlar'da oynamak istiyor.

ALSANCAK İÇİN TOP KONAK'TA

İzmir'de depremde yıkılma riski bulunduğu gerekçesiyle 2014 yılının ağustos ayında mühürlenen, geçen yıl da tribünleri yıkılan Alsancak Stadı'nın yenilenmesi projesinde gözler Konak Belediyesi'ne çevrildi. Daha önce stat arazisindeki payını bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devreden İzmir Büyükşehir Belediyesi, stat için bakanlıktan gelen 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliğini onayladı. Bölgenin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ise Konak Belediyesi'nde bulunuyor. Belediyenin eylül ayındaki ilk meclis toplantısında konuyu gündeme alması bekleniyor. Uygulama imar planı değişikliği onaylanırsa, stadın ihalesi yapılacak. Yer tesliminden itibaren 1 yıl içinde 12-14 bin kapasite ile yenilenmesi planlanan tesiste karşılıklı 2 kapalı tribün, kulüpler için gelir getirici dükkan ve kafeler bulunacak.

- İzmir

Göztepe ve Altınordu'na Stat Yetiştirme Çabası

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title